Зміст статті:

 • 1 Гіпертонія
 • 2 Рівень кров’яного тиску
 • 3 Причини високого артеріального тиску
 • 4 Лікування і профілактика підвищеного АТ

При кожному скороченні м’язів серця, стінки судин і аорти розтягуються, що дає можливість пропускати нову порцію крові. Але, як натягнута пружина, вони будуть чинити опір такому розтягування, створюючи тиск на кров.

Сила, з якою тисне на серце кров, називається артеріальним тиском. При систоли тиск підвищується, а при діастолі знижується. Тому й розрізняють максимальний і мінімальний тиск.

Тиск вимірюється за допомогою спеціального апарату. Робиться це в області плечової артерії. У здорової людини нормальним вважається тиск в 120/75 міліметрів ртутного стовпа.

Чим далі кров буде перебувати від серця, тим менше буде сила артеріального тиску, так як енергія витрачається на тертя між стінками судин і кров’ю. У великих венах тиск знижується майже до 0.

В той момент, коли судини звужуються, то тиск крові в них стає більше, а тому і серцю доводиться працювати посилено. В такому випадку тиск підвищується.

Особливу роль при цьому грають артеріоли, в яких сильно розвинена м’язова система. Якщо у них відбувається розширення, тиск знижується, а коли вони звужуються, тиск збільшується.

Гіпертонія

У деяких людей спостерігається тривале звуження м’язів артерій. В такому випадку і тиск крові в організмі буде збільшене. В результаті виникає гіпертонічна хвороба.

Якщо її не вчасно почати лікувати, то це може призвести до ускладнень і порушень роботи органів. Також навантаження буде у першу чергу лягає на серце.

Високий тиск стане поступово руйнувати і судини. Може розвинутися при цьому захворювання, яке називається склерозом. Особливе значення має форма цього захворювання (атеросклероз).

У посудині відкладається грудочку холестерину, який представляє собою шматочок жиру. На цьому місці згодом з’являється рубцева тканина, що утворюється бляшка, що звужує просвіт судини. В такому місці може статися закупорка вен.

Коли таке відбувається, то трапляється інфаркт, інсульт або може статися крововилив у мозок. Що робити, щоб попередити таке захворювання?

Рівень кров’яного тиску

ПЕКЛО залежить від багатьох чинників і є певним показником функціонування серцево-судинної системи. Найважливішими факторами, за яких змінюється тиск, є наступні:

 • Під впливом гуморальних факторів відбувається звуження просвіту судин. Коли це трапляється, то тиск підвищується.
 • Змінюється темп і сила скорочень м’язів серця. Чим сильніше буде працювати орган, тим більше тиск в артеріях.
 • Збільшені в’язкість і об’єм крові. Більше рідини в посудині – вище тиск.
 • Стан стінок судин. Вони повинні бути міцними і еластичними. Якщо на стінці з’являться бляшки, то посудину втратить таку свою особливість. Він стане крихкою і може пошкодитися.
 • Поради:

  • Треба по можливості виключити зі свого раціону продукти, що містять велику кількість холестерину (масло, яйця, сир тощо).
  • У їжу треба додавати продукти з вмістом рослинних масел (оливкове, кукурудзяне, соняшникове тощо).
  • Почати вести активний спосіб життя і більше рухатися. Це допоможе активізувати обмінні процеси в організмі.

  Лікарі відзначають, що гіпертонічна хвороба досить підступна, а тому її буває складно виявити. Наприклад, людина з великим артеріальним тиском може почувати себе досить добре, а тому і не звертатися до лікаря. Якщо хвороба запущена, її складніше лікувати.

  З цієї причини при перших симптомах появи хвороби треба негайно звернутися до лікаря, який і почне її лікування. Не слід чекати того моменту, коли стан здоров’я різко почне погіршуватися.

  Основним симптомом при гіпертонії є головний біль. Якщо вона з’являється, то в першу чергу, відразу ж треба перевірити свій тиск. Поява головного болю відбувається з-за того, що судини звужуються. Характерна в такому випадку головний біль в області потилиці.

  Також може з’явитися і шум у вухах. Це відбувається теж через звуження судин у слуховому апараті. Є можливість і тимчасового погіршення зору при гіпертонії. В очах можуть з’являтися кола.

  Лікарі відзначають, що якщо при появі хвороби буде проявлятися відповідна симптоматика, то це не так погано, якщо хвороба буде протікати без явних ознак.

  Якщо проявів хвороби немає жодних, то вона може тривати протягом декількох років, а людина навіть не буде знати про неї. Звертається зазвичай до лікаря пацієнт тільки в тому випадку, коли у нього відбуваються ускладнення, наприклад, інсульт або інфаркт.

  Іноді може проявлятися і гіпертонічний криз. Він характерний різким збільшенням тиску і появою сильного головного болю. Також у цей момент може бути нудота або блювання.

  При початку захворювання у хворого з’являється задишка, а також шкірний покрив втрачає свій початковий колір. Він стає білим. Задишка може стати свідком появи ішемічної хвороби серця.

  Причини високого артеріального тиску

  Серед них можна відзначити згущення крові. Якщо людина впродовж тривалого періоду не буде вживати чисту воду, замінюючи потреба організму в рідині іншими напоями, то волога піде з певних тканин організму, а кров росіл.

  Якщо кров згущується, то виникає підвищене навантаження на серце. Йому доведеться часто скорочуватися, щоб проштовхнути густу кров. За широким судинах кров рухається повільно, а тому для підтримки нормального тиску їх потрібно звузити.

  Серце посилає в мозок імпульс, той відправляє імпульс в бруньки, а нирки відправляють його в судини, в результаті чого останні звужуються, а тиск підвищується. Лікарі в цьому випадку можуть приписати хворому і прийом спеціальних препаратів, які розширюють судини.

  Коли судини звузилися, то тиск нормалізувався, але при цьому інші органи перестали отримувати в достатній кількості кров і кисень. Тут знову спрацьовує захисна функція організму і відбувається звуження судин.

  Якщо таке буде відбуватися протягом декількох місяців, то у пацієнта з’являється друга стадія захворювання. У такому випадку лікар приписує йому препарати, які доведеться приймати до кінця свого життя.

  Холестерин і білок у крові

  Якщо в крові буде підвищена кількість холестерину, кров стане жирною. У такій ситуації серцю також доведеться посилено працювати, щоб проштовхнути кров по судинах.

  Якщо в крові велику кількість білка, це теж буде згущувати кров. Відбуватися таке може з-за недоліку вироблення організмом ферментів, які покращують обмінні процеси.

  Адреналін

  Коли людина відчуває кожен день стрес і при цьому споживає малу кількість рідини, яка може знижувати рівень адреналіну в крові, це призводить до підвищеного навантаження на серце. Адреналін теж може звужувати судини, а тому сердечне скорочення збільшується.

  Нирки

  Цей орган є своєрідним фільтром організму. Складається він з великої кількості трубочок. Кров звертається в нирках з високою швидкістю. У цих трубочках вона очищається від бруду.

  У тому випадку, коли людина п’є мало рідини і кров у нього сильно забруднена, то фільтруючі елементи будуть засмічені, що стане причиною збільшення напору. Сердечне скорочення в цьому випадку також збільшується.

  Лікування і профілактика підвищеного АТ

  Фахівці рекомендують дотримуватися нескладних правил, які допоможуть попередити появу хвороби, а також вилікувати її на початковій стадії:

 • Виключити зі свого раціону всі напої, які містять у складі кислоту (солодкі газовані напої). Вживати слід тільки чисту воду.
 • Використовувати гидросел, щоб очищати воду. Це допоможе зробити її структурованою і швидше відновити стан організму.
 • Виключити з раціону жирні і солоні продукти, консерви і гостру їжу.
 • Приймати інші рослинні ферменти, які зменшать серцеве, нормалізують стан судин і прискорює відновні процеси в організмі.
 • Вживання артишоку знизить серцевий тиск на судини і зменшить рівень холестерину в крові.
 • Треба їсти для відновлення організму більше овочів і фруктів, так як в їх складі є клітковина.
 • Слід їсти чорний виноград, які також сприяє розширенню артерій і зниження тиску.
 • Рекомендується щодня вживати по одному зубчику часнику.
 • Треба їсти рибу і морепродукти.
 • Слід постійно пам’ятати про те, що організм людини бореться за стан його здоров’я, докладаючи до цього всі зусилля. Такі симптоми, як прискорене сердечне биття, підвищення тиску та інші, є захисними властивостями організму.

  Їх доводиться запускати, щоб нормалізувати стан і запобігти розвитку гіпоксії. Ці дії організм запускає у відповідь на нерозумна поведінка людини і ведення їм нездорового способу життя.

  У такому разі організму треба намагатися допомагати. Не варто припиняти приймати препарати, які приписав лікар для нормалізації тиску, а також дотримуватися і виконувати всі його рекомендації.

  Слід пам’ятати, що на початковій стадії захворювання гіпертонію можна вилікує. Головне при цьому вчасно її виявити і допоможе в цьому фахівець у відео в цій статті.