Коли сильно потіють пахви, що робити для поліпшення ситуації? Чи є способи народної медицини і які варіанти пропонують сучасні медичні центри та салони краси? Є безліч варіантів, що дозволяють, якщо не вилікувати, то хоча б знизити рівень пітливості пахв.

Зміст

 • Локальний гіпергідроз і його причини
 • Крок перший — профілактичні заходи
 • Синтезовані засоби боротьби з гіпергідрозом: які вибрати
 • Радикальні заходи боротьби — які вибрати
 • Які народні методи дають результат
 • Які альтернативні засоби допомагають нейтралізувати піт

Локальний гіпергідроз і його причини

Мокрі певні ділянки тіла, у даному випадку йдеться про пахвових западинах — явна ознака розвитку локального гіпергідрозу.

Причинами його появи можуть бути:

 • підвищене фізичне навантаження;
 • нервове збудження;
 • гормональна перебудова в організмі;
 • дисфункції ендокринної системи тощо

Не виключено, що гіпергідроз пахв пов’язаний з вегетосудинною дистонією. До того, як вдаватися до лікування надмірної пітливості, важливо пройти комплексне обстеження для виявлення причини такої реакції організму.

Тільки при відсутності серйозних патологій, виявлених при обстеженні, можна пробувати на практиці як сучасні, так і перевірені народні методи боротьби з гіпергідрозом.

Крок перший — профілактичні заходи

При потовиділенні середнього ступеня тяжкості до того, як вдаватися до радикальних методів лікування і медикаментозної терапії, варто спробувати змінити спосіб життя, надаючи таким чином вплив на рівень рідини в організмі.

Найпростіше, з чого слід почати з вибору одягу. Перевагу варто віддавати моделям з «дихаючих» тканин, не сковують рухів по сезону. Важливий момент — дотримання правил гігієни. Скупчення бактерій на поверхні шкіри призводить до підвищеного потовиділення.

По можливості варто відмовитися від шкідливих звичок, не тільки алкоголю і куріння, але і шкідливих для здоров’я продуктів: десертів, гострого, солоного, копченого. Ідеально замінити всі ці продукти фруктами, овочами, нежирними видами м’яса, риби і знежиреної молочної продукцією.

Поліпшити стан тим, у кого сильно потіють пахви можна за рахунок відведення часу для фізичних навантажень, регулярних прогулянок на свіжому повітрі, повноцінного сну та відпочинку.

Синтезовані засоби боротьби з гіпергідрозом: які вибрати

Коли проблема пітливості набула таких масштабів, що перераховані вище прості заходи профілактики і боротьби не здатні дати результат, варто почати з використання перевірених засобів, доступних для кожного. Одне з них — господарське мило, яким для лікування пітливості пахв користувалися ще в довоєнні роки.

Лужне господарське мило дійсно здатне допомогти, якщо правильно ним користуватися. Для того, щоб відчути результат, достатньо час від часу протирати розчином мила пахвові западини, дозволяючи йому висохнути природним шляхом. Тонка плівка, утворена господарським милом під одягом, зіграє роль своєрідного антиперспіранта — запобіжить поява поту і неприємного запаху.

Серед «затятих борців» з пітливістю добре відомо засіб — паста Теймурова по праву яке можна зарахувати до народних. Використовують його повсюдно, в тому числі і для вирішення проблеми надмірної пітливості пахвових западин, долонь і стоп. До складу пасти входять компоненти в сукупності надають антисептичну і підсушують дію. Обробка проблемних зон засобом запобіжить поява мокрих плям і запаху поту.

Ще одна паста для боротьби з гіпергідрозом — Лассара. Ефективним лікування цим засобом є ось вже упродовж декількох сотень років. Так само, як і паста Теймурова, є засобом з антисептичним і протизапальним ефектом.

Як доступний аналог проти пітливості пахв може бути використана відома у боротьбі з цією проблемою цинкова мазь, яку без проблем можна купити в будь-якій аптеці. Наносять засіб не менше трьох разів на день на проблемні зони, використовуючи ватяний тампон. Маючи антибактеріальний, протизапальний ефект, мазь допомагає підсушити схильну до пітливості шкіру пахв з видаленням запаху.

Препарат Формагель включає в себе розчин формальдегіду, здатного пригнічувати роботу потових залоз. Використовують засіб згідно інструкції, наносячи на очищені і висушені ділянки проблемних зон не більш, ніж на 30 хвилин, рясно змиваючи теплою водою. Це важливо, враховуючи високий рівень його токсичності. Ефект від препарату зберігається протягом 10-12 днів, після чого обробку проводять повторно.

Аналог кошти — Формідрон також з формальдегідом в основі, ефективно впливає на клітини шкідливих мікроорганізмів зі створенням при регулярному застосуванні непридатних для їх розвитку умов.

Простий розчин пероксиду також допоможе позбутися від мокрих плям на одязі та запаху. Вилікувати гіпергідроз перекис водню не зможе, але як тимчасовий засіб для поліпшення якості життя з наявною проблемою цілком підійде.

Серед лікувальної косметики варто особливо виділити дезодорант DryDry. У боротьбі з спітнілими пахвами засіб зарекомендувало себе виключно з позитивного боку. Продукт випускається шведською компанією, користується довірою у клієнтів. Включає до складу гідрат хлористого алюмінію і денатурований спирт, вогненебезпечний.

Щоб позбутися від пітливості дезодорант наносять на шкіру пахвових западин на ніч, дозволяючи їй висохнути природним шляхом. Автори препарату звертають увагу покупців на можливі побічні ефекти у вигляді:

 • свербежу;
 • висипань;
 • почервоніння.

Подібні реакції шкіри викликають не компоненти, включені до складу дезодоранту, а закупорювання пір при неправильному зверненні. З’явилися перераховані вище проблеми мають стати сигналом для припинення використання кошти на деякий час.

Аналог шведського дезодоранту-спрей Purax, спочатку розроблений з метою допомогти людям назавжди позбутися від пітливості ніг. Останнім часом не менш активно використовується для лікування гіпергідрозу пахв. За складом аналогічний дезодоранту DryDry.

Популярний засіб від пітливості як пахв, так і ніг — уротропін, один з найбільш доступних за ціною лікарських препаратів, які також можна купити в ветеринарній аптеці. Засіб випускається в декількох варіантах. Це може бути 40% розчин, таблетки або порошок. Практично не має протипоказань, препарат не рекомендується для використання в період лактації, під час вагітності, в дитячому віці до 6 років і при пошкодженні шкірних покривів.

Радикальні заходи боротьби — які вибрати

Коли всі перераховані вище засоби і методи не допомагають впоратися з проблемою пітливості пахв, можна приступати до використання «важкої артилерії». Так звані радикальні методи дозволять вилікувати гіпергідроз будь-якого ступеня тяжкості і відчути повний смак життя.

Популярний метод боротьби з гіпергідрозом — ін’єкції ботулотоксину. Суть його зводиться до обкалыванию проблемної зони ботоксом з блокуванням роботи потових залоз. Всім, кому цікаво, чому потіють пахви і як з цим боротися, варто детальніше вивчити особливості процедури обколювання ботоксом з виявленням можливих побічних явищ.

В цілому спосіб заслуговує на довіру, щодо безпечний і ефективний. Мінус — висока ціна й необхідність повторення процедури через шість місяців.

Ще один варіант вирішення проблеми мокрих пахв — іонофорез. У ході проведення процедури лікар впливає на проблемну зону гальванічним струмом, попередньо ввівши спеціальний розчин. Саме ця процедура, на думку лікарів, вважається однією з найбільш працюючих, незважаючи на деякі мінуси, до яких можна віднести необхідність повторення сеансів.

Найбільш радикальний метод, після застосування якого підвищена пітливість перестане турбувати раз і назавжди — операція. Мова йде про хірургічне втручання, в ході якого лікар уривається потові залози. Процедура вважається безпечною, хоча говорити про стовідсоткове відсутності ризиків у ході навіть мінімального хірургічного втручання не доводиться. Наслідками лікування можуть стати шрами, зміна вогнища гіпергідрозу, гормональні збої організму і проблеми психологічного характеру.

Лояльним і діючим методом є лазерне лікування гіпергідрозу. Головний його недолік — висока вартість. До переваг можна віднести абсолютну безболісність процедури, можливість лікування в домашніх умовах, відсутність будь-яких побічних ефектів.

Проводять лазеротерпию за допомогою спеціального лазера, за допомогою якого через микронадрез проникають під шкіру, впливаючи на потові залози тепловою енергією. Результатом контакту стає блокування залози з припиненням її активності в подальшому. Навіть незаймані лазером залози перестануть працювати в колишньому режимі внаслідок блокування нервових імпульсів, поширених від симпатичного нерва у вигляді дрібних відгалужень.

Операція з впливом лазера на симпатичні нерви дає відмінні результати. Дратівливі потовую залозу імпульси перестають працювати і проблемні зони більше не турбують підвищеною пітливістю. Тисячі маніпуляцій такого роду, проведені за роки існування технології, показали, що потовиділення дійсно можна вилікувати таким способом без шкоди для здоров’я людини.

Особливо важливо, що подібні методи можуть бути використані по відношенню до групи особливо вразливих пацієнтів, наприклад, схильних до алергічних реакцій, людей похилого віку або підлітків, комплексующих з приводу підвищеного гіпергідрозу.

Які народні методи дають результат

Зменшити пітливість пахв і навіть повністю вилікувати гіпергідроз можна і за допомогою перевірених народних засобів і методів. Найчастіше для цього використовують настоянки, відвари, всілякі примочки. Натуральні народні засоби не тільки безпечні, але і доступні, враховуючи невисоку вартість компонентів, що використовуються в рецептах. Приготувати велику частину коштів можна своїми руками в домашніх умовах.

Заспокійливий настій з ромашки. Вважається, що колір ромашки допомагає позбутися від підвищеної пітливості окремих ділянок тіла, включаючи пахвові западини. Для приготування настою п’ять ложок подрібненої сухої ромашки заливають двома літрами окропу, настоюють протягом години.

В остиглому і настоявшемся засобі розчиняють дві столові ложки харчової соди. Готовою сумішшю обробляють пахви кожні 2-3 години протягом дня. Особливо добре зарекомендувала себе настоянка у спекотні дні, коли пітливість, пов’язана із підвищенням температури.

Аналізуючи народні засоби від пітливості пахв особливо варто виділити настоянку з кори дуба. Алергікам, скептикам і просто прихильникам натуральної продукції варто спробувати позбутися від проблеми гіпергідрозу саме цим способом.

Для приготування чудодійного розчину використовують 200 г подрібненої кори дуба, яку запарюють окропом і варять протягом 30 хвилин на повільному вогні, після чого проціджують і змішують з водою для прийняття ванни. Для більшого ефекту варто контролювати температуру води у ванні — вона повинна бути не вище 38 градусів. Тривалість лікувальної процедури — 20 хвилин, періодичність — кожні 2-3 дні.

Можна спробувати прибрати пітливість і з допомогою хвойного відвару. Використовуючи гілки хвойних рослин, готують відвар по аналогії з описаним вище з кори дуба, додають у ванну з температурою води до 38 градусів.

Простий спосіб вплинути на надмірну пітливість пахв в домашніх умовах — використання борного лосьйону. Обробка проблемних зон з його допомогою буде потрібно протягом дня як мінімум кілька разів з наступним присыпанием тальком. Особливо важливо провести процедуру перед сном. Для приготування лосьйону знадобиться борна кислота, столовий оцет і звичайна туалетна вода для аромату (всі компоненти змішують у рівних кількостях).

Спробувати вилікувати гіпергідроз пахв легкого ступеня можна за допомогою настою хвоща на спирту. Готують її з однієї частини сухої подрібненої трави, змішаної з десятьма частинами горілки або спирту. Суміш наполягають протягом доби, після чого проціджують і використовують для обробки проблемних ділянок як мінімум три рази на добу.

Які альтернативні засоби допомагають нейтралізувати піт

Коли перераховані вище препарати не дають належного результату, або є певні проблеми з їх застосуванням, варто спробувати, якщо не вилікувати, то хоча б зменшити вплив гіпергідрозу на життя, нейтралізувавши запах поту і мокрі сліди на одязі.

Простий і корисний метод — комплексне очищення організму від шлаків і токсинів. У деяких навіть запущених випадках, коли жоден засіб від потовиділення під пахвами не допомагало саме очищення ставала рішенням проблеми.

Існує величезна кількість методів очищення, але одним з найбільш простих вважається з застосуванням харчової соди. Стакан содового розчину (200 мл води зі столовою ложкою порошку) випивають щодня до сніданку. Очищення таким способом досить ефективна і що важливо — делікатна, хоча і потребує часу.

Варіант з очищенням організму від шкідливих речовин працює, але не передбачає швидкого результату. Втім, для тих, хто попутно користується антиперсперантами, знає, як працює саліцилової-цинкова паста або інші описані вище засоби проти поту і не нехтує носінням вкладишів може собі це дозволити.

Вкладиші — ще одне рішення для тих, хто сильно потіє і поки не знайшов способу кардинального вирішення проблеми. Спеціально розроблені для людей з підвищеним гіпергідрозом пахв, вкладиші абсолютно безпечні і стануть справжнім порятунком у тому числі і для тих, у кого, наприклад, права подмышка потіє сильніше лівої або навпаки.

Такі вкладиші можна зробити своїми руками, а можна купити готові. Сьогодні в аптеці продаються спеціальні вироби з шаром для вбирання вологи і усунення запаху.

Простий, але добре зарекомендував себе спосіб боротьби з рясною пітливість пахв — регулярне застосування контрастного душу. Починати потрібно з прийнятної температури води з поступовим охолодженням, не відмовляючись від процедури навіть коли холодно і головне бажання поніжитися в теплій ванні (втім, можна чергувати контрастний душ із ванною, куди додають настій з кори дуба). Щоб добитися ефекту, кількість повторів потрібно по мірі готовності збільшувати.