Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактика

виносити здорового малюка, і вберегти себе від пієлонефриту, поговоримо далі в статті.

Зміст

 • Пієлонефрит без наслідків. Що потрібно знати майбутній мамі?
 • Захворювання нирок при вагітності: наскільки це небезпечно?
 • Хронічний пієлонефрит і вагітність: заходи підтримки до зачаття
 • Що робити, якщо загострився хронічний пієлонефрит при вагітності
 • Обов’язково пити або колоти антибіотики
 • Лікування на ранніх термінах
 • Лікування на пізніх термінах
 • Гострий пієлонефрит у вагітної: чим загрожує матері і дитині
 • Симптоми і прояви
 • Лікування
 • Ймовірні ускладнення пієлонефриту під час вагітності
 • Для матері
 • Для плода
 • Профілактика пієлонефриту
 • Правильне харчування
 • Корисне відео
 • Пієлонефрит без наслідків. Що потрібно знати майбутній мамі?

  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаУ зв’язку з анатомічною будовою сечовидільної системи, прекрасна половина людства більш схильна до захворювань нирок. У вагітних часто діагностується пієлонефрит. Інфекцію усередині організму необхідно негайно усувати. Наслідки загрожують серйозними ускладненнями для матері і плода.

  Захворювання нирок при вагітності: наскільки це небезпечно?

  Розвиток ниркових патологій для вагітної є таким же поширеним явищем, як і захворювання серцево-судинної системи. Процес зміни в жіночому організмі провокує виникнення латентно-протікають хвороби, які з часом перероджуються в активну гостру або хронічну стадію.

  Ниркова недостатність активно руйнує нормальний процес виношування здорової дитини, пригнічує материнське здоров’я. Ризики:

  • мимовільні переривання вагітності;
  • відшарування плаценти;
  • пологи на ранніх термінах;
  • інфекція заражає плід;
  • народження мертвих дітей;
  • важкі гестози.

  Хронічний пієлонефрит і вагітність: заходи підтримки до зачаття

  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаЯкщо хронічний пієлонефрит не загострюється і не викликає ниркову недостатність, вагітність цілком імовірна. Саме по собі захворювання не є протипоказанням. Але до виношування малюка потрібно підготуватися, так як існують ускладнення. Внаслідок хронічного пієлонефриту підвищується артеріальний тиск. Гіпертонія тягне тяжкі наслідки – гестоз і еклампсію. Крім того, вагітна починає відчувати анатомічні зміни, матка росте і здавлює сечові канали.

  На стадії планування вагітності жінка повинна пройти обстеження. У нього входить: розгорнутий і біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі по Нечипоренко, посів сечі на стерильність. За результатами дивляться рівень білка, еритроцитів і визначають чутливість до збудників інфекції. А також ультразвуковою діагностикою проводять обстеження нирок та сечостатевої системи.

  У випадку загострень урологи не дадуть схвалення на вагітність. Наявність сечокам’яної хвороби або ниркової недостатності призводять до викиднів.

  Що робити, якщо загострився хронічний пієлонефрит при вагітності

  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаПерманентні патологічні загострення для вагітних не рідкість. Пієлонефрит проявляється:

  • головним болем;
  • ниючим болем у попереку;
  • дискомфортом при фізичних навантаженнях;
  • поганим самопочуттям і млявістю.

  Наявність будь-яких ознак залежить від триместру. Для першого періоду характерні сильні поперекові болі, що віддають в низ живота. На більш пізніх термінах вони стихають, однак, з’являється набрякнути і перепади тиску, збільшується кількість білка в сечі.

  Обов’язково пити або колоти антибіотики

  Будь-яке захворювання, спровоковане мікробами і бактеріями, потребує прийомі антибіотиків. Вони вбивають збудника, тим самим пригнічують процес запалення. Нефрологи однозначно стверджують, що дані препарати необхідні. Без знищення бактерій, є ризик зараження малюка в утробі матері.

  Лікування на ранніх термінах

  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаЗапалення нирок на ранніх термінах протікає дуже важко. Жінка повинна перебувати під постійним лікарським наглядом. Хворобливі відчуття в попереку провокують тонус матки. Дуже часто відбуваються викидні, інфікування плода, діти народжуються з патологіями.

  В перший триместр процес лікування ускладнюється тим, що не вся група препаратів дозволена вагітної. Багато антибіотики представляють загрозу для плода. У цій ситуації лікар повинен підібрати грамотну тактику лікування, однак, далеко не кожному це вдається. В основному використовуються природні пеніциліни. При легкому запаленні призначають ампіцилін, для складного перебігу – секуропен.

  Лікування на пізніх термінах

  Починаючи з 2 триместру, вирішуються препарати широкого спектру дії. Плід вже сформований, а захисну функцію на даному етапі виконує плацента. Вибір групи лікарських засобів залежить від перебігу захворювання.

  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаЯкщо упустити лікування на початковій стадії пієлонефриту або зовсім відмовитися від прийому призначених препаратів, то нирки піддаються руйнівному процесу, порушується функціонування. Це вплине на процес виношування дитини, як наслідок яскраво виражений гестоз.

  Гострий пієлонефрит у вагітної: чим загрожує матері і дитині

  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаПієлонефрит у всіх його проявах негативно впливає на перебіг вагітності. Найчастіше розвивається пізній гестоз у матері, а плід заражається внутрішньоутробною інфекцією. Також можуть виникнути і більш серйозні проблеми, такі як анафілактичний шок.

  Дане захворювання або проявляє симптоми первинного виникнення, або розвивається відразу досить швидко і в гострій формі. Пієлонефрит у вагітних можуть виявити на будь-якому терміні вагітності починаючи з 12 тижнів. В такому випадку хвора повинна бути негайно госпіталізована.

  Симптоми і прояви

  Існує дві форми захворювання: хронічна і м’яко протікає. Для гострого пієлонефриту симптоми такі:

  • раптове виникнення високої температури тіла;
  • підвищується АТ, що особливо небезпечно для вагітності в 3 триместрі;
  • ниє поперек в області нирок, з’являються ниркові кольки;
  • втома, ломота в тілі;
  • головний біль, озноб, різко кидає в піт;
  • гестоз перших місяців виражений нудотою і блювотою, на пізніх термінах відбувається інтоксикація;
  • викидень або завмирання вагітності. Ці прояви стосуються другого триместру.

  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаЗа всі три триместру жінку може турбувати кілька циклів загострення. Хвору спостерігає лікар, призначає проби і аналізи для виявлення кількості лейкоцитів. Збільшення білка показує аналіз крові на біохімію. При затяжному процесі, незалежно від загострення, вагітну турбують болі в попереку.

  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаДля породілей з пієлонефритом на кожній стадії є певний ризик. Хвороба гострої форми в поєднанні з гіпертонією або анемією є протипоказанням для вагітності.

  Лікування

  Для вагітних хворих на пієлонефрит проводять терапію по усуненню запального процесу, спостерігаючи за аналізами в лікарняних умовах. Так як самолікування небезпечно. Лікарі підбирають допустимий антибіотик. Можливі варіанти:

  • Ампіцилін.
  • Цефалоспорини.
  • Оксацилін.
  • Гентаміцин.

  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаВ обов’язковому порядку призначають знеболюючі та спазмолітичні препарати. У комплекс заходів входить сон в положенні на боці. Таким чином, знижується тиск на сечовий канали.

  Якщо даний варіант терапії не дає результатів може бути проведена катетеризація сечоводу або дренування.

  В особливо складних випадках, коли спостерігається нагноєння, видаляють або фіброзну капсулу, або хворий орган. Іноді лікар змушений прийняти рішення про переривання вагітності.

  Крім лікування, організм вагітної потребує вітамінної підтримки і заспокійливих препаратах. Важливо дотримуватися спеціальну дієту і режим пиття. Необхідно випивати не менше 2 літрів в день за умови, що у жінки немає набряків. Для цього підходить не тільки звичайна чиста вода, але і соки, морси, компоти. Від сечогінних чаїв і міцної кави потрібно відмовитися.
  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаСамостійний прийом препаратів призводить до загострення захворювання. Лікування проводиться тільки в стаціонарі під контролем лікаря.

  Ймовірні ускладнення пієлонефриту під час вагітності

  У період вагітності в організмі матері господарює прогестерон. Цей гормон впливає на функції нирок, у тому числі. Ускладнення можуть наздогнати в будь-якому триместрі. Проявляється хвороба в гострій і хронічній формі. При появі перших же симптомів необхідно звернутися до лікаря. Обов’язково спостерігатися в стаціонарі, так як дана патологія призводить до тяжких наслідків.

  Для матері

  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаПерехід пієлонефриту в важку стадію при вагітності веде до ускладнень. Для майбутньої мами це виражається наступним чином:

  • передчасні пологи;
  • загроза викидня;
  • кровотеча під час родового процесу і після нього;
  • токсичний шок;
  • гестоз;
  • плацентарна недостатність;
  • підвищення артеріального тиску;
  • відшарування плаценти;
  • загальне нездужання;
  • головні болі.

  Для плода

  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаВнаслідок впливу пієлонефриту на материнський організм, ускладнення наздоганяють і ненародженого малюка. Ранній гестоз діє на внутрішньоутробний розвиток плода. Найбільш небезпечним ускладненням є його загибель з-за недостатньої кількості поживних речовин і гіпоксії.

  Попадання інфекції ще в утробі веде до патологій при народженні. Такими є:

 • Жовтяниця. Захворювання характерно для багатьох новонароджених. Воно виникає на 3-5 день життя і незабаром проходить. Однак інфекція, яка огорнула організм немовляти, вбиває імунітет, виникають проблеми на тлі розпаду токсичних елементів. Ферменти печінки не здатні працювати в повному обсязі. Жовтяниця триває довго і з ускладненнями.
 • Гнійно-септичні хвороби. Сепсис у новонароджених проявляється високою температурою, характерною забарвленням шкіри, слабкістю, диспепсією. Вогнище захворювання – потрапляння інфекції в кров.
 • Гостра дихальна недостатність. Першими ознаками захворювання є: нестача повітря, ціаноз, задуха. По мірі прогресування спостерігаються судоми, втрата свідомості і гіпоксична кома. Патологія здатна призвести до смерті.
 • Своєчасне лікування збільшує шанси на одужання матері, і здоровий розвиток дитини.

  Профілактика пієлонефриту

  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаПрофілактичні заходи пієлонефриту полягають у наступному:

  • випивати стільки води, скільки призначив лікар;
  • провітрювати кімнату. Гуляти на свіжому повітрі, коли погода дозволяє;
  • в домашніх умовах виконувати лікувальні фізичні вправи;
  • стежити за регулярним сечовипусканням;
  • дотримуватися режиму дня, харчування;
  • пропити комплекс вітамінів для підвищення імунітету і загального зміцнення організму. Вибираючи препарати обов’язково консультуватися з лікарем.

  Завжди потрібно слідкувати за своїм станом. Одягатися по погоді, не перемерзати, не навантажувати організм великою фізичною активністю. При появі будь-яких симптомів негайно звертатися в поліклініку.

  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаСтаючи на облік по вагітності, якщо ви раніше хворіли пієлонефритом, обов’язково повідомте про це лікаря.

  Правильне харчування

  Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаДієта при пієлонефриті, яка заснована на обмеження прийому солі і випитої рідини. Це пов’язують з можливим підвищенням тиску і появою набряків.

  Однак такий метод неправильний. При даному захворюванні не відбувається затримки води і солі в організмі, тому не варто обмежувати споживання. В гострій формі захворювання потрібно випивати більше 2 літрів води.

  Важливо стежити за нормальною роботою кишечника. Запори впливають на функціонування нирок. Для запобігання неприємних ситуацій необхідно включати в раціон чорнослив, курага, буряк і інші проносні продукти. Білок з м’ясних і рибних виробів бажано подавати у вареному вигляді.

 • Перші страви потрібно вживати невеликими порціями. Обмежити супи з крупами і молочними продуктами. До складу містити більше овочів, заправляти нежирної сметаною.
 • Борошняні вироби можна у вигляді несдобной випічки. Сухарики з білого і сірого хліба, млинці і оладки.
 • М’ясо і рибу їсти не більше 200 грамів на день. Це повинні бути дієтичні сорти, бажано м’ясо птиці або кролика, телятина. Страви вживати у вареному, запеченому і тушкованому вигляді. Фрикадельки на пару, холодець, рулети і так далі підійдуть до столу.
 • Можна яйця 1-2 рази в тиждень, споживання будь-яких масел, круп, макаронних виробів.
 • До солодощів краще поставитися з особливою обережністю. Набір ваги небажаний.
 • Пієлонефрит при вагітності лікування на ранніх або пізніх термінах, наслідки для дитини гострого або хронічного, симптоми і прояви, ризики та профілактикаПродукти харчування, які є абсолютним протипоказанням:

  • будь крему, свіжий хліб і вироби з листкового тіста;
  • всі бульйони крім овочевих;
  • консерви, ковбасні вироби;
  • сири, гриби;
  • заправки з майонезу, кетчупу і гірчиці;
  • кофеїн, шоколад;
  • хрін, редька, редис, цибуля, часник, шпинат, соління;
  • консервація;
  • мінеральні та алкогольні напої.

  Іноді можна урізноманітнити свій раціон. З’їсти докторську ковбасу, але обов’язково у відвареному вигляді. Для заправки салатів чудово підійде бешамель на основі сметани та вершкового масла.

  Якщо ви плануєте вагітність, але спостерігаються вірогідні проблеми з нирками, будьте уважні. Пройдіть діагностику, додатково проконсультуйтеся з лікарем. Будучи в положенні, тактика лікування зміниться, а ймовірність того, що плід не постраждає — мінімальний.

  Корисне відео