Позбавляємося від проблем на шкірі

Позбавляємося від проблем на шкірі

Практично у кожної людини є на шкірі деякі дефекти, від яких хотілося б позбутися. Деякі з них, хоча не дуже естетична, але безпечні. А деякі треба терміново прибирати. Визначити необхідність таких дій може тільки лікар косметолог-дерматолог.

Займатися шкірними проблемами краще в зимовий період, коли немає спеки та інтенсивного сонячного опромінення. Це полегшує процес загоєння.

Косметологи ділять утворення на шкірі на дві групи:

  • освіти інфекційної природи,
  • доброякісне утворення неінфекційної природи.

Зупинимося більш докладно на друге. У них є ряд особливостей.

Найчастіше, вони не загрожують здоров’ю людини, але у випадках послаблення імунітету можуть запалюватися і тоді їх необхідно видаляти. Поступово вони збільшуються в розмірах, тому їх краще прибирати поки вони маленькі, поки сліди впливу на шкіру будуть мінімальні. Найчастіше їх видаляють за допомогою електрокоагуляції, під впливом електричного струму. За 40 хвилин до процедури на шкіру наносять знеболюючий крем і кожен елемент прижигается. Утворилася корочку щодня обробляють антисептичними засобами. Ні в якому разі не можна намагатися отковирять скоринку, треба дочекатися коли вона відпаде сама, залишивши невелику світло-рожева плямка, яке слід протягом місяця захищати від сонячних променів.

Якщо освіти в більш глибоких шарах шкіри, для полегшення процесу загоєння за кілька днів до процедури варто пройти сеанс мезотерапії шкіри (внутрішньошкірні ін’єкції), в ході якого в шари шкіри будуть введені вітаміни, антиоксиданти і гіалуронова кислота.

Гіперплазія або потовщення сальних залоз

Позбавляємося від проблем на шкірі

Найчастіше схожі на круглі вогнища розміром від 2 мм до 1 см, мають злегка зернисту і невеликим поглибленням в центрі. Майже не відрізняються кольором від здорової шкіри, рідше мають ледь помітний жовтуватий відтінок. Цей дефект найчастіше нерівномірно розташовуються на обличчі: лоб, щоки, віскі, ніс і область поруч.

Позбавляються від дефекту методом електрокоагуляції і чим раніше, тим краще. Тому що з віком вони можуть вирости досить великими і на місці з видалення може тривалий час зберігатися ямка. Підвищена секреція сальних залоз часто сприяє прискоренню розвитку гіперплазії. Рекомендується по закінченні процесу загоєння застосовувати косметичні засоби зменшують виділення.

Сирингома або потовщення потових залоз

Позбавляємося від проблем на шкірі

Це маленькі круглі трохи рихлі ущільнення. Найчастіше вони виростають розміром не більше сірникової голівки. За кольором вони не виділяються на шкірі, але іноді можуть мати злегка жовтуватий відтінок. Часто вони схожі на багато грудочок, які знаходяться глибоко в шкірі і просвічують крізь неї. Сирингомы можуть утворитися починаючи з підліткового віку і до глибокої старості. Найчастіше ці дефекти виникають на шкірі навколо очей, під нижніми століттями. З успішно прибирають за допомогою електрокоагуляції.

Ксантелазма

Ці утворення схожі на маленькі жирові мішечки неправильної форми. Найчастіше з’являються на століттях. Вони м’які, жовто-білого кольору, можуть досягати досить значних розмірів: від 1 до 4-5 сірникових головок. Зазвичай з’являються після 30 років у людей з підвищеним рівнем холестерину.

З ними теж успішно справляється електрокоагуляція, але якщо рівень холестерину в крові залишається високим, вони можуть з’явитися знову. Косметичні процедури необхідно поєднувати з лікуванням у терапевта для позбавлення від зайвого холестерину. Для цього найчастіше застосовуються дієти і спеціальні медикаменти.

Міліуми

Це маленькі білі точки на шкірі, гладкі і правильної форми. Це аналогічна чорним точкам на носі закупорка сальних залоз. Утворюються на шкірі повік і обличчя. Міліуми – поверхневі освіти і найчастіше від них можна позбутися за допомогою голки. Але вони можуть бути розташовані більш глибоко в шкірі і тоді без застосування коагулятора не обійтися. Вони можуть проходити самі по собі, але якщо їх на шкірі багато і їх кількість зростає, необхідно звернутися до косметолога для з’ясування причин їх появи і видалення.

Кератома або себорейна бородавка

Позбавляємося від проблем на шкірі

Це кругле або овальне плоске освіта жовто-коричневого відтінку. Кератоми можуть бути у вигляді невеликих крапок або великих утворень, покритих корочками – жовтувато-коричневими і рихловатими. Якщо ви помітили одночасне утворення декількох таких кератом в різних місцях – це сигнал про неполадки в організмі і привід відвідати лікаря.

Розташовуються ці утворення зазвичай на будь-якій ділянці шкіри, але частіше на грудях, шиї і обличчі. Частіше зустрічаються у любителів засмаги, але і вічно сидять в тіні від них не застраховані. Для здоров’я кератоми безпечні. Видаляти їх показано якщо вони швидко ростуть, запалюються, темніють і кровоточать. Обов’язково попросіть лікаря відправити віддалену кератому на гістологічне дослідження. Зазвичай ці дефекти виникають у людей, зі схильністю до надмірного потовщення верхнього шару шкіри. У таких випадках корисно робити пілінги, як самостійно, так і в салоні, застосовувати скраби і лікувальний молочно для тіла з фруктовими кислотами або сечовиною.