Посічені кінчики волосся — це часта проблема самих різних дівчат. Вона може проявитися як на дуже довгому волоссі, так і на коротких стрижках. Сухі кінчики часто виглядають не естетично, вони шкодять всій зачісці і можуть навіть бути яскравою ознакою або поточних проблем зі здоров’ям. Саме тому важливо забезпечити належний догляд для волосся — як зовнішній, так і внутрішній, що важливо для збереження здорового і сяючого вигляду зачіски.

Зміст сторінки

 • 1 Посічені кінчики волосся: зовнішні ознаки
 • 2 Стан здоров’я, що впливає на волосся
 • 3 Інші причини появи посічених волосся
 • 4 Небезпеки появи посічених волосся
 • 5 Правила відновлення волосся
 • 6 Лікування посічених волосся
 • 7 Важливі процедури
 • 8 Косметичне відновлення (особливості і хитрощі — регулярність, різноманітність среддств і т. д.)
 • 9 Кращі продукти для волосся, що січеться
 • 10 Домашні засоби
 • 11 Дивіться відео: Посічені кінчики. Як з ними боротися?
 • 12 Дивіться відео: Боротьба з січеться кінчиками. Полірування волосся вдома
 • 13 Відгуки: як перемогти посічені кінчики волосся

Посічені кінчики волосся: зовнішні ознаки

Посічені кінчики волосся можуть не кидатися відразу в очі. Найчастіше зачіску потрібно уважно вивчити, щоб встановити наявність цієї неприємної проблеми. Але насправді встановити проблему посічених волосся дуже просто, визначити існування вже неживих кінчиків можна по декільком простим ознаками:

 • наявності сухих кінчиків волосся, які помітно відрізняються не тільки від волосся біля коріння, але й від основної їх маси, що на дотик здається м’якою і шовковистою, а ось ці кінчики — жорсткими;
 • якщо волосся активно пушатся, окремі волосинки стирчать в різні боки і їх дуже складно випрямити або укласти в гладкі хвилі, існує так само ймовірність стоншування і висушення кінчиків;
 • різна довжина кінчиків волосся також може бути ознакою надмірного висушування, особливо яскравий ця ознака в тому випадку, коли обламуються частини волосся великої довжини; але ця ознака не варто плутати з наслідками інфікування волосся, яке дозволяє позбутися ідеально рівної лінії волосся, спеціально змінюючи довжину волосся на одному-двох сантиметрах їх довжини.

До речі, зовсім не обов’язково, що січеться будуть саме кінчики, у разі відсутності належного догляду волосся стоншена і висушитися можуть чи не до середини.

Стан здоров’я, що впливає на волосся

На стан волосся особливо яскраво впливає загальний стан здоров’я і тіла. Посічені кінчики волосся розвиваються внаслідок різних причин, серед яких можуть бути навіть такі серйозні проблеми, як порушення метаболізму. У разі, якщо крім цієї проблеми, існують і інші неприємні симптоми, краще провести повноцінну перевірку здоров’я. Але, звичайно, краще заздалегідь враховувати особливості стану здоров’я.

Перша і, мабуть, одна з основних причин сухості і ламкості волосся — це недолік необхідних для їх нормального харчування і розвитку елементів. До них відносяться і вітаміни головних груп, і мікроелементи начебто кальцію або навіть кремнію. Ці ж речовини впливають на здоров’я шкіри і, наприклад, силу нігтів, так що їх недолік найчастіше залишає свій негативний слід на зовнішності.

Ще одна причина — нестача рідини, нестача води в щоденному раціоні. Саме необхідну кількість чистої води, необхідне тіла, позитивно позначається і на його зовнішньому стані. Так, ті ж півтора літра рідини разом пари склянок в день можуть суттєво змінити ситуацію, зробивши волосся шовковистим.

А ось нераціональне шкідливе харчування та багато шкідливі звички, навпаки, ускладнюють будь-які проблеми зі здоров’ям і помітно псують зовнішність. Так, велика кількість алкоголю швидко руйнує вітаміни відразу двох груп — A і B. Випадання волосся сприяють і багато інші шкідливі продукти — той самий білий цукор. Кофеїн також вимиває вітамін B, але також впливає він і на вітаміни PP. Нікотин же майже повністю усуває ще більшу кількість вітамінів — близько п’яти їх видів.

Проблеми з кишечником і всмоктування корисних речовин, швидкістю обміну речовин, а також упадочное стан мікрофлори можуть відбитися на зовнішньому вигляді, найчастіше посічені кінчики волосся розвиваються ще й на цьому грунті.

Звичайно, не можна викидати зі списку можливих причин погіршення стану шевелюри і генетичну схильність. Гени можуть впливати не тільки на раннє облисіння, але і на зайву сухість, так що, щоб уникнути прояву такого негативного спадку, краще подбати про волосся заздалегідь, не допускаючи загострення проблеми.

Інші причини появи посічених волосся

Звичайно, стан здоров’я, гени та інші фактори позначаються на зовнішності, але в сучасному світі головну небезпеку для волосся являє догляд за ними і властивості навколишнього середовища.

З другою проблемою боротися простіше всього. До неї можна віднести:

 • різкі перепади температур, а також критичні температури, особливо, сильні морози;
 • опади, під які постійно потрапляють багато дівчат, цілком можуть виявитися кислотними, що може зіпсувати структуру волосся;
 • водопровідна вода, яку теж часто відносять до факторів навколишнього середовища, тому що на її якість вплинути особливо ніяк не можна.

Порятунок від подібних факторів навколишнього середовища можна знайти в спеціальних препаратів, так, якісне засіб для кінчиків волосся може добре їх зволожити, а захисні спреї, кондиціонери та інші продукти практично повністю знімають ефект від будь-яких примх погоди або ж складу водопровідної води.

Ось неправильний догляд за волоссям — це проблема набагато більш серйозна і багатогранна. Можна довго говорити про неправильно підібрані засоби для волосся, але саме на посічені кінчики волосся впливають дещо інші помилки.

В першу чергу це використання фена, а також щипців, плойок і інших інструментів, що впливають на волосся за допомогою високих температур. Їх регулярне використання не тільки висушує, але і истончает шевелюру. Без спеціальних захисних і відновлюють продуктів ослаблення кос можна очікувати через всього лише кілька регулярних теплових процедур.

Грубе поводження з тільки-тільки вимитими волоссям і взагалі занадто жорстоке розчісування може травмувати навіть саму здорову зачіску. Посічені кінчики волосся в цьому випадку з’являються з-за безпосереднього механічного впливу на них — волосся просто розриваються і обламуються в місцях контакту з гребінцем з-за сильних ривків.

Спроби розплутати мокрі волосся без максимально щадить гребінця і засобів, що полегшують процес розчісування, призведуть до необхідності тягнути і розривати утворилися під час миття голови справжні вузлики.

До проблеми неякісної та жорсткої гребінця можна віднести і погані аксесуари для волосся — гумки, і пасма, занадто міцні шпильки та інші прикраси, які потім доводиться з силою витягувати з зачіски.

Ну, і, звичайно, потрібно виділити агресивні продукти, що застосовуються для догляду за волоссям. Величезна кількість силіконів, барвників та інших шкідливих елементів руйнує саму структуру волосся, тому від них краще відразу ж позбутися, вибравши натуральні живильні і відновлюють компоненти.

До речі, посічені кінчики волосся можуть розвиватися навіть з-за досягнення завидною довжини зачіски. Природні природні жири не можуть досягати рівня волосся, розташованого, наприклад, нижче двадцяти п’яти-тридцяти сантиметрів. Подібні довгі коси вимагають додаткового догляду, як і ослаблені локони.

Небезпеки появи посічених волосся

Тільки на перший погляд здається, що посічені кінчики — це лише прояв проблем зі здоров’ям або неправильного догляду. Насправді ж і самі посічені кінчики волосся можуть стати істотною проблемою, в результаті якої будуть розвиватися вельми неприємні наслідки.

До подібних негативних наслідків можна віднести:

 • погіршення зовнішнього вигляду стрижки, загальний не самий акуратний вигляд будь-укладання — це тільки найслабше негативний наслідок, перша ознака, який має стати тривожним дзвінком;
 • необхідність постійно коригувати і поправляти зачіску, щоб позбутися від спалених решт або ж як їх замаскувати, вимагає чималих грошових вкладень і постійної витрати часу;
 • ламкість волосся може призвести до порушення обміну речовин в кожній з волосинок, витончення волосся, що починається з самих їх кінчиків, призводять до випадання, уповільнення росту і інших проблем, пов’язаних з метаболізмом і розвитком тканин.

Все руйнують здоров’я волосся процеси починаються саме з появи перших ознак сухості, так що потурбуватися про проблему потрібно заздалегідь, не доводячи ситуацію до появи більш серйозних проблем.

Правила відновлення волосся

Звичайно, для відновлення волосся потрібно дотримуватися досить багато правил і регулярно виконувати необхідні для живлення зачіски своєрідні косметичні ритуали та інші процедури для догляду за косами. Так, одне тільки масло для посічених кінчиків волосся не в силах усунути наслідок дії всіх можливих негативних факторів на зачіску.

Перше правило — це регулярність виконання всіх необхідних процедур. Друге правило, не менш важливе — вибір якісних засобів і матеріалів, здатних дійсно принести користь волоссю.

Всього можна виділити кілька важливих етапів у догляді за волоссям, які можуть відновити посічені кінчики волосся:

 • у першу чергу варто замінити всі штучні кошти на натуральні — посічені кінчики волосся, відгуки про лікування яких так часто пишуть, швидше відновлюються під впливом натуральних якісних компонентів; шампуні, масла та інші масла повинні бути максимально якісними, крім того, краще всього відразу ж відмовитися від шкідливих хімічних фарб, змивних і інших продуктів;
 • замінити також стоїть і гребінці, а також будь-які аксесуари, які здатні нашкодити структурі волосся;
 • важливо відразу ж продумати щоденні процедури з догляду за косами — важливо поєднувати маски, бальзами та кондиціонери, використовуватися спреї і вибрати якісне мало для посічених кінчиків волосся, регулярно розчісувати волосся по двадцять-тридцять хвилин мінімум і відмовитися від використання фена і інших інструментів для укладання.
 • Натуральність і постійну увагу до локонам — запорука швидкого і успішного відновлення кіс, а також якісної профілактики повторного можливого повторення проблеми.

  Лікування посічених волосся

  В разі, якщо стан шевелюри зовсім вже запущено і посічені кінчики волосся вимагають активного відновлення, звернути увагу насамперед потрібно на лікарські препарату і необхідні локонам вітаміни.

  У першу чергу варто переглянути свій раціон. Звичайно, заради волосся можна не мучитися і не міняти все харчування відразу, але додати певні інгредієнти все ж потрібно. Так, масло для посічених кінчиків волосся стане порятунком. Вибрати варто або оливковий, або лляної продукт вищої якості, але вживати його потрібно внутрішньо — випивати по одній столовій ложці кожної ранку до початку сніданку.

  У разі явної нестачі корисних елементів в харчуванні варто вибрати спеціальні вітамінні комплекси, спрямовані на оздоровлення нігтів і волосся, а також поліпшення стану шкіри.

  Окремо можна вибрати вітаміни E або A в капсулах, відмінно доповнюють більш слабкі комплекси вітамінів. Ну, і зовсім вже активною добавкою можуть стати спортивні вітаміни, виконують роль якісних харчових добавок. З-за багаторазових перевищень добових доз усіх вітамінів у їх складі, подібні комплекси ідеально підійдуть для періоду відновлення волосся, після чого вже можна перейти на більш м’які препарати.

  Важливі процедури

  Відновлення та захист волосся залежать ще й від правильного виконання щоденних, щотижневих і більш рідкісних рутинних процедур по догляду за зачіскою. Посічені кінчики волосся відгуки описують як проблему, яку неможливо вирішити без комплексного підходу, тому краще відразу переглянути постійні «ритуали» і змінити їх заради збереження здоров’я волосся.

  Існує кілька важливих процедур, здатних підтримувати гідний вигляд зачіски або ж, навпаки, у разі неправильного проведення істотно погіршити стан локонів.

  До таких процедур можна віднести:

  • розчісування волосся, яке повинно проводитися виключно якісної гребінцем або м’якою щіткою; при великому перерізі волосся краще використовувати додаткові засоби, що полегшують розчісування, а також не травмувати вологі волосся, розчісуючи їх вже виключно в сухому стані;
  • миття голови не повинно бути занадто грубим, краще м’яко розподіляти піну від шампуню, змивати її і замотувати волосся в рушник, чекаючи природного зволоження, а не вичавлюючи зачіску з особливою силою;
  • підрізати кінці волосся потрібно як мінімум раз в пару місяців для підтримання їх естетично привабливого вигляду та видалення посічених кінчиків, які все одно в невеликій кількості можуть з’являтися; але важливо пам’ятати, що регулярна стрижка лише візуально усуне проблему, але не буде її лікуванням, таким способом видаляють лише ознаки, що січеться, щоб їх не було помітно.

  До речі, для тих, у кого немає часу на регулярне відновлення волосся, використання масок і інших продуктів, ідеально підходить стрижка гарячими ножицями, яка тимчасово дозволяє позбутися від посічених волосся по всій їх довжині. Але важливо пам’ятати, що це рішення є також виключно косметичним, для здорового вигляду кос таку стрижку потрібно проводити так само регулярно, як і просте підрізання кінчиків, в іншому випадку сухість окремих волосинок дуже скоро дасть про себе знати.

  Косметичне відновлення (особливості і хитрощі — регулярність, різноманітність среддств і т. д.)

  При виборі косметичних засобів для відновлення сухих і ламких кінчиків, і при їх подальшому використанні варто пам’ятати про декілька важливих правил:

  • для незмивного зволоження варто підбирати тільки спеціалізовані комплекси, будь то масла або менш жирні спреї, базові масла підходять тільки для масок, в іншому ж випадку надмірне зволоження призведе до ефекту брудних волосся, але мало допоможе в їх зволоженні;
  • у складі будь-яких зволожуючих масок обов’язково повинні бути максимально активні живильні інгредієнти, наприклад, базові масла або інші продукти, начебто авокадо або меду, здатні максимально наситити кінчики корисними речовинами;
  • краще уникати готових косметичних продуктів з штучним складом, оскільки більшість таких компонентів лише «забиває» волосся, так само, як і стрижка, покращуючи їх зовнішніх вигляд, але особливо не допомагаючи у відновленні;
  • у разі популярної проблеми жирних або нормальних коренів, всі маски слід наносити тільки на кінчики волосся, для догляду за останній їх масою використовуючи менш жирні засоби і компоненти; цілком реально навіть поєднання зволоження кінчиків і боротьби із зайвою жирністю коренів волосся, головне, щоб під час процедур два ці кошти не змішувалися.

  Кращі продукти для волосся, що січеться

  На сучасному б’юті-ринку існує величезний асортимент самих різних сироваток і флюїдів, представлених у досить скромному обсязі і спрямованих лише на відновлення кінчиків. Звичайно, в якості додаткового догляду можна вибрати маски для сухого волосся або ж більш спеціалізовані склади, але саме незмивні продукти максимально зручні в застосуванні, так і замінити їх домашніми аналогами навряд чи вийде.

  Одним з кращих засобів можна назвати обліпиховий комплекс масел, пропонованих від марки Natura Siberica. Він досить жирний, але при цьому не забруднює волосся, відмінно зволожує їх і підходить для всієї маси волосся за винятком коренів. Крім того, цей продукт досить економічний — упаковка об’ємом 50 мл коштує менше 400 рублів.

  L’oreal випустив досить якісну сироватку для пошкодженого волосся. Її дія доповнюють також шампунь і бальзам з тієї ж серії, а також спеціальна зволожуюча маска. Головний акцент у цьому продукті зроблений на легкість текстури, її ніжність і відсутність будь-якої жирності. Ці властивості зручні для повсякденного застосування, але з-за відсутності достатньої кількості масел засіб може бути недостатньо дієво в самих запущених випадках. Сироватка такого ж обсягу, як і перший засіб, коштує близько тисячі рублів, але інші продукти з серії дещо дешевше.

  А ось Shot випустив більш незвичайний продукт — сироватку, яка попереджає перетин волосся. Подібний продукт необхідний для профілактики після лікування волосся, додаток до іншим корисним процедур і звичок, а також відмінний варіант для підтримки здоров’я волосся після стрижки. Така сироватка коштує близько 900 рублів, що дивно, оскільки її склад дещо краще, ніж склад продуктів від L’oreal.

  Деякі продукти, до речі, відрізняються ще і додатковими властивостями. Так, наприклад, сироватка «PRO YOU Shine Seal» спрямована на підтримку природного блиску шевелюри, а ось продукт від Kaaral Style Perfetto перешкоджає появі статичної електрики у волоссі, що особливо актуально в холодну пору року.

  Домашні кошти

  Для лікування посічених кінчиків волосся цілком реально використовувати і домашні засоби. Найпростішими з них можуть бути маски на основі базових масел — реп’яхової і касторової або навіть їстівних їх варіантів, начебто оливкової або кокосового масла. Цими продуктами змочуються чисті волосся, після чого обертаються поліетиленовою плівкою або звичайним пакетом, рушником, і залишаються в такому вигляді як мінімум хвилин на сорок або навіть годину. Після процедури масло змивається звичним шампунем, повторити миття голови можна навіть пару раз, щоб напевно позбавитися від всього масла.

  Більш складні маски передбачають додавання декількох крапель ефірної олії іланг-ілангу для зволоження, олії м’яти або ж чайного дерева для підтримки відчуття чистоти і позбавлення від будь-яких можливих проблем, викликаних зайвою сухістю волосся і шкіри голови, наприклад, від появи лупи.
  Гарні можуть бути і маски на основі кисломолочних продуктів, наприклад, кефіру або навіть сметани. Ці продукти можуть використовуватися і окремо, але набагато краще додавати до них яйце (зазвичай тільки жовток), мед і улюблені ефірні масла.

  Гарним засобом, що дозволяє розгладити волосся, є желатин. Він не відновлює кінчики, це зазвичай роблять інші інгредієнти маски, але він їх робить менш помітними, заповнюючи всі нерівності. Желатин можна додати практично в будь-яку маску, а можна використовувати і окремо для досягнення ефекту ламінування.

  Роль масла може виконати і гліцерин, ложку якого також можна додати в будь-яку маску. Він не має запаху і має досить приємною консистенцією, так що ніякої рецепт точно зіпсувати не зможе, але зате його зволожуючі властивості відмінно конкурують навіть з маслами, заміни яких, здавалося б, бути не може.

  До речі, із солодощів, окрім меду, рятує посічене волосся і ніжний банан. Він, до речі, один з тих продуктів, які відмінно впливають на коси і в гордій самоті, але поєднувати його з усіма іншими інгредієнтами зі списку.

  Всі маски залишаються на волоссі приблизно близько години. Їх головна перевага полягає в повній відсутності яких-небудь агресивних компонентів, додаються лише поживні продукти, які не можуть завдати шкоди волоссю. Навпаки, чим більше проходить часу, тим більше вони активно діють на локонах, покращують їхній стан. Головне уникати тих компонентів, що, навпаки, сушать волосся. До таких відноситься той же лимонний сік, який дуже люблять додавати в усі маски. Він може дуже нашкодити волоссю і звести всі зусилля по їх зволоженню на «ні».

  Взагалі, головна трудність у догляді і відновлення посічених кінчиків — це необхідність регулярно виконувати всі необхідні процедури, ніколи не забуваючи про стан волосся. В іншому ж догляд за ними не представляє ніякої складності — існує велика кількість засобів, рецептів, хитрощів і прийомів, що дозволяють позбавити від настирливої проблеми і не допустити її появи. Головне — вибрати найбільш приємні кошти і звикнути до необхідним для догляду за волоссям ритуалів.

  Дивіться відео: Посічені кінчики. Як з ними боротися?

  Дивіться відео: Боротьба з січеться кінчиками. Полірування волосся вдома

  Відгуки: як перемогти посічені кінчики волосся

  Відгук №1

  Посічені кінчики — це справжня проблема. Коли у мене було довге волосся, боротися з нею було простіше — я всього лише регулярно підстригала волосся, і вони в загальній своїй масі виглядали здоровими і доглянутими. Але коли я підстригла каре, ситуація помітно ускладнилася. У підсумку довелося шукати способи порятунку своїх волосся без використання ножиць. В першу чергу я купила вітаміни, але їх дія як-то більше відбилося на нігтях, ніж на волоссі, так що особливо похвалити їх не можу.
  Але ось кокосове масло зробило справжнє диво. Його я використовую в якості маски, а ще невелика кількість наношу вже на чисті кінчики. Ніякої жирності та інших проблем не помітила, але ось відмінне зволоження, та ще й шикарний аромат (заради нього і вибрала нерафінована олія, в іншому особливо сенсу і не бачила). Думаю, те ж реп’яхову олію теж підійде, але мені зовсім не подобається його запах, так що від цього варіанту я відмовилася.

  Оля, 25 років — Ростов-на-Дону

  Відгук №2

  Я до порятунку волосся підключила цілу армію найвідоміших коштів. По-перше, я купила цю новомодну гребінець, «Teezer», яка дещо м’якше, ніж звичайна, прочісує волосся. В доповнення до неї я ще купила кілька спреїв для легкого розчісування волосся, в такому дуеті, звичайно, щоденна рутина з розплутування пасм стало набагато простіше.
  В іншому ж вся моя система догляду досить проста. Щодня я додала використання кондиціонера після шампуню, ефект якого і закріплює спрей, а ось два рази в тиждень обов’язково роблю маску. Конкретного улюбленого продукту немає, зазвичай купую різні марки, щоб вибрати найкращий варіант, та й щоб волосся не звикали до конкретного продукту.

  Наталя, 31 рік — Москва

  Відгук №3

  О, в Natura Siberica я закохана, не дарма про її продуктах говорять так багато. У мене вся лінійка цього бренду — шампунь, масло і спрей. Вони просто відмінно зволожують волосся і ще ніби як навіть додають трохи золотого блиску, чи це мені вже здається. До речі, спрей ще допомагає легко розчісувати волосся, що окремий плюс, і приємно пахне. Масло відмінно зволожує кінчики, а подруга з ним навіть маски робить, але, з огляду на невеликий обсяг, на маски я його не витрачаю — мені тепер вистачає позитивного ефекту.

  Марина, 29 років — Омськ

  Відгук №4

  Маски з натуральних базових масел — це добре, але вони підходять далеко не всім. Звичайно, коли у мене були зовсім сухі волосся, доводилося користуватися цим засобом, але я робила маску тільки перед вихідними, щоб пару днів нікуди не виходити і вимити всю цю жирність волосся. Кінчики, звичайно, зволожувалися, але коріння виглядали категорично брудними. Такий спосіб підходить або для дуже хворих волосся, або для власниць сухих локонів.
  Зараз я віддаю перевагу мед, якісь фрукти-овочі (той же авокадо непоганий) і молочні продукти. Подібних компонентів для відновлення мені цілком вистачає. Іноді (десь раз на місяць) в маски я додаю вітаміни з ампул, що продаються в аптеці, начебто вітаміну E, влаштовую волоссю додаткове харчування.
  Але, звичайно, підстригатися раз в пару місяців все одно доводиться — природне висушування волосся мало чим можна зупинити, так що доводиться ховати ці наслідки.

  Надія, 22 роки — Саратов

  Відгук№5

  У Лореаль дуже непогані кошти, але, мені здається, їх теж варто віднести до профілактичним — вони рятують при невеликій кількості посіченого волосся, але справжнім ліками стати не можуть. Втім, взагалі мало які продукти з мас-маркету здатні зцілити пошкоджене волосся.
  Єдине, що допомагає мені — це оливкова олія і гліцерин, іноді я навіть заважаю їх в одній масці. А от всякі додаткові спреї та інші продукти — це марна трата грошей, домашні засоби не тільки корисніше для волосся, але ще й дешевше, що, думаю, буде важливо для багатьох.
  Тим більше, що з рецептами можна експериментувати, вибираючи найбільш підходящі для себе варіанти.

  Олеся, 36 років — Харків