Плач у новонароджених, немовляти, дитини

Зміст статті:

  • Діагностика плачу у дитини
  • Огляд, якщо дитина часто плаче.
  • Лабораторне та інструментальне обстеження при плачі.
  • Плач дитини: лікування

Слід відрізняти плач дитини від кольки у дитини. Плач лише означає, що дитина повідомляє про своє дискомфорті. Причини можуть бути незначними (наприклад, новонароджений, звиклий до обмеженим умовами перебування внутрішньоутробно, лякається рухів рук і ніг) або серйозними (наприклад, отит, біль у животі). Частіше об’єктивної причини немає. Постійний або тривалий крик, особливо з симптомами хвороби, вимагає пошуку причини. Практично завжди менше плаче дитина до 4-6 місяців; якщо це не так, то слід припустити наявність у нього болі в зв’язку з органічної причиною або неправильний догляд.


Діагностика плачу у дитини

Анамнез фокусується на тривалості, частоти, часу виникнення протягом дня або характер крику, а також інших симптомах захворювання. Відомості про лихоманці або інфекції верхніх дихальних шляхів припускають діагноз середнього отиту, відомості про діареї або блюванні — ураження шлунково-кишкового тракту, починаючи від гастроентериту, закінчуючи більш серйозними станами. Відомості про зайвої нервозності батьків можуть вказувати на напружені відносини в родині, що може відбиватися на поведінці дитини.

Огляд, якщо дитина часто плаче.

Огляд фокусується на параметри фізичного розвитку та пошуку інших ознак захворювання. Гіперемія і напруга барабанної перетинки вказують на середній отит. Здуття живота або напруга передньої черевної стінки вказують на абдомінальний про запорах з народження і рефрактерних до терапії припускають наявність анатомічного дефекту, наприклад хвороби Гіршпрунга. Відомості про хворобливих дефекациях припускають анальну тріщину. Відомості про малому споживанні рідини — порушення харчування.

Лабораторне та інструментальне обстеження при плачі.

У більшості випадків спеціальних призначень не потрібно, якщо тільки анамнез і патологічні симптоми вказують на необхідність дообстеження.

Плач дитини: лікування

Роль лікаря полягає в тому, щоб надати пояснення і дати рекомендації батькам, які далі пробують різні способи зменшення плачу дитини. Підходи відрізняються в залежності від причини плачу дитини і віку. Дітей першого року життя можна заспокоїти, перепеленав, забезпечивши фоновий шум, заколисуючи на руках або в ліжечку. Як діти, так і старші діти часто заспокоюються при їзді в машині. Якщо батьки і лікар переконані у відсутності серйозних причин для крику, дитині можна дозволити кричати протягом короткого періоду («правило 5 хвилин»), після чого батьки заспокоюють дитину і знову включають години. Нерідко у батьків викликає полегшення думка, що вони можуть дозволити дитині плакати, і часто дитина заспокоюється мимовільно, до закінчення відведеного періоду.

Симптоми і лікування захворювань.