Поліпшення пам’яті, розуму, уваги дорослим і дітям. Вітаміни для мозку

Поліпшення памяті, розуму, уваги дорослим і дітям. Вітаміни для мозкуЛюдський мозок — складний органічний комп’ютер, принципи роботи якого наука досі повністю не знає. Але, як і механічні комп’ютери, інший раз він підводить людину: починаються проблеми із запам’ятовуванням, концентрацією уваги.

Нервова система починає здавати, робота головою стає все складніше і складніше.

З цим може зіткнутися як дорослий, так і дитина. Це може бути пов’язано з недоліком деяких речовин, що викликають збої в роботі організму, що може спричинити розвиток небезпечних хвороб. Поліпшення стану і відновлення колишньої активності цілком можливо за допомогою прийому вітамінів для мозку. Але які з великого списку відомих речовин цього роду потрібні в даному випадку?

Зміст

 • 1 Вітаміни, що впливають на мозкову активність
 • 2 Кращі вітамінні комплекси для поліпшення активності мозку і пам’яті
 • 3 Корисні продукти
 • 4 Загальні поради щодо покращення пам’яті

Вітаміни, що впливають на мозкову активність

Вітаміни групи B грають величезну роль в обміні речовин в організмі людини. Вони забезпечують нормальну роботу нервової системи і енергетичного обміну.
ВАЖЛИВО: Їх краще всього приймати комплексно, оскільки багато з них підсилюють інші.

В1 — тіамін. Сприяє засвоєнню білків, жирів і вуглеводів, а також нормалізує роботу нейронів, таким чином, безпосередньо впливаючи на підвищення настрою, викликаючи поліпшення пам’яті і когнітивних здібностей.

В2 — рибофлавін. Посилює дію пиродоксина і фолієвої кислоти, бере участь в утворенні ніацину, покращує якість сну, позитивно впливає на обмінні процеси в нервовій системі.

B3 (PP) — ніацин, нікотинова кислота. Його недолік викликає безсоння, слабкість, а також пелагру. Він також бере участь в регуляції кількості глюкози в крові.

ДОВІДКА: Пелагра — важка хвороба, що супроводжується ушкодженням тканин організму і викликає легке слабоумство.

Поліпшення памяті, розуму, уваги дорослим і дітям. Вітаміни для мозку

B5 — пантотенова кислота, кальцію пантотенат. Сприяє засвоєнню інших вітамінів, бере участь у синтезі нейромедіаторів.

B6 — піродоксин. Стабілізує нервову діяльність, нормалізує синтез ніацину, полегшує неврити кінцівок і зменшує нічні спазми м’язів.

B7 — біотин. Регулює рівень цукру в крові, покращує роботу інших елементів групи B.

B9 (M) — фолієва кислота. Впливає на збудження і гальмування нервової системи, сприяє згладжуванню стресу, покращуючи настрій. Його нестача може спричинити за собою погіршення пам’яті, випадання волосся та інші неприємні наслідки.

В12 — ціанокобаламін. Покращує здібності до мислення, запам’ятовування, концентрації, прибирає дратівливість, відповідає за здоров’я нервової системи. Його дефіцит може викликати загибель нервових клітин і інші неврологічні розлади.

Вітамін с — аскорбінова кислота. Є потужним антиоксидантом, бере участь у створенні нейромедіаторів. Його недолік призводить до появи відомої хвороби — цинги.

ДОВІДКА: Антиоксиданти блокують окислення.

Вітамін D — кальциферол. Прискорює роботу «сірої речовини», перешкоджає розвитку захворювань ЦНС. При його недоліку падає зір і починається безсоння.

Вітамін е — токоферол. Покращує розумові здібності, запобігає появі хвороби Альцгеймера.

Вітамін Р — біофлавоноїди. Вчені позначають так цілу групу різних речовин. Вони містяться в шкірці цитрусових фруктів і надають їм їх жовте або оранжеве забарвлення. У людському організмі ж вони сприяють зміцненню стінок капілярів.

Заповнити недолік вітамінів в організмі можна кількома шляхами. Один з них — приймати спеціальні комплекси. Інший — скласти збалансовану дієту.

Поліпшення памяті, розуму, уваги дорослим і дітям. Вітаміни для мозку

Кращі вітамінні комплекси для поліпшення активності мозку і пам’яті

Переваги прийому вітамінів для пам’яті в тому, що при їх використанні досягається поліпшення уваги і здатності до концентрації, що допоможе як учням, так і студентам, а іноді і малюкам не завадить прийняти спеціальні дитячі склади, які згладять і, можливо, навіть прискорять розвиток їх розуму.

Та й дорослим теж іноді варто почати приймати такого роду препарати, оскільки вони здатні зменшити рівень стресу, покращити відновлення сил, прискорити роботу мозку плюс підвищити здібності до запам’ятовування.

До того ж курс триває не так довго потрібний ефект досягається приблизно за один місяць. Який же комплекс варто вибрати?

ОБЕРЕЖНО: У більшості препаратів подібного роду існують свої протипоказання, і потрібно дозувати їх строго по інструкції — надлишок деяких речовин, що входять до них, в організмі може викликати неприємні наслідки. Перед вживанням варто порадитися з лікарем.

Поліпшення памяті, розуму, уваги дорослим і дітям. Вітаміни для мозку

Для дорослих

 • «Вітрум Меморі» благотворно впливає на здатності до мислення і запам’ятовування, але строго протипоказаний дітям до 12 років. У складі присутні вітаміни групи B, C і цинк.
 • Гінкго Білоба випускається в декількох варіантах. Так, таблетки від «Доппельгерц» містять також окремо B1, B2, B6, а «Евалар» додає в свої гліцин.
 • «Актив Лецитин» від «Доппельгерц», крім усього іншого, включають в себе вітаміни B1, B2, B6, B12, E.
 • «Мульти-Табс» випускають продукцію як для дорослих, так і для дітей.
 • «Мульти Табс Актив», «Інтенсив» призначені для чоловіків, чия діяльність пов’язана зі стресом і фізичними навантаженнями. Вони покращують відновлення сил і багаті антиоксидантами.
 • «Мульти Табс Перетанал Омега-3» підходить для вагітних.

Для дітей

 • «Мульти-Табс» для дітей і підлітків діляться за віком дитини, для якого призначені: до року до 4 років, до 11 років, до 17 років. Для маленьких вітамінний комплекс випускається у вигляді сиропу.
 • «Алфавіт» «Наш малюк», «Дитячий сад» і «Школяр» охоплюють різні періоди дитинства. До складу цих вітамінних комплексів увійшли вітаміни A, DЗ, B1, B2, B5, B6, B7, В9, В12, PP, C і різні мінерали.Перший випускається у вигляді розчинного у воді порошку і ділиться на 3 саші, щоб забезпечити максимальне засвоєння всіх речовин. Другий вже йде у вигляді жувальних таблеток з фруктовим смаком.
 • «Піковіт» включає в себе A, B1, B2, B5, B6, B7, В9, В12, PP, C і DЗ і може бути як у вигляді сиропу, так і у формі таблеток для розжовування або цукерок для розсмоктування. Форма випуску залежить від обраного вікового періоду.

Для школярів і студентів

 • «Мульти-Табс» для підлітків являють собою жувальні таблетки з різними смаками.
 • «Мульти Табс B-комплекс» можна приймати з 12 років.
 • «Класік» можна всім, починаючи з 11 років.
 • «Алфавіт» «Тінейджер» також випускається у вигляді таблеток, в склад яких входить все той же набір вітамінів.

Поліпшення памяті, розуму, уваги дорослим і дітям. Вітаміни для мозку

Корисні продукти

Все ж не існує чарівної таблетки, яка різко додасть сил і здібностей до запам’ятовування. Організм людини — складна структура, в якій все взаємопов’язане, тому правильний режим харчування неодмінно позначиться і на когнітивних здібностях.

Злаки, горіхи, фрукти і овочі багаті різними необхідними мікроелементами, включаючи безліч різних мінералів. Молоко теж корисно як для кісток, так і для зору і мозку, ну а риба містить фосфор, «елемент думки», як його називали в одному дитячому художньому творі.

Таблиця нижче включає в себе деякі продукти, корисні для здоров’я і стоять включення у Ваш раціон.

Назва продуктуМістяться вітаміниЯблукоA, B, C, E, KЦитрусовіC і PЯгодиA, майже вся B-група, C, E, K, PМолочні продуктиA, B, C, D, E, HКартопля, томатA, C, D, E, KКуркаA, B, C, EБананA, B, C, EЯловичинаB, EСвининаB, EРибаA, B, C, D, EВівсяна кашаМайже вся група B, EГорохA, B. E. HГрибиA, B, C, EВолоський горіхB, C, EЛісовий горіхB, C, E

Загальні поради щодо покращення пам’яті

Вітаміни для розуму, звичайно, можуть допомогти як дитині, так і дорослому підвищити свої здібності до сприйняття і обробки інформації, але по-справжньому сильний ефект ці речовини дадуть, якщо поєднувати їх з тренуваннями пам’яті.

Робити це можна різними способами. Ви можете концентруватися на завданні, вимовляючи слова навпаки, заучувати якісь імена, дати і повторювати, або ж називати всі предмети, які Ви бачите перед собою. У Мережі можна знайти багато різних варіантів вправ для пам’яті. Але не варто забувати, що загальний стан організму впливає і на здатності обробляти і запам’ятовувати інформацію, тому варто організувати для себе правильну, збалансовану дієту, багату вітамінами всіх груп і іншими мікроелементами. Фізична активність також принесе користь, розганяючи кров по організму і тим самим забезпечуючи «сіра речовина» хорошим харчуванням.

Підводячи підсумок, потрібно сказати, що безліч вітамінів дійсно можуть допомогти не тільки поліпшити роботу мозку, але і запобігти деякі небезпечні захворювання, що викликаються недоліком відповідних речовин. Отримувати необхідну кількість мікроелементів можна, приймаючи різні вітамінні комплекси в таблетках, так і організувавши своє харчування.