Красиві груди – один з незмінних ознак жіночності та сексуальності. А тому зовсім не дивно, що як тільки у жінок з’явилася можливість збільшувати цю частину тіла за допомогою чарівних рук хірургів, мамопластики стала найпопулярнішою пластичною операцією у світовому масштабі.

Жіночі груди складається в основному з залозистої тканини і жиру, і її розмір залежить від генетики, статури, відсотка жирової тканини в організмі. Молочні залози схильні до гормональних змін, пов’язаними з жіночим циклом, вагітністю та пологами, лактацією. В залежності від гормонального фону груди може збільшуватися в об’ємі або, навпаки, зменшаться.

З віком шкіра розтягується і груди деформується, цей процес ускладнюється деградацією залоз . Жіноча груди влаштована таким чином, що «накачати» або змінити її форму природним шляхом неможливо. Тому бажання жінки зробити мамопластику, всупереч сформованим стереотипам про «силіконових блондинок», не завжди викликано банальним бажанням збільшити груди на кілька розмірів на догоду сучасним канонам краси.

Зміст сторінки

 • 1 Кому показана пластична операція по збільшенню грудей?
 • 2 Пластична операція по збільшенню грудей: суть методу
 • 3 Грудні імпланти: як вибрати?
 • 4 Глибина установки грудних імплантів
 • 5 Як проводиться пластична операція по збільшенню грудей?
 • 6 Можливі наслідки збільшує мамопластики
 • 7 Скільки коштує збільшити груди?
 • 8 Як вибрати «свого» лікаря і відгуки про процедуру
 • 9 Дивіться відео: Пластичні операції — збільшення грудей
 • 10 Дивіться відео: Силіконові груди. Міфи і реальність

Кому показана пластична операція по збільшенню грудей?

Як правило, якщо прагнення жінки прооперувати свою, і так нормальну, груди не підкріплено об’єктивною необхідністю поліпшити зовнішній вигляд молочних залоз, пластичні лікарі рекомендують відмовитися від хірургічного втручання. В хороших клініках з такими пацієнтками працює грамотний психолог, що допомагає жінці визначитися з доцільністю операції.

У випадках, коли груди явно вимагає корекції, маммопластика є бажаною процедурою. Така операція сприяє не тільки досягненню доброго естетичного результату, але й сприятливо впливає на психіку пацієнтки: покращує її самооцінку, позбавляє від комплексів, підвищує якість життя.

Таким чином, показаннями до збільшує маммопластику є:

 • бажання мати великі груди;
 • негарна форма молочних залоз;
 • наявність асиметрії грудей (коли одна грудь більша за іншу або вони відрізняються за формою);
 • розмір грудей непропорційний іншому статурі;
 • природне зменшення об’єму молочних залоз з віком, в результаті грудного вигодовування;
 • втрата первісної форми грудей з природних причин, а також внаслідок травми або хірургічного втручання.

Пластична операція по збільшенню грудей: суть методу

За рахунок чого хірурги домагаються збільшення грудей? Для подібного роду операцій існують спеціальні матеріали – грудні імпланти. Вони являють собою силіконові «подушки» з силіконовим ж або сольовим наповнювачем. Форма і розмір імпланта підбираються лікарем з урахуванням побажань пацієнтки та її анатомічних особливостей.

Під час операції імпланти встановлюються у груди жінки під грудну м’яз або під молочну залозу. Місця розрізів для установки імплантів також різні і мають свої достоїнства і недоліки. Правильний вибір імпланту, визначення методу збільшення грудей та способу доступу хірурга для встановлення ендопротезів є ключовими моментами в маммопластику. Розглянемо їх докладніше.

Грудні імплантати: як вибрати?

Все грудні імпланти, вони ж ендопротези грудей, мають силіконову оболонку. Поверхня силікону може бути гладкою або текстурованою. Останнє вважається кращим варіантом, так як, завдяки шорсткій оболонці, постоперационное розростання тканин навколо імпланта відбувається з заповненням пір матеріалу. В результаті захисна капсула з сполучної тканини формується відносно тонкою й еластичною. Гладкий протез фібринові волокна обволікають більш щільно, здавлюючи імплант і роблячи груди твердою на дотик.

Що стосується внутрішнього змісту грудних ендопротезів, в сьогоднішній пластиці застосовують імпланти двох видів: силіконові та сольові.

Силіконові ендопротези містять всередині себе в’язкий силіконовий гель. Такі імпланти відрізняються між собою за ступенем пружності гелю, але всі вони добре тримають форму. При розриві «подушки» її внутрішнє желеподібне зміст не розтікається всередині грудей.

Сольові імпланти в якості наповнювача мають 0,9-процентний фізрозчин. Такі грудні протези менш пружні і надають молочним залозам природну м’якість. Недолік сольових імплантів в тому, що рідкий вміст, перетікаючи усередині оболонки під час руху, може «булькати», а в разі розриву воно виливається в тканини організму.

Вибираючи імпланти, слід звернути увагу на їх форму. Тут асортимент невеликий: або круглі, або анатомічні. Як буде виглядати груди з тим чи іншим імплантом, залежить від початкових даних. Пацієнтка може висловити свої побажання, але в більшості випадків хірурги круглими імплантами коригують отвисшие молочні залози, а каплевидными – збільшують і надають форму маленьких грудей. Це пов’язано з тим, що каплевидна конфігурація протеза вважається анатомічної, тобто близькою до природної, а тому більше підходить для додання природного обсягу плоскої грудей.

Від вихідних даних і бажаного результату залежить і розмір «подушки». Для збільшення грудей на один розмір вставляється протез з об’ємом рідини 150 мл. Крім імплантів фіксованих розмірів існують і такі, обсяг яких можна регулювати в процесі операції. Після установки в них можна підкачувати або зменшувати наповнювач. Це дозволяє лікарю «ювелірно» підганяти повноту і форму нової грудей до постаті її майбутньої власниці.

Важливий фактором при виборі матеріалів, є їхня ціна. За вищенаведеним характеристикам найдорожчим вийде варіант гелевого текстурованого імпланта каплевидної форми, а самим бюджетним – гладкий сольовий. Матеріальні можливості клієнтки, звичайно ж, беруться до уваги на підготовчому етапі операції, але останнє слово все-таки залишається за фахівцем.

Сама вартість матеріалів може становити до половини витрат на операцію. Як правило, клініки співпрацюють з певними марками, додаючи до прайсу виробника власні націнки. Середні ціни на імпланти укладаються в діапазон 20 – 40 тис. крб. за штуку на «прості» моделі. Все, що дорожче – зобов’язана мати «просунуті» характеристики.

Але навіть в межах не найдорожчих імплантів різниця у вартості практично ідентичних варіантів може сягати двократного розміру. Пояснюється це в основному платою за ім’я виробника. Фахівці вважають, що продукція різних фірм, якщо брати схожі за характеристиками моделі протезів, майже не відрізняються один від одного за якістю і рівнем безпеки. Тому переплачувати за бренд не має ніякого сенсу. Найголовніше правило – ці матеріали підлягають обов’язкової сертифікації і повинні мати всі необхідні висновки європейських агентств.

Провідні клініки працюють з торговими марками Mentor, Natrelle, Silimed, ARION, Nagor, SEBBIN. Матеріали для мамопластики переважно англійського і французького виробництва.

Глибина установки грудних імплантів

Зовнішній вид збільшеної грудей багато в чому буде залежати від місця розташування імплантів. Встановлювати протез під залозу рекомендується, якщо у жінки є виражений підшкірний жировий шар. В іншому випадку збільшується ймовірність, що контури силіконової вкладки будуть помітні на поверхні грудей, а також недостатньо щільна підтримка імпланта може призвести до його опущення.

Пацієнткам з недостатньо товстими покривними тканинами протез часто ставлять під фасцію грудної м’язи, яка стає підтримує каркасом для вкладки. Формується капсула щільно фіксує імплант, поєднуючи його з м’язом. Недолік такого способу установки – фасція має не таку велику товщину, щоб приховати «випинання» силікону, особливо помітне при напрузі м’язів.

Під великим грудним м’язом імплант буде не помітний у своїй верхній частині, в нижній же може бути підданий зсуву і повороту. При такому розміщенні рекомендують установку круглого протеза. У більшості випадків дане місце знаходження силікону найбільш переважно.

Спосіб доступу

Ще одне важливе питання, яке хвилює потенційних пацієнток пластичного хірурга, де будуть знаходитися шрами і наскільки вони будуть помітні.

Сьогодні застосовуються 3 способу хірургічного доступу при збільшує маммопластику.

 • Перший метод, який підходить для розміщення протезів будь-яких форм і розмірів – періареолярний. Розріз робиться по нижній лінії пігментації ареоли. З часом рубець на місці розрізу при такому способі стає не видно. Для хірурга такий доступ зручний можливістю установки протеза хоч під залозу, хоч під м’яз. Крім того, можна додатково зробити підтяжку грудей і скорегувати ареоли при необхідності через висічення зайвих тканин. Небезпека цього методу полягає в ризику травмування молочної залози і пошкодження нервових закінчень соска і навколососкового гуртка з втратою чутливості.
 • Аксилярний розріз робиться через пахвову область. Найчастіше при такій операції використовується ендоскопічний метод проведення операції. Аксилярний доступ застосовується для установки імплантів під великий грудний м’яз, не зачіпаючи залозисті тканини. При пахвовому розрізі найзручніше встановлювати протези круглої форми. Цей спосіб є самим малотравматичним і дозволяє швидко позбутися слідів операції на шкірі. Але, якщо необхідна корекція асиметрії, краще застосувати іншу технологію.
 • Найпростіший і безпечний спосіб встановити імпланти – це зробити розріз в складці під грудьми. Називається такий доступ субмамарним. При такій операції тканини грудей не травмуються, а шов вдало ховається в складці, де він зовсім не помітний. Єдине обмеження для субмаммарного розрізу – будова грудей, при якому ця сама складка не виражена.
 • Існують і інші способи хірургічного доступу для формування порожнини для грудного протеза. Але вони застосовуються вкрай рідко, складні у виконанні та загрожують багатьма ускладненнями. Наприклад, розріз під соском поперек навколососкового гуртка хоч і не буде помітний після загоєння, але веде до високої травмування молочних залоз і ареоли разом з соском.

  Зрідка при проведенні операції по зменшенню живота – абдомінопластики, заодно проводять і збільшення грудей. Роблять мамопластику в цьому випадку без додаткових розрізів, використовуючи трансабдомінальний, тобто через розріз на животі. Цей спосіб досить складний і вимагає від лікаря найвищого рівня кваліфікації.

  Як проводиться пластична операція по збільшенню грудей?

  Підготовка до збільшує імплантації проводиться так само, як і до будь-якого іншого хірургічного втручання. Пацієнтка здає аналізи, отримує допуск від кардіолога, проводить санацію хронічних вогнищ інфекції в організмі.

  Сама процедура проводиться під загальним наркозом і займає в загальній складності від півгодини до 2 годин. За цей час хірург робить надрізи, в залежності від способу доступу, формує кишені для імплантів і встановлює протези. Якщо необхідна підтяжка, то зайва шкіра вирізають, а потім розрізи зашиваються косметичним швом.

  Після операції перші добу пацієнтка повинна перебувати в клініці під лікарським контролем. Якщо післяопераційний період проходить добре, жінку виписують додому, але наступні кілька днів є найважчими з точки зору самопочуття. Тканини грудей набрякають, їх болючість наростає. Відновлення триває в середньому 2-4 тижні, але вже через тиждень пацієнтка може виходити на роботу, якщо вона не пов’язана з фізичними навантаженнями. В період відновлення не рекомендується займатися спортом, купатися в басейнах або водоймах, перегріватися і переохолоджуватися. Порушення післяопераційного режиму загрожує важкими наслідками для жіночого здоров’я.

  Можливі наслідки-збільшує мамопластики

  Навіть правильно проведена маммопластика не гарантує відсутності ускладнень, адже жоден лікар не візьметься передбачити, як організм пацієнтки відреагує на хірургічне втручання, наркоз і поява стороннього тіла в молочних залозах.

  Саме тому, перш ніж призначати операції, лікарі радять добре подумати про її доцільність і ознайомитися з усіма можливими негативними наслідками. Як і будь-яка інша хірургічна маніпуляція, пластика грудей може дати ускладнення.

  До общехирургическим ускладнень можна віднести наступні проблеми:

 • Виникнення сіроми або гематоми. Це порожнина, заповнена серозною рідиною або кров’ю, яка може виникнути внаслідок кровотечі. Причина кровотечі – ушкодження судин під час операції або в післяопераційний період. Таке ускладнення загрожує пацієнткам з поганою згортанням крові, при неправильно підібраних імплантатах, при порушенні рекомендацій у відновний період. Лікування цього ускладнення полягає в дренуванні рідини і усунення причини кровотечі.
 • Інфікування післяопераційної рани. Це наслідок настає, якщо в ході операції порушуються правила септики й антисептики, а також якщо пацієнтка неналежним чином доглядає за своєю груддю в період відновлення. Лікують інфекцію за допомогою потужних антибіотиків, у важких випадках показано видалення імплантів.
 • Формування келоїдних рубців. Це патологічний рубцювання шкіри з виникненням грубих шрамів. Це ускладнення є індивідуальною особливістю організму, коли рубці загоюються не нормальним порядком, а з надлишковим розростанням сполучної тканин. Про схильності до келоидным шрамами пацієнтка має повідомити лікаря. У цьому випадку операцію проводити не рекомендують.
 • Пошкодження нервових закінчень ареоли і соска. Супроводжується це ускладнення втратою або зниженням чутливості грудей, хворобливістю дотиків до неї. Дане порушення – наслідок неакуратною роботи хірурга.
 • Наслідки, характерні тільки для пластичної операції по збільшенню грудей, називаються специфічними. До них відносяться:

 • Порушення цілісності силіконової оболонки протеза. У цьому випадку імплант розривається, і його вміст випливає внутрішньо грудних тканин. Пошкодження сольового ипланта для жінки помітно, так як вилиття фізрозчину відбувається швидко і супроводжується неприємними відчуттями. Розрив силіконового протеза здатний не виявлятись тривалий час, в результаті може виникнути запалення. Причина цього ускладнення – неякісні імплантати або травма грудей.
 • Формування щільної фіброзної капсули навколо протеза. Це ускладнення загрожує деформацією імпланта і викликає помітні зміни форми молочних залоз. У цьому випадку показана повторна операція з застосуванням текстурованих протезів.
 • Зміщення протезів. Воно пов’язане з неправильним вибором методики і місця установки імплантів, їх вибору, деформацією через патологічної фіброзної капсули.
 • Поява зморшок на поверхні грудей. Це – наслідок зморщування імпланта, яке помітно зовні, якщо протез встановлений під залозою, коли особливості пацієнтки диктують розміщення під великим грудним м’язом. Такий імплант необхідно перевстановити.
 • Кальцифікація імпланта – рідкісне алергічне ускладнення, в результаті якого утворюються ущільнення в грудях внаслідок патологічного відкладення солей кальцію. Так організм реагує на стороннє тіло в організмі.
 • Труднощі діагностики захворювань молочних залоз. Встановлені імпланти не дають можливість повноцінно проводити мамографію, що, в свою чергу, може представляти небезпеку для життя і здоров’я жінки, якщо своєчасно не будуть виявлені атипові новоутворення в грудях.
 • Проблеми з грудним вигодовуванням. Імпланти перетискають молочні протоки, крім цього при проведенні операції вони можуть бути пошкоджені, що унеможливлює повноцінну лактацію. При плануванні вагітності робити пластику грудей не рекомендують, краще відкласти її на більш пізній час.
 • Пластика грудей зараз особливо популярна у молодих дівчат. Але варто зазначити, що особам молодше 18 років пластичні операції не роблять. Що стосується грудей, то до моменту процедури вона повинна бути повністю сформована. Якщо у дівчат статеве дозрівання почалося трохи з запазданием, вік, коли можна коригувати груди, може зрушитися на 2-3 роки.

  Другий момент, на який потрібно звернути увагу – післяпологова маммопластика. Груди часто втрачає форму саме за грудного вигодовування, але робити операцію можна не раніше, ніж через рік після закінчення періоду лактації.

  На пластичну операцію зі збільшення грудей не беруть жінок під час менструації або напередодні її початку.

  Скільки коштує збільшити груди?

  Витрати на проведення збільшує мамопластики складаються з декількох статей.

  • підготовчий етап до операції (первинна консультація, передопераційне обстеження та необхідні аналізи);
  • ціна матеріалів (20 – 45 тис. рублів за один імплант);
  • робота хірурга (від 30 до 200 тис. рублів залежно від розкрученості хірурга та клініки);
  • вартість наркозу (5 – 10 тис. рублів);
  • оплата перебування в клініці (3 – 6 тис. рублів на добу).

  Ціноутворення залежить від «імені» лікаря і популярності клініки, складності операції, техніки її проведення, вибору імплантів. Як правило, столичні хірурги оцінюють свою роботу в декілька раз дорожче, ніж колеги з регіонів, тому зараз так розвинений «естетичний туризм». Пацієнти, які не бажають переплачувати за послуги іменитих лікарів, які шукають лікарів в інших містах, щоб прооперуватися у них набагато дешевше.

  Плануючи мамопластику, можна орієнтуватися на середню вартість такої операції, яка становить 135 – 150 тис. рублів. Пластична хірургія – така сфера, де кінцевий результат визначається тільки якістю матеріалів і майстерністю хірурга. Гучне ім’я і ціна не є гарантією вдало проведеної операції. Це той випадок, коли «дорого» не завжди тотожне «добре».

  Як вибрати «свого» лікаря і відгуки про процедуру

  Насторожити пацієнтку мають надто низькі ціни: це може говорити про неякісні імплантатах. У будь-якому випадку не потрібно соромитися задавати питання лікаря і запитувати всі необхідні документи: сертифікати, дипломи.

  Щоб вибрати лікаря, потрібно ознайомитися з портфоліо”, де представлені фотографії «до» і «після» мамопластики. За таким фотографіях добре видно «руку» хірурга і можна вибрати, роботи якого лікаря більше подобаються на вигляд.

  Дивіться відео: Пластичні операції — збільшення грудей

  Дивіться відео: Силіконові груди. Міфи і реальність

  Обов’язково потрібно вивчити відгуки пацієнтів, оперировавшихся у даного хірурга. Відгуки, розміщені на сайті клініки, довіряти не варто. Краще звернутися за збором інформації на профільні форуми, де жінки діляться своїм досвідом щодо самої операції, розповідають враження про клініку та персоналі і навіть демонструють результати цієї «краси». Для повної достовірності можна зв’язатися з автором вподобаного відкликання, щоб переконатися в правдивості наданої інформації.

  Більшість негативних відгуків про пластику грудей пов’язане саме з неякісною роботою хірурга. У цьому випадку наслідки такої «халтури» жінці доводиться довго виправляти і, як правило, за свій рахунок. Цікавий погляд на цю проблему «зсередини».

  Відгук №1

  Хочу попередити всіх жінок, як фахівець, щодня працює з клієнтками і бачить все наслідки пластичних операцій. На жаль, лікарі ніколи не розкажуть вам про всі ускладнення, адже це великі, просто величезні гроші. Тому й приховують багато, а жінки ведуться на рекламу і натовпами йдуть під ніж не завжди адекватних хірургів.

  У нас один такий працював. Технікою володів слабо, операції робив замість години по 5-6 годин, уявіть, яке навантаження на організм наркозом! А вже його «шедеври» — скільки разів груди «їхала в пахви, а в однієї жінки інфекція викликала некроз тканин, їй довелося відрізати всю груди. Дівчатка, милі, від лікаря залежить все! Не ризикуйте своїм здоров’ям, шукайте хорошого хірурга! Не звертайте увагу на дешевизну, наводьте довідки, знайомтеся з пацієнтками і тільки тоді йдіть на операційний стіл.

  Наталя, Краснодар

  Навіть вдало проведена пластика, на жаль, не дає гарантії, що отриманий ефект буде задовольняти пацієнтку на всі 100%.

  Відгук №2

  Я з висоти свого досвіду можуть сказати дівчатам, що робити операцію потрібно тільки в крайньому випадку. Буває, звичайно, жах, а не груди, коли без сліз не поглянеш, тоді виходу немає, треба щось робити. Але просто так збільшувати, типу розмір не влаштовує – не варто воно того.

  Дорого, купа побічних ефектів, боляче. Я заплатила 200 тисяч. Моя груди в одязі виглядає супер. Але без неї – на дотик жорстка, неприродна форма, та й взагалі видно, що не своя. Не може груди весь час стояти колом, особливо лежачи помітно – своя груди розпластується, а це продовжує стирчати або силікон завалюється на бік, виглядає це жахливо.

  Про післяопераційний період – окрема «пісня». 5 днів диких болів і спека. Місяць цілодобово в жорсткому компресійному білизна, лежати на спині. Через день доводилося їздити за тридев’ять земель на перев’язки. Про нормальне життя, у тому числі про секс, в цей час краще забути. Роздягтися неможливо, страшно дивитися і чіпати неприємно.

  Імплант грудей живе своїм життям – може перекочуватися, зміщуватися, перевертатися при русі, піднятті рук і т. д. Відчуття «пакету з водою» всередині себе – не з приємних, особливо при скороченні м’язів. Збираюся з силами і грошима, піти все це справа вийняти. Мій молодий чоловік абсолютно згоден – йому не подобається «мацати гумові м’ячики».

  Мій лікар каже, що все пройшло добре, загоєння та інше, з його точки зору вийшла ідеальна груди. Я уявляю, що відбувається у тих, у кого «неідеально». Так що дівчата, подумайте. Немає нічого краще натурального, створеного природою. Вже краще маленька груди, але «рідна», ніж велика, та надута.

  Ганна, Спб

  Але жінок, яких силіконові груди буквально «ощасливила», теж намало. Інакше операція по збільшенню грудей не займала перше місце по популярності в пластичній хірургії.

  Відгук №3

  Обожнюю свою нову груди! Була «мінус один» стала повноцінна четвірка. Не вірте тому, хто каже, що помітно. Нічого подібного. Просто шукайте хорошого лікаря і не шкодуйте грошей. Мені все про все обійшлося в 470 тисяч, але я не пошкодувала ні хвилини.

  Виглядаю чудово, сексуально, не соромно роздягнутися, будь відкрите плаття можу носити без ліфчика і ще багато-багато всього можу перерахувати, чого раніше не могла собі дозволити. Впевненість у собі – це річ! Була закомплексована дівчинка, стала розкішна супер-сексі жінка. Мені особисто нова груди подарувала нове життя. Не повірите, у мене не тільки особисте життя налагодилося, але і кар’єра поперла вгору.

  Ну і що, що було боляче. Народжувати теж боляче, але всі народжують і нічого, а тут потерпіти кілька днів, зате результат того вартий. А хто каже що фу, силікон закачала – просто заздрять, не звертайте уваги і нічого не бійтеся. Якщо хочете зробити груди – робіть, а хто не хоче, нехай зі своїми «нулевками» не лізе зі своєю думкою.

  Інна, Москва