Навколо людини постійно мешкає безліч істот, серед яких бактерії, грибки. Пиловий кльош відноситься до числа найпоширеніших паразитів, які викликають неприємну алергію. Ознаки та причини появи комах можуть бути різні.

Чому б вони не з’явилися, до питання їх усунення треба підходити грунтовно. Зазвичай вони утворюються у пилу, і тому дуже важливо утримувати своє житло в чистоті. Якщо ж вони з’явилися, то для їх усунення використовуються різні засоби.

Причини виникнення

Чому будинки з’являються кліщі? Причини криються в антисанітарії і холоднокровний відношенні до предметів особистої гігієни, постільного приладдя. Якщо не виконувати прибирання приміщення, то утворюється домашній пил. Але слід враховувати, що повністю усунути всіх кліщів не можна. Причини цього явища пов’язані з інтенсивним розмноження паразитів, тому їх з кожним днем з’являється все більше.

Навіть перевірені засоби складно справляються з виведенням великої кількості комах. Пилові кліщі залишають фекалії, які здатні викликати алергію людини. З-за цього потрібна інтенсивна боротьба з шкідниками. Зазвичай кліщі живуть на меблях, подушках, одязі, в тапочках. Які б ні були причини, слід вести активну боротьбу з шкідниками.

Чому ще з’являються комахи? Пилові кліщі поширені в теплих і вологих приміщеннях. Вони сприятливо розвиваються при температурі – 25 градусів. Пил і бруд є кращим середовищем їх проживання. Саме ці ознаки свідчать про необхідність очищення приміщення. Чому б паразити не з’явилися, потрібно терміново приступити до їх видалення. Щоб усунути їх ознаки, застосовуються перевірені засоби.

Наслідки для людини

Алергія на пил вважається рідкісним явищем. Вона виникає тільки у схильних до цього осіб. Це неприємне явище схоже на те, яке виникає при алергії на продукти або косметичні засоби. Чому б вона не з’являлася, треба усунути провокуючі фактори. Ознаки алергії на кліщів бувають наступними:

 • свербіж, який з’являється після контакту із зараженим предметом;
 • почервоніння та висипи, що викликає сильний дискомфорт;
 • розчухи, які утворюються при інтенсивному чесании шкіри;
 • кон’юнктивіт, при якому проявляються такі ознаки, як світлобоязнь, сльозотеча.

Чому з’являються подібні ознаки? Вони є наслідком дії на шкіру. Ускладнення бронхіальної астми при алергії на пил з’являються тільки в конкретні сезони: навесні і восени, зазвичай вночі. Усунути напади можна тільки при зміні житла або постійних прибирання приміщення. Алергія на пил і кліщі викликає дискомфорт, тому важливо стежити за чистотою.

Способи усунення шкідників

Ознаки виникнення шкідників видно відразу. Чому б не з’явилися шкідники, їх треба знищувати. Повністю усунути пилові кліщі не вийде, оскільки нові особини легко проходять через щілини і на одяг. Але є перевірені способи скорочення кількості комах:

 • усувати кліщі слід з позбавлення від подушок, килимів, матраців, пуху, іграшок, де є домашній пил. Пухові приналежності замінюються штучними, оскільки вони гіпоалергенні. Якщо ж позбутися таких виробів немає можливості, то їх треба ретельно випрати із застосуванням протикліщових речовин;
 • з допомогою щоденного вологого прибирання приміщення вийде ефективно усунути кліщів;
 • необхідно користуватися миючими пилососами, які додаються протикліщові кошти;
 • потрібно встановити очищувачі повітря з ультрафіолетовими лампами;
 • домашні тварини не повинні спати з господарем, інакше є ризик поширення шкідників;
 • кліщі боятися низьких температур, тому постільні приналежності (подушки, ковдри, матраци) бажано виносити в морозний час для профілактики;
 • не менш ефективною процедурою вважається провітрювання під сонцем;
 • прибирання можна виконувати з сольовим розчином (10 ложки на відро);
 • є спеціальні засоби дозволяють позбавитися від кліщів.

Чому комахи заводяться саме в подушках, ковдрах, матрацах? У цих виробах присутній вата, пір’я та інші наповнювачі. Перуть їх вкрай рідко, що і пояснює активний розвиток шкідників.

Будь-які ознаки появи кліщів треба терміново усувати. В пилу і кліщах багато недоліків, тому важливо своєчасно проводити прибирання приміщення. Особливу увагу треба приділяти важкодоступних місцях кімнати, де поширені шкідники найбільше. Домашній пил є сприятливим середовищем для кліщів, тому слід протирати всі поверхні.

Одяг треба регулярно прати і прасувати. Хоч повністю усунути комах так не вийде, але все ж вони не переносять високі температури. Прибирання приміщення слід проводити з використанням надійного засобу.

Використання пилососа

Усунути ознаки кліщів допоможуть не тільки спеціальні миючі засоби, але і надійний пилосос. Перевіреної технікою є Rainbox, оскільки вона не лише усуває шкідників, але і очищає повітря. Все це потрібно для комфортного життя. Чому пилосос допомагає повністю позбутися від комах? До переваг пилососа відносять:

 • Rainbow – має функцію пилососа і очисника повітря;
 • в техніці присутній heap-фільтр, який очищає практично все повітря;
 • пилосос оснащений електрощіткою, яка потрібна для глибинної чищення килимів;
 • присутня система для якісного очищення подушок, одягу, м’яких іграшок;
 • техніка має функцію хімічного очищення за допомогою спеціальних розчинів.

Зручний засіб дозволить утримувати приміщення в чистоті. Потрібно лише користуватися ним регулярно.

Профілактика виникнення кліща

Чому потрібно виконувати профілактику? Якщо є алергія на пил, то слід ще уважніше ставитися до захисту від появи шкідників. Зараз випускаються різні засоби, що дозволяють запобігти ознаки розвитку кліщів. Їх потрібно додавати при пранні та прибирання приміщень. Якщо регулярно ними користуватися, то при кожній процедурі потрібно зменшувати кількість засобу на 1 ложку.

Коли одяг, штори, постільна білизна стирається часто, то кліщі навряд чи з’являться. На перший погляд пилу може бути не видно, але насправді на виробах може накопичуватися багато шкідників. Якщо штори не хочеться часто прати, то слід замінити їх на пластикові жалюзі. При прибиранні фільтри від пилососа потрібно регулярно прочищати. А провітрювання служить прекрасним профілактичним методом проти кліщів.

Цікаві факти

 • протягом року в квартирі накопичується близько 20 кг пилу, де і розвиваються кліщі;
 • якщо подивитися пил під мікроскопом, то можна побачити різноманітність шкідників;
 • за добу в носоглотки з’являється приблизно 6 млрд порошинок, а захисних сил для їх усунення часом не вистачає;
 • пил є сприятливим середовищем для розвитку мікроорганізмів розміром 0,2 мм.

Кліщі треба вчасно усувати, а ще краще не допускати їх появи. Тим більше, що зараз є багато засобів для їх усунення. В чистому приміщенні жити буде набагато комфортніше.