Понос під час місячних – норма або патологія, причини

Жіночий організм непередбачуваний. Більшість жінок у критичні дні відчувають неприємні відчуття: різку зміну настрою, з’являються симптоми, які раніше не турбували. Часто переслідують головні болі, різка зміна настрою, болі в животі, порушення стільця. Пронос у цей період викликає особливий дискомфорт. Дами, які відчувають подібне нездужання у непрості дні, задають питання «чи Нормально це? Що робити при виникненні діареї?».

Причини розладу кишечника під час місячних

Діарея перед місячними або під час регулов – не рідкість. Пронос при місячних для жінок деколи стає регулярним симптомом, що супроводжує кожну менструацію, може проявитися в єдиний день або виникати протягом усього періоду менструації. Розлад з’являється в період менструації – переживати не варто. Причина явища – гормональний фон, відчуває відчутні зміни в період менструації. Стан не є захворюванням. Рідкий стілець під час місячних допомагає організму позбутися від шкідливих токсинів.

Крім діареї, через місячних у жінки болить голова, з’являється нудота і позиви до блювоти. Симптоми абсолютно несуттєві, якщо безслідно зникають після місячних.

Якщо симптом не зник після закінчення регулов, можливо, його викликала патологія певного органу шлунково-кишкового тракту або гінекологічне захворювання. У цьому випадку консультація лікаря необхідна.

Понос під час місячних  норма або патологія, причини

Вплив гормонів

Понос під час місячних в більшості випадків не вважається симптомом захворювання і обумовлений зміною гормонального фону жінки. Збільшена концентрація прогестерону та підвищення рівня простагландинів активно впливають на кишечник. Завдяки зазначеним речовин кишечник скорочується інтенсивніше, ніж у звичайні дні. Сильний пронос в перший день місячних виникає з-за простагландинів, які впливають на гладкі м’язи кишечника.

Збільшена в розмірах матка щільно притискається до петель кишечника, дратуючи орган, провокуючи інтенсивні скорочення і, як наслідок, рідкий стілець.

Стрес

Пронос здатний виникати за тиждень до місячних. Передменструальний синдром часто виражається в надмірній дратівливості. Емоційні розлади підсилюють кишкову перистальтику, звідси виникає пронос. Рідкий стілець у легкій формі виникає не частіше 5 разів у добу, у тяжкій формі – більше 8 разів. У випорожненнях не спостерігається гній, кров. Присутній слиз, рівномірно розподілена по каловим масам.

Зазвичай позиви до випорожнення виникають після прийому їжі.

Харчове розлад

Через зміни гормонального фону у жінки нерідко змінюються смакові уподобання. Окремі дівчата споживають їжу в кількості більше звичайного. Інші йдуть на експеримент, пробуючи незвичні для шлунка продукти. Через переїдання або кулінарних експериментів перистальтика посилюється, виникає діарея.

Захворювання

Захворювання, які до настання місячних не проявлялися, в менструацію здатні викликати різні симптоми. Причиною стає підвищена чутливість жіночого організму в обумовлений період. Крім діареї, дівчину нудить, рве, турбують болі в животі.

Понос під час місячних  норма або патологія, причини

Причина діареї в захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту, потрібно пройти діагностику і почати лікування.

Рідкі випорожнення у жінки під час менструації здатні викликати захворювання:

 • Ендометріоз;
 • Цистит;
 • Коліт;
 • Ентерит;
 • Гостра кишкова інфекція.

Загин матки

Під час місячних матка збільшується в розмірах і робить сильний тиск на орган травлення та виділення. Під її впливом кишечник спорожняється. Зміна розміру органу суттєво впливає на орган, якщо матка має відхилення від стандартного розташування.

Міома, розташована на зовнішній частині органу, надає аналогічний вплив.

Ендометріоз

Ендометріоз – виникнення клітин ендометрію в нехарактерних місцях: в прямій кишці, на стінці матки. Причини захворювання не встановлені, але ймовірність придбати патологію виникає у дівчат, які мають запальні захворювання статевих органів. До групи ризику відносяться жінки:

 • вживають алкоголь;
 • перенесли аборти і операції на матці;
 • якщо органи ендокринної системи працюють з порушеннями;
 • перенесли важкі пологи.

Понос під час місячних  норма або патологія, причини

Захворювання має безліч симптомів. Для патології характерні болючі місячні, біль при ходьбі і вправах. Біль у менструацію гостра, віддає в пах і задній прохід. З’являється нудота і здуття. Часто при місячних виникає пронос зі слідами крові.

Цистит

Запалення сечового міхура під час регулов здатне загостритися. Орган дратується, змушуючи сильніше скорочуватися матку, що стимулює моторику кишечника. Під впливом активності кишечника може починатися діарея.

Гостра кишкова інфекція

Захворювання вважається найпоширенішим у світі. Сильний пронос у період менструації вказує на патологію. З обережністю слід поставитися до рідких випорожнень жовтого, зеленого або чорного кольору з сторонніми включеннями. В калових масах можуть бути присутні вкраплення слизу або крові. Чорний рідкий стілець часто свідчить про внутрішній кровотечі.

Крім розлади кишечника, у жінки підвищується температура тіла. Хвору турбує озноб, нудота і блювота.

Часто збудники кишкової інфекції потрапляють в організм з несвіжими продуктами, погано промитими овочами та фруктами. Також легко заразитися від хворої людини, через предмети особистої гігієни хворого.

Розлад кишечника, викликане інфекцією, являє небезпеку, так як викликає зневоднення організму. Самолікування неприпустимо, здатна погіршити ситуацію і завдати непоправної шкоди здоров’ю.

Коли діарея у менструальний період вимагає звернення до лікаря

Іноді діарею провокують серйозні патології, які потребують медичної допомоги. Виникнути розлад кишечника у такому випадку здатне в будь-який період, а менструація – лише збіг.

Потрібно звернутися до лікаря, якщо стілець рідкої консистенції частий – більше 10 разів на добу. При цьому у випорожненнях присутня кров, піна або слиз. Кал набуває різного забарвлення – від жовтого до чорного. Окремі симптоми вказують на захворювання шлунку і інших органів травної системи.

Пронос і затримка

Менструація в термін не настала, замість неї з’явився розлад кишечника. А додатково – слабкість, запаморочення і нудота. Ймовірно, жінка вагітна. Діарея у зазначеному випадку поряд з іншими симптомами вважається ознакою вагітності. Рідкий стілець виникає переважно вранці.

Стілець нормалізується протягом місяця. Варто пам’ятати, що затяжна діарея, незалежно від причини, що викликала розлад, здатна розвинути ускладнення. Наслідок тривалого проносу – зневоднення організму. Зневоднення небезпечне для людини, для вагітної жінки особливо.

Як полегшити стан

Неможливо усунути симптом без зміни меню. Щоб стілець жінки при менструації стабілізувався, рекомендується:

 • Дотримуватися правильного харчування, прибравши з раціону смажену, гостру, жирну їжу.
 • Вживати свіжі овочі і фрукти. Харчуватися дробно і часто.
 • Випивати більше рідини у вигляді води, відвару шипшини, компотів.
 • Щодня виконувати легкі фізичні вправи.
 • Уникати стресових ситуацій, важкої фізичної навантаження.

Понос під час місячних  норма або патологія, причини

Травна система дівчата в цей період чутлива, не варто вживати їжу з дратівливими компонентами в складі. Щоб уникнути зневоднення, належить вживати не менше 2 літрів рідини на добу.

Якщо діарея виникає регулярно, рекомендується включити в раціон продукти, здатні закріпити стілець. Рекомендовані:

 • Чорний міцний чай, відсутність протипоказань.
 • Сухарики з білого хліба.
 • Гречка, рис.

Не рекомендується приймати пігулки від діареї на основі Лопераміду. Якщо болить живіт – прийняти Но-шпу, знімає спазми.

У зазначений період не варто приймати відповідальні рішення або долати труднощі. Емоційні розлади відображаються на роботі травлення.

Позбутися від проносу за допомогою дієт не вийде, якщо порушення викликане отруєнням або кишковою інфекцією. У такому випадку рекомендується прийняти сорбенти і звернутися за допомогою до лікаря.

Якщо дотримання дієти і режиму не допомагає усунути симптом, розвиваються ознаки інших патологій, потрібно звернутися до лікаря. Причина рідкого стільця – не менструація. Виявити справжню причину симптому допоможе доктор, призначивши обстеження.