Здоров’я дитини — турбота кожного свідомого батьків. Але навіть у мам і тат зі стажем часто виникають сумніви з приводу різних ситуацій, пов’язаних з дітьми.

У цій статті ми остаточно з’ясуємо, коли потрібно одягати дитині шапку і чи потрібно це робити взагалі. А допоможе нам розібратися в складному питанні Євген Олегович Комаровський.

При якій температурі одягати шапку

Погляд Комаровського на проблему: «Шапка повинна бути потребою людини. Неприємно босоніж — носимо взуття. Дощ — плащ. Некомфортно голові (мокро, холодно, дме — шапка). Скаржиться дитина — одягаємо шапку. Не скаржиться — не згадуємо.

Ніяких спеціальних медичних «шапкових» свідчень не існує. Так, є «показання» соціальні, коли ми змушені реагувати на громадську думку, щоб не виглядати білою вороною. І нерідко простіше одягнути на дитину шапку, ніж по 100 раз в день виправдовуватися і пояснювати. Але ця проблема поза педіатрії — це традиції, здоровий глузд, середній рівень інтелекту, контроль розуму над інстинктами.

Я недарма колись написав: «при температурі вище 18 градусів шапочка не потрібна взагалі», і з задоволенням написав би — …а нижче 18 градусів — зокрема… В житті, напевно, дуже важливо заздалегідь не вважати себе дурніші інших. Дуже багато вчинків ми робимо для того, щоб не виділятися з натовпу, переконані в тому, що «думка залу» завжди правильно, а це далеко не так.

Гасло «одягати дитину, як себе» для широкого розповсюдження не підходить, оскільки багато дорослі мерзнуть і при 25 градусах. Однозначно сказати, при якій температурі обов’язково треба надягати шапочку, я не можу. Якщо особисто я не одягаю шапку і при -15 градусів, то це не значить, що це можна радити всім підряд.

Мають значення і вологість повітря і вітер, і, зрозуміло, вихідні виховні принципи. Якщо 5 років ходили в шапці при 22 градусах, а потім начиталися Комаровського і не наділи при 12, так винен, зрозуміло, буде Комаровський…

Чесно кажучи, якщо шапка потрібна, то відповідь на питання «одягати — не вдягати?» вирішується автоматично, але якщо виникають сумніви, оскільки не надягайте, не помилитеся».

А що з цього приводу думаєш ти? Не забудь поділитися своєю думкою в коментарях!

Джерело