Препарати від підвищеного тиску без побічних ефектів: список ліків

Зміст статті:

 • 1 Сучасні препарати від підвищеного тиску
 • 2 Тіазидні діуретики і сульфонамиды
 • 3 Кращі таблетки при гіпертонії
 • 4 Найкращі засоби швидкої дії

Стійке підвищення артеріального тиску не завжди характеризується вираженою клінічною картиною. Часто буває, що у пацієнта підвищений тиск, проте він зовсім не помічає симптомів, поступово пристосовуючись до такого стану.

Постійно високий тиск не проходить безслідно, з плином часу розвиток хвороби посилюється, і починають уражатися внутрішні органи. Виникають небезпечні ускладнення, як інфаркт міокарда, коронарне захворювання серця, серцева та ниркова недостатність, діабетична нефропатія, розшарування аорти, ураження периферичних судин.

При спостереженні симптомів артеріальної гіпертензії, необхідно негайно відвідати лікаря, який призначить адекватне та ефективне лікування. Таблетки і препарати, рекомендовані доктором, несуть в собі єдину задачу – це нормалізувати артеріальний тиск, і стабілізувати його на необхідному рівні.

Статистика говорить, що гіпертонія має тенденцію до омолодження. Якщо раніше їй були схильні люди похилого вікової групи, то з плином часу вона діагностується у молодих людей 20-25 років, і навіть у дитячому віці.

Через поширеність гіпертонії, потрібно розглянути ліки від підвищеного кров’яного тиску, а також дізнатися, які сучасні препарати вважаються кращими, при цьому не мають побічних ефектів.

Сучасні препарати від підвищеного тиску

Препарати від підвищеного тиску без побічних ефектів: список ліківЛіки від високого тиску рекомендує виключно лікар, який в обов’язковому порядку враховує стан свого пацієнта, супутні хвороби, вікову групу.

У сучасному світі існує кілька груп різних лікарських препаратів для зниження артеріального тиску. Всі ці препарати мають різний механізм дії, володіють своїми фармакологічними особливостями, протипоказаннями, не виключається ймовірність і серйозних побічних ефектів від їх застосування.

Ліки приймають щодня на регулярній основі, в незалежності від того, які показники можна спостерігати на тонометрі. Препарати володіють накопичувальним ефектом, тобто з плином часу вони накопичуються в організмі людини, внаслідок чого виявляється тривалий терапевтичний вплив.

Варто зазначити, що бувають і ліки, до яких організм пацієнта звикає, як результат, таблетки не допомагають знизити артеріальний тиск при гіпертонії. Тому, як правило, лікар часто замінює одні таблетки іншими аналогічними засобами.

Медикаментозні препарати і таблетки від високого тиску швидкого дії здатні регулювати показники АТ, вирішують наступні завдання:

 • Зниження тиску крові.
 • Зменшення головного болю.
 • Запобігання носових кровотеч.
 • Запобігання ускладнень – інфаркт, інсульт, ниркова недостатність.

Якщо у пацієнта початкова стадія гіпертонії, то зазвичай доктор рекомендує лікування немедикаментозними методами. Тобто таблетки приймати не потрібно, потрібно лише змінити свій спосіб життя, зокрема харчування, відмовитися від куріння, знизити вживання алкогольних напоїв.

Якщо протягом 3-4 місяців такий спосіб життя не приніс потрібного терапевтичного ефекту, лікар рекомендує таблетки. Спочатку це може бути один препарат, якщо дія його недостатньо, то складається комбінована схема, в яку включає три і більше препаратів різних класів. Всі ліки можна поділити на такі групи:

 • Бета-блокатори – препарати, що знижують частоту скорочень серце, внаслідок чого артеріальний тиск знижується.
 • Інгібітори ангіотензин-перетворюючого ферменту розширюють судинні стінки, внаслідок чого кров рухається з меншою силою тиску на судини, як результат, АТ знижується.
 • Сечогінні засоби при тиску володіють сечогінною дією. Показники артеріального тиску знижуються за рахунок того, що з людського організму виводиться зайва рідина.
 • Блокатори кальцієвих каналів – препарати, які надають розслаблюючу дію на кровоносні судини, тим самим знижуючи тиск крові.
 • Антагоністи ангіотензину-2 – таблетки, які перешкоджають дії ангіотензину-2 на судини.
 • Варто відзначити, що всі ліки викликають багато побічних ефектів, тому схему лікування повинен становити лікар таким чином, щоб взаємодіючі препарати могли нівелювати негативні явища один одного.

  Тіазидні діуретики і сульфонамиды

  Препарати від підвищеного тиску без побічних ефектів: список ліківДані медикаментозні препарати збільшують вироблення сечі, внаслідок чого йдуть набряки судинних стінок, збільшується їх природний просвіт, і спостерігаються всі умови для зниження артеріального тиску.

  До тиазидной групи можна віднести такий список коштів: Гідрохлортіазид, Гіпотіазид, Циклометиазид. Середня ціна на ліки варіюється від 100 до 300 рублів.

  Тіазидні препарати не дають всмоктуватися хлору і натрію в ниркових канальцях, відповідно, вони виводяться з організму і тягнуть за собою зайву рідину. Ліки починають діяти через 1-3 години після прийому, і ефект їх тривалість становить від 6 до 12 годин.

  Якщо лікар вибирає один засіб для лікування гіпертонії, то оптимальна дозування препарату становить 25-50 мг. Коли ліки включається в комплексну схему терапії, то гранична доза становить 25 мг. Тіазидні діуретики володіють такими протипоказаннями:

  • Період вагітності, лактації.
  • Електролітні порушення, анурія.
  • Тяжка форма ниркової чи печінкової недостатності.
  • Некомпенсована форма цукрового діабету.
  • Дитячий вік до 3-х років.
  • Підвищена чутливість до засобу або його складових компонентів.

  На жаль, без побічних ефектів не завжди вдається обійтися. До них відносять судомні стани кінцівок, хронічна втома, алергічні реакції, ортостатичну гіпотензію, підвищену чутливість до сонячного світла, запаморочення, сплутаність зорового сприйняття.

  Сульфонамиды вибирають для лікування важких форм гіпертонії. Зазвичай вони входять у складне лікування, і доповнюють інші групи лікарських препаратів. До такої групи засобів відносять Індапамід, Оксодолін.

  Індапамід – кращий засіб, що відноситься до антигіпертензивним таблеток, рекомендується для зниження артеріального тиску. Ліки необхідно приймати в ранковий час по одній таблетці, запиваючи її водою.

  У ситуаціях, коли терапевтичний ефект недостатній, дозування ліків збільшується, але тільки у відповідності з вказівками лікаря. Виділяють список побічних ефектів:

 • Хронічна втома, парестезія.
 • Анемія, сильне зниження тиску.
 • Алергічні реакції у вигляді шкірних проявів.
 • Непродуктивний кашель, синусит.
 • Підвищена нервозність.
 • Відгуки пацієнтів показують, що ліки в переважній більшості випадків добре переноситься, наявність побічних ефектів реєструється рідко, а ціна засобу становить не більше 100 рублів.

  Кращі таблетки при гіпертонії

  Препарати від підвищеного тиску без побічних ефектів: список ліківКаптоприл – таблетки від високого артеріального тиску, в одній таблетці міститься 25 мг активного сильнодіючої речовини.

  Лікування гіпертонії починають з мінімальної дози – приймають по 25 мг до двох разів на добу. Протягом місяця доктор спостерігає за терапевтичним ефектом, і якщо він малий, доза ліки поступово збільшується, поки не визначиться найбільш оптимальна.

  Раунатин рекомендується для лікування артеріальної гіпертонії, аритмії, а також для відновлення центральної нервової системи. Відгуки лікарів свідчать про те, що комбінований склад засоби покращує загальний стан хворого, запобігає розвитку ускладнень захворювання.

  По закінченню 2-х тижнів щоденного прийому можна помітити стійкий накопичувальний ефект ліки. Приймають препарат за певною схемою:

  • У перший прийом достатньо однієї таблетки безпосередньо перед сном.
  • На другий день дозування збільшується – по одній таблетці вранці і ввечері.
  • Третій день – три таблетки через рівні інтервали часу.

  Незважаючи на результативність препарату для зниження артеріального тиску, на жаль, не виключається розвиток побічних ефектів – головний біль, запаморочення, нудота, алергічна реакція, різкий перепад ПЕКЛО.

  Резерпін – препарат від підвищеного тиску, основне сильнодіюча речовина – резерпін. Рекомендується для лікування гіпертонічної хвороби будь-якій стадії і форми, серцевої недостатності, тахікардії легкої і середньої стадії. Для зниження тиску схема терапії виглядає наступним чином:

 • Початкова доза прийому засобу не повинна перевищувати 0,1 мг.
 • З плином часу лікар поступово збільшує дозування.
 • Максимальна добова доза ліків не перевищує 0,5 мг.
 • Коли під час лікування гіпертонії артеріальний тиск знижується, то дозування поступово зменшується, і ставати – 0,1 мг на добу. Ціна на ліки становить 400-500 рублів.

  Кращі засоби швидкої дії

  Препарати від підвищеного тиску без побічних ефектів: список ліківНіколи не можна дізнатися в який момент відбудеться стрибок артеріального тиску, і які чинники на нього впливають. Тому в аптечці кожного гіпертоніка повинні бути лікарські засоби швидкої дії.

  Саме вони допомагають знизити підвищений АТ, прибрати негативну симптоматику, і дозволяють дочекатися бригади швидкої допомоги.

  Найбільш ефективні препарати, що допомагають швидко знизити ПЕКЛО – це Ніфедипін (10 мг доза за один прийом) і Каптоприл (30 мг – дозування за один раз).

  Якщо на тлі високого артеріального тиску спостерігається больовий синдром в області серця, рекомендують покласти під язик таблетку Нітрогліцерину. Всі препарати, які призначають для тривалого лікування артеріальної гіпертензії, під час різкого стрибка тиску не принесуть полегшення, тому вживати їх не рекомендується.

  Особливості прийому при гіпертонічному кризі:

  • Таблетку Ніфедипіну кладуть під язик, розсмоктують протягом пари хвилин. Її можна розкусити або подрібнити іншим способом, залишити в ротовій порожнині до повного розчинення. Через півгодини можна прийняти ще одну дозу, щоб підсилити ефект.
  • Таблетку Каптоприлу кладуть під язик, розсмоктують. У цей час рекомендується перебувати в горизонтальному положенні, постаратися заспокоїтися.

  Варто відзначити, що якщо пацієнт раніше не брав вищеперелічені кошти, не радиться призначати собі самостійно, так як не можна точно сказати, як відреагує організм пацієнта, зокрема, що станеться з показниками артеріального тиску.

  Підводячи риску завжди потрібно пам’ятати, що при гіпертонії дуже важливий щоденний контроль артеріального тиску, своєчасний прийом медикаментозних препаратів, призначених лікарем, а також правильний спосіб життя. Відео у цій статті розглянемо варіанти різних ліків від тиску.