Поверхневий гастрит: лікування, симптоми

Гастрит – це, мабуть, найпоширеніше захворювання, яке зустрічається у 50% населення. Як я і казала у статті про загальний гастрит, розрізняють два його види: хронічний і гострий. Перший вид поділяється ще на кілька: поверхневий дифузний, поверхневий антральний, поверхневий, атрофічний, гіпертрофічний, ерозивний і гастрит з ураженням залоз без атрофії. Давайте в цій статті розглянемо всі про поверхневий гастрит.

Взагалі, поверхневий гастрит вважають легкою формою захворювання, при якому, дотримуючись дієти, можна від нього легко позбутися.

Поверхневий гастрит може проявитися в будь-якому віці. Це дуже поширене захворювання, яке ділять на три групи: слабовиражений, помірно виражений і сильно виражений гастрит.

Симптоми поверхневого гастриту

 • Розлад травлення
 • Печія
 • Біль у верхній частині живота
 • Незвичний присмак у роті і неприємний запах з рота, віддає трохи кислим

Взагалі, при поверхневому гастриті функція залози слизової шлунка залишається незмінною, тому ознаки підвищеної або зниженої секреції шлунка виявляються дуже рідко.

Лікування поверхневого гастриту

Починати лікуватися від поверхневого гастриту потрібно, звичайно, на початковій стадії його розвитку. Інакше можуть виникнути зміни, які призведуть до серйозної стадії гастриту і подальшого ускладненому її лікування.

Щоб успішно вилікуватися, в першу чергу потрібно визначити, що послужило причиною розвитку поверхневого гастриту.

Гастрит може бути викликаний шкідливими бактеріями. Якщо це так, потрібно антибактеріальне лікування. При такому лікуванні крім антибіотиків призначають препарати, які володіють обволікаючим дією і заспокоюють запалену слизову шлунка.

Бактерії в організм, можуть проникнути через потрапляння в шлунок різних хімічних речовин, таких як алкоголь, шкідлива їжа. А також бактерії можуть проникнути разом з речовинами, що потрапляють в шлунок при палінні.

 

 

Якщо у вас гастрит викликаний тими причинами, які написані у попередньому абзаці, потрібно обов’язково змінити режим харчування і, можливо, сісти на дієту.

Також поверхневий гастрит може виникнути із-за довго перебування у стресовому стані. Тоді вам потрібно по максимуму позбутися від стресу, більше відпочивати і, найголовніше, висипатися.

Незважаючи на всі причини виникнення поверхневого гастриту, потрібно слідувати ось таким ось рекомендацій:

 • Треба назавжди відмовитися від алкоголю, куріння та інших шкідливих звичок. Вони дратують слизову оболонку шлунку, що призводить до виникнення гастриту.
 • Обов’язково потрібно дотримуватися дієти при захворюванні, тому що це самий вірний крок до одужання.
 • Отже, з вашого раціону повинні бути повністю виключена: жирна, смажена, копчена, солона, кисла, маринована, гостра і пряна їжа. Також корисна була б і механічна обробка їжі перед їжею.

  Ні в якому разі не можна вживати важку їжу, наприклад, свіжу випічку, у великій кількості горіхи, міцні бульйони, чорний хліб, гриби, а також міцний чай.

  Їсти потрібно намагатися тільки варене. Наприклад, супи, нежирні м’ясо та рибу у відвареному або запеченому вигляді. Добре було б включити в свій раціон кашу, зварену на воді, наприклад, вівсяну, гречану або рисову. Також можна вживати нежирні молочні продукти, але тільки в маленькій кількості.

  Пити можна тільки некислі компоти, слабкий чай і відвар шипшини.

  • Харчуватися потрібно часто, але потроху. Намагайтеся їсти повільно, ретельно пережовуючи кожен шматочок їжі, щоб максимально полегшити роботу шлунка.
  • Також гастроентеролог вам повинен приписати препарати, які потрібно приймати перед прийомом їжі, щоб не було нудоти, здуття живота надалі. Це, наприклад, препарати «Мотилак», «Мотиліум».
  • Також можна лікує поверхневий гастрит народними засобами, наприклад, відваром з пророщеного льону, який потрібно випивати два рази в день перед їжею.

  Це всього лише поради для лікування поверхневого гастриту, а більш серйозне лікування вам призначить гастроентеролог після здачі аналізів.

  Я сподіваюся, що після прочитання цієї статті, ви будете знати, як лікувати поверхневий гастрит, які його симптоми і причини. Ведіть спокійний розпорядок життя, правильно харчуйтеся, уникайте стресових ситуацій і радійте життю!