Препарати для зміцнення серця, судин, капілярів та поліпшення роботи головного мозку. Вітаміни для серця і судин

Препарати для зміцнення серця, судин, капілярів та поліпшення роботи головного мозку. Вітаміни для серця і судинЦифри статистики захворювань серцево-судинної системи неухильно зростають.

Різкий підйом хвороб, пов’язаних з серцем і судинами, відбувається із-за поганої середовища та ведення неправильного способу життя.

Адинамія, сидяча робота, негаразди на роботі і вдома, зневага до власного здоров’я або брак часу на нього, все це негативним чином позначатися на стані серця.

Число пацієнтів у кардіологів зросла, причому причиною звернення є невідкладне стан, а не добра воля людини.

Подолати хворобу або скорегувати перебіг патологічного процесу можна виправивши спосіб життя, почавши правильно харчуватися, відмовитися від шкідливих звичок. Для досягнення ефекту в боротьбі із захворюванням, так само необхідно приймати препарати. Вітаміни для серця і судин сприяють поліпшенню кровообігу і роботи органу, зміцненню стінок судин.

Головний мозок отримує більше кисню, а організм забезпечується всіма необхідними елементами. Для отримання переліку препаратів, необхідно звертатися до фахівця, він, поставивши діагноз, випише, які потрібні вітаміни. Вони бувають, як у таблетованій формі, так і уколи, торгових назв одного препарату на ринку велика кількість.

Зміст

 • 1 Будова та функції серцево-судинної системи
 • 2 Що провокує захворювання серця
 • 3 Особи, яким необхідно приймати вітамінно-мінеральні препарати для серця та судин?
 • 4 Необхідні мінерали та мікроелементи
 • 5 Кращі препарати вітамінів для судин і серця
 • 6 Корисні продукти
 • 7 Коментарі до вживання вітамінів
 • 8 Підведення підсумків

Будову та функції серцево-судинної системи

Все тіло людини пронизане судинами і капілярами, що забезпечують поживні потреби клітин. Будова серцево-судинної системи має чітку структуру.

За рахунок своїх скорочень, розподільником всієї крові в організмі є серце. Надходить до неї кров з легень, збагачена киснем, розноситься по всьому тілу через артерії, які в свою чергу діляться на артеріоли і капіляри. Після завершення метаболізму в клітинах, кров від них, через артериоло-венулярные анастамозы (судини, які здійснюють перетікання крові з артеріол у венули) потрапляє у венули, а потім до відня. Кров, бідна киснем і елементами, потрапляючи в серце, повертається до легким, де відбувається її збагачення.

Сердчено-судинна система має життєво важливими функціями, що забезпечують безперебійну роботу всього організму. До них відносяться:

 • Перенесення поживних речовин до клітин організму.
 • Іммобілізація продуктів життєдіяльності.
 • Здійснення підтримки температури тіла.
 • Боротьба з шкідливими мікроорганізмами і чужорідними клітинами.

Препарати для зміцнення серця, судин, капілярів та поліпшення роботи головного мозку. Вітаміни для серця і судин

Не можна недооцінювати всю важливість роботи серцево-судинної системи. Будь-які негативні впливи на неї, позначаються на всьому організмі. Тому, так важливо уникати шкідливих чинників і вчасно приймати препарати, що покращують стан судин. Вітамінно-мінеральні комплекси допомагають впоратися з негативними впливами на систему крові.

Що провокує захворювання серця

Причини захворювань серця і судин починаються від неправильного способу життя, шкідливих звичок і стресів, і закінчуються інфекціями та невідкладними станами. Атеросклероз є найпоширенішою хворобою, виникнення якої впливають всі аспекти життя людини. Захворювання характеризується появою і нагромадженням атеросклеротичних бляшок на стінках судин, що в свою чергу призводить до зменшення їх просвіту. Небезпека атеросклерозу полягає в повній закупорці, внаслідок чого відбувається невідкладний стан – інфаркт міокарда.

Точну причину атеросклерозу лікарям встановити не вдається, існують теорії, в яких описуються різні механізми виникнення захворюваннями.

Найбільш часто диагностируемыми причинами є:

 • Вікове підвищення гонадотропних а адренокортикотропных гормонів. Їх надмірна кількість позначається на збільшенні синтезу будівельних матеріалів для побудови гормонів-холестерину.
 • Генетична схильність та успадкування дефекту судинної стінки.
 • Пошкодження судин хламідіозної інфекцією.
 • Первинної накопичення продуктів липопротеидной інфільтрації в стінці.

Причини захворювань серцево-судинної системи в більшій мірі залежать від способу життя. Повсякденно людина стикається з проблемами, які в першу чергу позначаються на його нервовому стані. Постійні переживання і стресові ситуації здатні викликати порушення кровоносної системи, підвищувати тиск і змушувати серце працювати в підвищеному темпі. Результатом такої діяльності є гіпертонія і стенокардія.

До причин захворювань серця відносяться:

 • Підвищені навантаження, як фізичні, так і психоемоційні.
 • Неправильне харчування, надлишок в раціоні смаженого і саленого.
 • Гіподинамія.
 • Надлишкова маса тіла.
 • Бета-гемолітичний стрептокок групи А.
 • Шкідливі звички: тютюнопаління, зловживання кавою, прийом спиртних напоїв.
 • Недотримання режиму праці та відпочинку.

Препарати для зміцнення серця, судин, капілярів та поліпшення роботи головного мозку. Вітаміни для серця і судин

Особи, яким необхідно приймати вітамінно-мінеральні препарати для серця та судин?

Люди починають приймати вітаміни для серця в тих випадках, коли вже зіткнулися з захворюваннями серцево-судинної системи. Такий підхід правильний, але не варто забувати, що прийом кардіо таблеток з метою профілактики хвороб відіграє велику роль у зміцненні, підтриманні і поліпшенні роботи серця.

Звернувшись до лікаря, можна підібрати цілий комплекс препаратів, як імпортних, так і більш дешевих аналогів, кращі не означає дорогі. Слід пам’ятати, що приймати вітаміни, з метою зміцнення серця потрібно проконсультувавшись з лікарем, і ні в якому разі не давати такі ліки дитині. Які препарати корисні дорослим, одночасно можуть бути протипоказані дітям.

Лікарі виділяють наступні групи людей, яким показаний прийом вітамінно-мінеральних препаратів:

 • Люди, які перенесли або мають захворювання серцево-судинної системи.
 • Громадяни старше 40 років.
 • Спортсмени або люди, чий рід занять вимагає підвищеної фізичної навантаження.
 • Ництва, які мають контакт з шкідливими виробничими чинниками.
 • Неповнолітнім, препарати призначають за суворими показаннями.

Важливо пам’ятати! Самостійний прийом препаратів, без консультації з лікарем, може не принести користі.

Препарати для зміцнення серця, судин, капілярів та поліпшення роботи головного мозку. Вітаміни для серця і судинПотрапляючи під ці категорії громадян, необхідно постійно перевірятися у лікаря, кардіолога або терапевта. Робити це з метою профілактики захворювань або ж для виявлення їх на ранній стадії.

У такому разі медикаментозна терапія може обмежуватися прийомом групи комплексів по зміцненню судинної стінки. Вчасно розпочатий курс лікування сприяє швидкому відновленню функцій серця і судин.

Необхідні мінерали та мікроелементи

Препарати для зміцнення серця, судин, капілярів та поліпшення роботи головного мозку. Вітаміни для серця і судинНезамінними речовинами, поліпшують роботу серця і судин, є мінерали та мікроелементи, які повинні постійно бути присутнім в вживаної їжі.

Калій – бере участь у нормалізації кров’яного тиску, тим самим знижуючи ризики розвитку інфаркту та інсульту.

В основі його дії лежить здатність не давати накопичуватися кухонної солі в організмі. Калій можна міститься в петрушці, арахісі, мигдалі, ізюмі та найбільшу кількість в куразі.

Для отримання добової норми досить з’їдати пару ложок кураги або ж невелика кількість представлених продуктів щодня.

Препарати для зміцнення серця, судин, капілярів та поліпшення роботи головного мозку. Вітаміни для серця і судинДля досягнення правильної роботи серцевого м’яза, організму необхідно щоденне надходження магнію.

Він покращує роботу судин головного мозку, саме він потребує більшої кількості мінералу, який знижує кров’яний тиск, зміцнює судинні стінки.

Магній бере участь у 360-ти найважливіших обмінних процесах нашого організму, впливає на синтез білків.

Найбільша кількість елемента міститься в пшеничних висівках, пророслих зернах пшениці, какао та соєвих бобах.

Для досягнення користі необхідно кожен день прагнути вживати добову норму в 20 грамів магнію.

Препарати для зміцнення серця, судин, капілярів та поліпшення роботи головного мозку. Вітаміни для серця і судинДостатнє надходження хрому в організм з їжею, дозволяє судинах очиститися від холестеринових бляшок і знизити тиск.

Профілактичні дії вітамінів, мінералів і інших незамінних речовин не можна недооцінити.

Вони допомагають підтримувати роботу серця, зміцнювати судини, покращувати кровообіг.

Правильно підібраний комплекс препаратів і дотримання певних правил в їжі дозволить відновити втрачене здоров’я.

Кращі препарати вітамінів для судин і серця

У профілактиці та лікуванні захворювань серця призначають вітаміни, один з них має торгову назву Аскорутин – комбінований препарат, в основі якого аскорбінова кислота (вітамін С) і рутин (вітамін Р). Його прийом надає зміцнюючу дію на стінки судин, знижує їх проникність і ламкість, усуває запалення і набряклість. Аскорутин допомагає уникнути ураження судинної стінки і серцевого м’яза при прийомі саліцилатів та антикоагулянтів.

Дані вітаміни для серцево-судинної системи застосовують при гіпертонічній хворобі, так само вони сприяють зміцненню серцевого м’яза.

Рибоксин лікарський препарат, спрямований на зміцнення стінок серця, нормалізацію ритму і коронарного кровообігу. Засіб надає позитивну дію на метаболізм та енергозабезпечення тканин організму. Рибоксин призначають пацієнтам з ішемічною хворобою серця, з метою відновлення після перенесеного інфаркту міокарда. Препарат виписують людям, які страждають аритмією, викликаної прийомом певних груп лікарських засобів.

Вітрум Кардіо Омега-3 лікарський засіб з поліненасичених жирних кислот Омега-3 у вигляді етилових ефірів. Препарат призначають з метою зменшення холестеринових бляшок, ліпопротеїдів у крові. Тривалий прийом ліків дозволяє досягти протизапального ефекту. Вітрум Кардіо Омега-3 так само застосовують з метою профілактики інфаркту міокарда та інсульту.

Препарати для зміцнення серця, судин, капілярів та поліпшення роботи головного мозку. Вітаміни для серця і судин

Корисні продукти

При захворюванні серця, з метою профілактики, а також нормалізації його роботи людям необхідно правильно харчуватися. Щоденний раціон повинен містити всі необхідні вітаміни і мінерали, які беруть участь у роботі кровотворення і кровообігу. Правильно складене меню допомагає забезпечити організм всіма важливими елементами. Брак вітамінів і мікроелементів можна покрити, дотримуючи певні правила в підборі і вживанні їжі.

Важливо пам’ятати, харчуватися потрібно регулярно, але маленькими порціями.

Список продуктів, що сприяють зміцненню серцево-судинної системи:

 • Бобові.
 • Вони містять велику кількість калію і магнію, які так необхідні для нормальної роботи серця. В їх складі присутні незамінні елементи: фолієва кислота і флавоноїди. Крім усього іншого, бобові містять велику кількість білка. Для отримання добової норми необхідних речовин бобів потрібно з’їдати 100-150г.

 • Риба.
 • Особливо корисна і важлива морська риба. У її складі знаходяться незамінні кислоти – Омега-3. Достатня кількість цього вітаміну допомагає позбутися від шкідливих жирів в організмі, які з часом закупорюють судини. Достатню кількість Омега-3 досягається вживанням жирної морської риби по 150-200г три рази в тиждень.

 • Вівсянка.
 • Щоденне вживання вівсянки допомагає позбавитися від зайвої ваги, тим самим знизити навантаження на серце. Також вона є хорошою профілактикою цукрового діабету.

 • Шпинат, брокколі.
 • Дані рослини володіють антиоксидантною властивістю, допомагаючи позбавити організм від шкідливих речовин, що руйнують стінки судин. Щоденне вживання шпинату і брокколі допомагає боротися з атеросклерозом.

Заповнити нестачу вітамінів і мінералів, які беруть участь у роботі серця, можна за допомогою корекції раціону. Переглянувши вживані продукти і включивши правильні, результат буде позитивним вже через пару тижнів. Правильне харчування – запорука правильної роботи серця і судин.

Коментарі до вживання вітамінів

Вживання вітамінів і мінеральних комплексів, безсумнівно, допомагає вирішити проблеми з серцем і запобігти багато захворювань. Лікарі, грунтуючись на результатах досліджень, що відкликаються з позитивної сторони до прийому вітамінів. Такі препарати здатні набагато краще і швидше боротися з різними роду патологіями судин. Неоціненну допомогу вони надають при профілактиці атеросклерозу, гіпертонічної та ішемічної хвороби.

Пацієнти відзначають результат після завершення першого курсу, як правило, він триває 1 місяць. Припиняються скачки тиску, пульс стає правильним, життя починає набувати більш розмірений характер.

Ангеліна Віталіївна, Вологда

Прийшла на прийом до кардіолога, після періодичних стрибків тиску. Лікар призначав кілька препаратів для його зниження і порадив пропити місяць Аскорутин. На мій подив препарат почав діяти через кілька днів. Нормалізувався тиск, пульс перестав стрибати.

Володимир Арсенович, 50 років

Після перенесеного інфаркту міокарда, лікар порадив пити курсами вітаміни і скорегувати харчування. Результат не змусив себе чекати, самопочуття значно покращувався. Вітаміни допомогли швидше встати на ноги і продовжити працювати.

Підведення підсумків

Вітаміни для судин допомагають позбутися від ряду проблем зі здоров’ям. Постійний прийом препаратів або достатнє надходження елементів з їжею забезпечує серцевий м’яз необхідними речовинами, а капіляри стають міцними. Укріплені стінки судин і знижують ризики крововиливу в головний мозок. Люди, які страждають від проблем із захворюваннями вен на ногах, відзначають позитивний результат після курсу прийому вітамінних комплексів.

Реабілітація після інфаркту міокарда або інсульту проходить в більш легкій формі і швидше, якщо приймати вітамінні комплекси. Дотримання дієти і правильно підібраний раціон можуть замінити дорогі препарати. Вітаміни повинні надходити в організм постійно, щоб при факторах ризику не виникли нові захворювання.