Вам необхідно зміцнити м’язи, а фізичні навантаження (фітнес, аеробіка, заняття на тренажерах) заборонені? Зверніть увагу на систему пілатес – це комплекс вправ, у якого немає протипоказань. Пілатесом можна займатися в будь-якому віці, в будь-якому вазі, навіть при вагітності та у післяпологовий період.

Пілатес носить назву на честь прізвища творця. Джозеф Хуберт Пілатес народився дуже хворобливою дитиною, страждав на астму, ревматизм, був дуже худим і фізично слабким. Хлопчик почав розробляти свою власну систему фізичних навантажень і вже в 14 років позбавився від всіх хвороб, а в юнацькому віці міг похвалитися фігурою атлета.

Система Джозефа Пілатеса припала до смаку американським військовим – солдати проходили курси реабілітації, використовуючи авторські вправи. У форму вдавалося прийти навіть людям, які мають поранення хребта, позбавленим рук або ніг.

Секрет пілатесу в тому, що всі вправи виконуються повільно, плавно, без ривків і шаленого ритму. Займаючись пілатесом, людина поступово вчиться відчувати кожен м’яз і кісточку, кожен суглоб. М’язи при заняттях пілатесом зміцнюються, але не накачуються.

Кому необхідний пілатес? Насамперед тим, хто має захворювання хребта, травми рук та ніг, різні вивихи, ревматизм, хвороби кісток, атрофію м’язів. Пілатес ідеальний для відновлення після операцій, жінкам у післяпологовому періоді, спортсменам після травм і т. д.

Якщо ви займаєтеся пілатесом будинку по відеоуроків з інтернету, дотримуйте кілька умов:

— робіть все розмірено і плавно. Вправи не повинні приносити біль, тим більш гостру. Якщо така виникла, припиніть заняття.

— зосередьтеся на диханні. Воно повинно бути повільним і глибоким. З кожним вдихом максимально розширюйте грудну клітку, на видиху напружуйте м’язи преса.

— м’язи преса повинні бути в напрузі постійно.

— плечі тримайте розслабленими, опущеними вниз. При вправах будь-якої складності не напружуйте їх, не піднімайте до голови, не розводьте занадто ззаду.

— сконцентруйтеся на виконанні вправ і роботі м’язів. Запам’ятовуйте відчуття на кожному русі, думайте про м’язах і кістках, які задіяні при виконанні, спостерігайте за їх роботою.

— дотримуйтеся неквапливого ритму, не допускайте перенапруження і швидкого виникнення і плутаного дихання, задишки.

— голову тримайте прямо, без напруги в шиї, не задирайте підборіддя, але і не притискайте його до грудної клітки.

— намагайтеся випрямляти і витягати хребет.

— займайтеся регулярно. На самому початку буде достатньо 2-3 разів на тиждень.

Хоча пілатес не має протипоказань, в деяких випадках їм займатися не варто. Так, обійдіться без занять під час хвороб, у разі появи гнійних запалень та інших запальних процесів, під час інфекційних захворювань, у разі ризику кровотеч, при підвищеній болючості у м’язах, суглобах або кістках.