Показання до застосування пустирника: для чого приймають препарат?

Рослини — це основа медицини. Люди вже давно помітили їх вплив на людський організм, використовуючи в якості заспокійливого, лікувального, профілактичного засобу. Однак можливості рослин набагато ширша, тому вони приймаються до цих пір. Одним з таких рослин є пустирник — відоме заспокійливий засіб.

Зміст:

 • 1 Загальна інформація про пустирник
  • 1.1 Дія препарату
  • 1.2 запобіжні Заходи
 • 2 Показання до застосування пустирника
 • 3 Відгуки пацієнтів
 • 4 Які существут аналоги?

Загальна інформація про пустирник

Пустирник — це природне засіб, що надає стійкий заспокійливий ефект. Але з цієї рослини готуються різні ліки, адже його властивості досить великі. Він застосовується для лікування багатьох захворювань, а профілактична дія пустирника корисно кожному.

Дія препарату

Показання до застосування пустирника: для чого приймають препарат?

Пустирник продається у вигляді настоянки на спирту

Найбільш поширена лікарська форма цієї рослини — настоянка на спирту. Однак його можна зустріти і в чистому вигляді, що використовується для заварювання чаю і приготування інших ліків.

Серед корисних властивостей пустирника зазначають:

 • Зниження артеріального тиску
 • Заспокійливе
 • Позитивний вплив на нервову систему
 • Зниження рівня холестерину
 • Стабілізація обміну речовин

Це рослина нерідко застосовується для лікування чоловічих хвороб. Його склад великий і включений різні вітаміни, корисні речовини, органічні кислоти, алкалоїди та флавоноїди.

Застосовувати пустирник необхідно у вигляді чаю (водної настойки) або настоянки на спирту. Перший варіант застосовується 3 рази в день по 1 столовій ложці перед їжею.

Запобіжні заходи

Спиртова настоянка пустирника приймається з такою ж частотністю. Достатньо трьох-чотирьох прийомів на день по 40 крапель ліки, що зніме нервову напругу і поліпшить стан людини.

Ці дозування розраховані на профілактику і заспокоєння, для лікування хвороб призначаються індивідуальні норми прийому препарату.

Якщо ж самостійне лікування, то варто пам’ятати про протипоказання:

 • Знижений тиск
 • Сповільнений серцевий ритм
 • Вагітність
 • Годування грудьми
 • Непереносимість компонентів

Протипоказання матерям (при вагітності та годуванні) пов’язана з наявністю спирту в настоянці. Прийом водної настойки пустирника безпечний для організму.

Інструкція до застосування пустирника полягає в періодичному прийомі препарату декілька разів на день. При захворюваннях призначається індивідуальна дозування, яка залежить від стану хворого. Однак у препарату є ряд протипоказань, які необхідно врахувати перед прийомом.

Про корисні властивості кропиви собачої дізнайтеся з запропонованого відео.

Показання до застосування пустирника

За рахунок великого вмісту корисних компонентів і ефірних масел пустирник використовується в різних ситуаціях. Він ефективний для заспокоєння нервової системи, усунення втоми, напруги, зниження тиску і поліпшення стану кровоносної системи. Це ефективний засіб проти багатьох хвороб, що дозволяє поліпшити стан психіки і окремих систем організму.

Найбільш поширена лікувальна форма цієї рослини — настоянка.

Вона має великий термін зберігання, а спиртова основа зберігає всі корисні властивості кропиви собачої. Однак її не слід приймати дітям або вагітним дівчатам, тому можна самостійно готувати настоянку на воді.

Показання до застосування пустирника: для чого приймають препарат?

Настоянка пустирника використовується при певних показаннях

Основні показання до застосування пустирника включають:

 • Вегето-судинну дистонію
 • Нервова збудливість
 • Серцево-судинні нервозы
 • Артеріальна гіпертензія
 • Безсоння на нервовому грунті
 • Психастенія і неврастенія

Періодичний прийом настоянки пустирника дозволить усунути ці недуги, поліпшивши стан психіки і організму в цілому. Для деяких захворювань він використовується в комплексі з іншими препаратами, прискорюючи лікування і покращуючи самопочуття пацієнта у цей період.

Хоча препарат застосовують одноразово, оптимальним варіантом буде курс лікування 1 місяць. Це дозволить повністю усунути нервові хвилювання і проблеми із кровоносною системою, не побоюючись рецидивів.

Однак прийом спиртової настоянки має один нюанс — необхідно враховувати стан шлунково-кишкового тракту. Якщо пацієнт схильний эрозивному гастриту, виразок або інших хвороб шлунка, в період яких не можна приймати алкоголь, то краще скористатися настоянкою на воді, приготувавши самостійно.

Серед основних показань настоянки пустирника відзначають хвороби серцево-судинної системи, нервову збудливість і безсоння. Цей препарат сприятливо впливає на психіку пацієнта, істотно покращуючи її стан. Але важливо враховувати індивідуальні особливості організму і шлунково-кишкового тракту при прийомі спиртової настоянки.

Відгуки пацієнтів

Так як ця рослина використовується в народній медицині вже тривалий час, воно має масу відгуків. Пустирник прирівнюють до валеріани і конвалії за своїм заспокійливим властивостям. Це ефективний засіб дозволить усунути хвилювання, впоратися з неврозом і безсонням.

Настоянка пустирника має стійке заспокійливу дію. Багато відзначають істотне поліпшення ефекту при тривалому прийомі, хоча препарат допомагає і при одноразовому прийомі.

Однак після прийому може виникнути сонливість, що є побічним ефектом пустирника.

Показання до застосування пустирника: для чого приймають препарат?

Пустирник позитивно впливає на менструальний цикл

Жіноча аудиторія відзначає позитивну дію препарату на менструальний цикл. Пустирник дозволяє стабілізувати його, а також усунути неврастенії і невроз. Препарат покращує травлення, але може викликати відчуття печії.

Багато пацієнтів застосовують пустирник як допоміжний препарат при лікуванні кардіосклерозу, вегетосудинної дистонії, запалення кишечника і безсоння. Він допомагає і при більш серйозних захворюваннях начебто серцево-судинних неврозів і епілепсії. Деякі застосовують його при лікуванні щитовидної залози.

Область використання настоянки пустирника обширна. Вона застосовується для лікування багатьох захворювань, але найчастіше її використовують як заспокійливий засіб. В цьому її ефективність була неодноразово доведена.

При тривалому прийомі препарату відзначають наступні зміни:

 • Поліпшується якість сну
 • Знижується психомоторна збудливість
 • Стабілізується тиск
 • Людина швидше засинає

Тому періодичний прийом препарату рекомендується всім.

Відгуки про настоянки пустирника в основному позитивні. Він добре впливає на психічний стан людини, знижуючи хвилювання і напруженість. Препарат застосовується при різних хворобах і покращує загальний стан пацієнта. При прийомі рекомендується проводити місячний курс настоянки, що стабілізує психічний стан, поліпшить сон і перешкоджає нервових подразнень.

Які существут аналоги?

Оскільки вплив препарату на організм досить просте, у нього є кілька аналогів. Вони схожі за дією, але їх склад може відрізнятися.

Показання до застосування пустирника: для чого приймають препарат?

У настоянки пустирника є різні аналоги

Серед аналогів відзначаються інші форми пустирника:

 • Пустирник Форте. Таблетки, є легкою формою ліки. Прийом і дія схожі з настоянкою.
 • Пустирника Трава. Сушений пустирник для приготування настоянок. При правильному приготуванні має ефект, аналогічний аптечної настоянки.
 • Пустирника Екстракт. Таблетки, концентрована форма ліки. Використовуються як сильний заспокійливий засіб, а також при лікуванні захворювань.

Серед інших препаратів, схожих за дії, варто відзначити:

 • Валеріана. Настоянки і препарати на основі валеріани. Володіють стійким заспокійливою дією, але ефект на організм трохи відрізняється від пустинника.
 • Антистрес Лабофарм. Препарат з комплексу рослин, в складі є пустирник. Надає комплексне заспокійливу дію на організм, використовується при порушеннях сну і психіки.
 • Alora. Препарат на основі трави пасифлори. Надає заспокійливу дію на організм, приймається при нервових розладах і порушення сну.

Ці препарати можуть відрізнятися за силою дії, додаткових ефектів і складом, тому варто перевірити індивідуальну переносимість та симптоматику. Важливо пам’ятати, що самолікування народними засобами так само небезпечно, як і медикаментами.

У настоянки пустирника є безліч аналогів, яке дозволить замінити препарат. Вони мають заспокійливу властивість і теж ґрунтуються на різних травах. Серед популярних аналогів — валеріана і пасифлора, але як альтернативу можна використовувати комплекси лікувальних рослин.

Пустирник — рослина, що надає стійкий заспокійливий ефект. Воно застосовується при нервових розладах, порушеннях сну, психозі і деяких захворюваннях, надаючи лікування та підтримку організму. Препарат найчастіше продається у вигляді спиртової настойки, але можна знайти і інші форми пустирника. Хоча ця рослина має безліч аналогів, це саме просте і ефективне заспокійливий засіб, що підтверджується численними відгуками.