Поліпшення пам’яті, розуму, уваги дорослим і дітям. Вітаміни для мозку

Поліпшення памяті, розуму, уваги дорослим і дітям. Вітаміни для мозкуЛюдський мозок — складний органічний комп’ютер, принципи роботи якого наука досі повністю не знає. Але, як і механічні комп’ютери, інший раз він підводить людину: починаються проблеми із запам’ятовуванням, концентрацією уваги.

Нервова система починає здавати, робота головою стає все складніше і складніше.

З цим може зіткнутися як дорослий, так і дитина. Це може бути пов’язано з недоліком деяких речовин, що викликають збої в роботі організму, що може спричинити розвиток небезпечних хвороб. Поліпшення стану і відновлення колишньої активності цілком можливо за допомогою прийому вітамінів для мозку. Але які з великого списку відомих речовин цього роду потрібні в даному випадку?

Зміст

 • 1 Вітаміни, що впливають на мозкову активність
 • 2 Кращі вітамінні комплекси для поліпшення активності мозку і пам’яті
 • 3 Корисні продукти
 • 4 Загальні поради щодо покращення пам’яті

Вітаміни, що впливають на мозкову активність

Вітаміни групи B грають величезну роль в обміні речовин в організмі людини. Вони забезпечують нормальну роботу нервової системи і енергетичного обміну.
ВАЖЛИВО: Їх краще всього приймати комплексно, оскільки багато з них підсилюють інші.

В1 — тіамін. Сприяє засвоєнню білків, жирів і вуглеводів, а також нормалізує роботу нейронів, таким чином, безпосередньо впливаючи на підвищення настрою, викликаючи поліпшення пам’яті і когнітивних здібностей.

В2 — рибофлавін. Посилює дію пиродоксина і фолієвої кислоти, бере участь в утворенні ніацину, покращує якість сну, позитивно впливає на обмінні процеси в нервовій системі.

B3 (PP) — ніацин, нікотинова кислота. Його недолік викликає безсоння, слабкість, а також пелагру. Він також бере участь в регуляції кількості глюкози в крові.

ДОВІДКА: Пелагра — важка хвороба, що супроводжується ушкодженням тканин організму і викликає легке слабоумство.

Поліпшення памяті, розуму, уваги дорослим і дітям. Вітаміни для мозку

B5 — пантотенова кислота, кальцію пантотенат. Сприяє засвоєнню інших вітамінів, бере участь у синтезі нейромедіаторів.

B6 — піродоксин. Стабілізує нервову діяльність, нормалізує синтез ніацину, полегшує неврити кінцівок і зменшує нічні спазми м’язів.

B7 — біотин. Регулює рівень цукру в крові, покращує роботу інших елементів групи B.

B9 (M) — фолієва кислота. Впливає на збудження і гальмування нервової системи, сприяє згладжуванню стресу, покращуючи настрій. Його нестача може спричинити за собою погіршення пам’яті, випадання волосся та інші неприємні наслідки.

В12 — ціанокобаламін. Покращує здібності до мислення, запам’ятовування, концентрації, прибирає дратівливість, відповідає за здоров’я нервової системи. Його дефіцит може викликати загибель нервових клітин і інші неврологічні розлади.

Вітамін с — аскорбінова кислота. Є потужним антиоксидантом, бере участь у створенні нейромедіаторів. Його недолік призводить до появи відомої хвороби — цинги.

ДОВІДКА: Антиоксиданти блокують окислення.

Вітамін D — кальциферол. Прискорює роботу «сірої речовини», перешкоджає розвитку захворювань ЦНС. При його недоліку падає зір і починається безсоння.

Вітамін е — токоферол. Покращує розумові здібності, запобігає появі хвороби Альцгеймера.

Вітамін Р — біофлавоноїди. Вчені позначають так цілу групу різних речовин. Вони містяться в шкірці цитрусових фруктів і надають їм їх жовте або оранжеве забарвлення. У людському організмі ж вони сприяють зміцненню стінок капілярів.

Заповнити недолік вітамінів в організмі можна кількома шляхами. Один з них — приймати спеціальні комплекси. Інший — скласти збалансовану дієту.

Поліпшення памяті, розуму, уваги дорослим і дітям. Вітаміни для мозку

Кращі вітамінні комплекси для поліпшення активності мозку і пам’яті

Переваги прийому вітамінів для пам’яті в тому, що при їх використанні досягається поліпшення уваги і здатності до концентрації, що допоможе як учням, так і студентам, а іноді і малюкам не завадить прийняти спеціальні дитячі склади, які згладять і, можливо, навіть прискорять розвиток їх розуму.

Та й дорослим теж іноді варто почати приймати такого роду препарати, оскільки вони здатні зменшити рівень стресу, покращити відновлення сил, прискорити роботу мозку плюс підвищити здібності до запам’ятовування.

До того ж курс триває не так довго потрібний ефект досягається приблизно за один місяць. Який же комплекс варто вибрати?

ОБЕРЕЖНО: У більшості препаратів подібного роду існують свої протипоказання, і потрібно дозувати їх строго по інструкції — надлишок деяких речовин, що входять до них, в організмі може викликати неприємні наслідки. Перед вживанням варто порадитися з лікарем.

Поліпшення памяті, розуму, уваги дорослим і дітям. Вітаміни для мозку

Для дорослих

 • «Вітрум Меморі» благотворно впливає на здатності до мислення і запам’ятовування, але строго протипоказаний дітям до 12 років. У складі присутні вітаміни групи B, C і цинк.
 • Гінкго Білоба випускається в декількох варіантах. Так, таблетки від «Доппельгерц» містять також окремо B1, B2, B6, а «Евалар» додає в свої гліцин.
 • «Актив Лецитин» від «Доппельгерц», крім усього іншого, включають в себе вітаміни B1, B2, B6, B12, E.
 • «Мульти-Табс» випускають продукцію як для дорослих, так і для дітей.
 • «Мульти Табс Актив», «Інтенсив» призначені для чоловіків, чия діяльність пов’язана зі стресом і фізичними навантаженнями. Вони покращують відновлення сил і багаті антиоксидантами.
 • «Мульти Табс Перетанал Омега-3» підходить для вагітних.

Для дітей

 • «Мульти-Табс» для дітей і підлітків діляться за віком дитини, для якого призначені: до року до 4 років, до 11 років, до 17 років. Для маленьких вітамінний комплекс випускається у вигляді сиропу.
 • «Алфавіт» «Наш малюк», «Дитячий сад» і «Школяр» охоплюють різні періоди дитинства. До складу цих вітамінних комплексів увійшли вітаміни A, DЗ, B1, B2, B5, B6, B7, В9, В12, PP, C і різні мінерали.Перший випускається у вигляді розчинного у воді порошку і ділиться на 3 саші, щоб забезпечити максимальне засвоєння всіх речовин. Другий вже йде у вигляді жувальних таблеток з фруктовим смаком.
 • «Піковіт» включає в себе A, B1, B2, B5, B6, B7, В9, В12, PP, C і DЗ і може бути як у вигляді сиропу, так і у формі таблеток для розжовування або цукерок для розсмоктування. Форма випуску залежить від обраного вікового періоду.

Для школярів і студентів

 • «Мульти-Табс» для підлітків являють собою жувальні таблетки з різними смаками.
 • «Мульти Табс B-комплекс» можна приймати з 12 років.
 • «Класік» можна всім, починаючи з 11 років.
 • «Алфавіт» «Тінейджер» також випускається у вигляді таблеток, в склад яких входить все той же набір вітамінів.

Поліпшення памяті, розуму, уваги дорослим і дітям. Вітаміни для мозку

Корисні продукти

Все ж не існує чарівної таблетки, яка різко додасть сил і здібностей до запам’ятовування. Організм людини — складна структура, в якій все взаємопов’язане, тому правильний режим харчування неодмінно позначиться і на когнітивних здібностях.

Злаки, горіхи, фрукти і овочі багаті різними необхідними мікроелементами, включаючи безліч різних мінералів. Молоко теж корисно як для кісток, так і для зору і мозку, ну а риба містить фосфор, «елемент думки», як його називали в одному дитячому художньому творі.

Таблиця нижче включає в себе деякі продукти, корисні для здоров’я і стоять включення у Ваш раціон.

Назва продукту Містяться вітаміни Яблуко A, B, C, E, K Цитрусові C і P Ягоди A, майже вся B-група, C, E, K, P Молочні продукти A, B, C, D, E, H Картопля, томат A, C, D, E, K Курка A, B, C, E Банан A, B, C, E Яловичина B, E Свинина B, E Риба A, B, C, D, E Вівсяна каша Майже вся група B, E Горох A, B. E. H Гриби A, B, C, E Волоський горіх B, C, E Лісовий горіх B, C, E

Загальні поради щодо покращення пам’яті

Вітаміни для розуму, звичайно, можуть допомогти як дитині, так і дорослому підвищити свої здібності до сприйняття і обробки інформації, але по-справжньому сильний ефект ці речовини дадуть, якщо поєднувати їх з тренуваннями пам’яті.

Робити це можна різними способами. Ви можете концентруватися на завданні, вимовляючи слова навпаки, заучувати якісь імена, дати і повторювати, або ж називати всі предмети, які Ви бачите перед собою. У Мережі можна знайти багато різних варіантів вправ для пам’яті. Але не варто забувати, що загальний стан організму впливає і на здатності обробляти і запам’ятовувати інформацію, тому варто організувати для себе правильну, збалансовану дієту, багату вітамінами всіх груп і іншими мікроелементами. Фізична активність також принесе користь, розганяючи кров по організму і тим самим забезпечуючи «сіра речовина» хорошим харчуванням.

Підводячи підсумок, потрібно сказати, що безліч вітамінів дійсно можуть допомогти не тільки поліпшити роботу мозку, але і запобігти деякі небезпечні захворювання, що викликаються недоліком відповідних речовин. Отримувати необхідну кількість мікроелементів можна, приймаючи різні вітамінні комплекси в таблетках, так і організувавши своє харчування.