Причини появи папілом на тілі: хто в групі ризику?

Папіломи на тілі — часта проблема, яка зачіпає в основному дорослих людей. Це невеликі утворення, схожі з родимками, але із-за своєї опуклої форми приносять великий дискомфорт власнику. Така освіта з’являється у всіх, але з віком їх кількість лише збільшується. Для усунення цієї проблеми потрібно розібратися в природі паппилом.

Зміст:

 • 1 Причини утворення папілом на тілі
 • 2 Види доброякісних новоутворень
 • 3 Які існують методи лікування?
  • 3.1 Методи позбавлення
  • 3.2 Медикаментозна терапія
 • 4 Потрібно видаляти папіломи на тілі?

Причини утворення папілом на тілі

За виникнення папілом на тілі відповідає особливий вірус — вірус папіломи людини. Тому ці утворення не природні для організму. Термін життя вірусу необмежений, усунути його можна лише лікуванням.

Причини появи папілом на тілі: хто в групі ризику?

Переносника ВПЛ визначити за зовнішнім виглядом не можна

Зовні вірус нічим не зазначається, тому відрізнити переносників неможливо. Відзначають кілька видів його передачі від зараженого до здорового:

 • Статевий
 • Родовий
 • Контактно-побутовий

Збудник здатний проникнути через дрібні пошкодження на шкірі. Інфекція передається дитині від матері під час вагітності, з-за чого той схильний вірусу з народження.

Однак вірус може тривалий час спати. Для його прояву потрібні сприятливі умови, під час яких і виникають папіломи.

Причини появи папілом на тілі:

 • Слабкий імунітет
 • Захворювання
 • Стрес
 • Алкоголізм і отруєння
 • Прийом лікарських засобів
 • Проблеми з шлунково-кишковим трактом

Імунітет може знизитися з-за частої зміни статевих партнерів або відвідування громадських місць, де можлива передача вірусів і захворювань (сауни, басейни, пляжі та інші). Незначний провокуючий фактор може викликати зростання папілом на тілі.

Однак вічного анабіозу вірусу немає. Якщо людина інфікована, то папіломи виникнуть на його тілі через проміжок часу, тривалість якого залежить від випадку. Тому лікування папіломавірусу обов’язково.

Папіломи на тілі людини виникають із-за особливого вірусу. Він передається між людьми і може тривалий час спати, якщо для його роботи немає відповідних умов. Але при найменшому стресі, ослабленні або інших факторах він проявиться у вигляді папілом на тілі. Для запобігання виникнення цих утворень потрібно вилікувати їх причину — папіломавірус.

Про вірус папіломи пропонуємо вам дізнатися з цього відео програми Жити Здорово.

Види доброякісних новоутворень

Є різновиди папілом на тілі, що розрізняються за розташуванням, формою і особливостям. Кожен тип має різну ступінь небезпеки.

Причини появи папілом на тілі: хто в групі ризику?

ВПЛ буває п’яти видів

Зараз відзначають п’ять видів папілом на тілі людини:

 • Прості форми. Це найбільш частий вид, що росте на верхніх кінцівках тіла. Здатний існувати тривалий час (десятки років), але можуть зникнути без сторонньої допомоги. Відносно безпечні, часто зустрічаються у дітей.
 • Підошовні. Виникають на ступнях людини і приносять великий дискомфорт власнику. Небезпечні, так як є ризик зараження через уражену ділянку папіломи.
 • Плоскі. Розташовані на верхніх кінцівках, шиї і обличчі. Приносять дискомфорт, нерідко з-за них виникає запалення шкіри.
 • Ниткоподібні форми. Тонкі папіломи, частіше виникають з віком. Локалізуються на шиї, в паху, пахвах і біля очей.
 • Загострена форма або кондилома. Виникає на статевих органах людини і вкрай небезпечна для нього. Стає причиною запалення шкіри і зараження крові.

Причина поділу папілом на види — їх ступінь небезпеки. Найчастіше ці утворення стають причиною злоякісних утворень. Частіше це відбувається у літніх людей, але освіта може розвиватися і у молодих дівчат. У останніх нерідко відбувається ерозія шийки матки, що може привести до раку. Чоловіки не схильні до такого ризику, але наявність папілом на статевому органі приносить дискомфорт при статевому акті.

Будь-яка механічна травма папілом може призвести до виникнення злоякісної пухлини. Це частіше відбувається з ниткоподібними, підошовними і загостреними формами утворень, тому їх ризик вище.

Папіломи виникають у п’яти типах, кожна з яких має різний ризик для людини. Вони відрізняються за формою і розташуванню на тілі, деякі типи виникають лише з віком. Але пошкодження папіломи будь-якої форми може призвести до розвитку злоякісного утворення.

Які існують методи лікування?

Папіломи на тілі — безпечні освіти, які не шкодять людині. Але їх механічне пошкодження може перетворити їх у злоякісну пухлину.

Методи позбавлення

Тому усуваються папіломи лише спеціальними засобами.
Зараз є п’ять способів видалення папілом на тілі. Це:

 • Радіохірургія
 • Припікання хімічними засобами
 • Кріодеструкція (заморожування)
 • Випалювання лазером
 • Електрокоагуляція

Причини появи папілом на тілі: хто в групі ризику?

Бородовки видаляють трьома методами

В силу своєї безпеки і простоти найчастіше використовуються три методу: лазер, заморожування та хімічні засоби. Але останнім популярно для домашнього усунення папілом, адже не вимагає додаткового обладнання.

Але варто описати всі особливості цих методів:

 • Випалювання лазером. Папілома зрізається лазером на будь-яку глибину, одночасно припікаючи рану. Процедура безболісна і займає декілька секунд. Лазер не залишає слідів на шкірі, відновлення ділянки займає близько місяця.
 • Заморожування. Використовують рідкий азот для усунення папілом. Швидка і безболісна процедура, що не вимагає анестезії. Спеціальний аплікатор прикладається до папіломі, та темніє і відпадає. Використовується при малій кількості утворень.
 • Припікання хімічними засобами. Спеціальні кислоти випалюють область папіломи, та відпадає. Уражену ділянку покривається скоринкою, яка тримається близько тижня. Знімати її не можна, вона зникне самостійно.

Останній спосіб використовується багатьма косметологами, адже він ефективний, не вимагає покупки апаратури і доступний кожному. Найчастіше використовують настоянку чистотілу. Але виконувати процедуру варто досвідченому майстру, адже ця речовина здатна викликати хімічні опіки і сильно пошкодити шкіру при необережному використанні.

Для усунення папілом на тілі використовують різні методи. Серед них заморозка, випалювання лазером і хімічними засобами. Всі вони безпечні та ефективні, а їх використання не залишає слідів на шкірі.

Застосування хімічних засобів дозволить заощадити на техніці, але проводити процедуру слід обережно і точно, щоб не завдати великої шкоди шкірі.

Медикаментозна терапія

Процедури усунення папілом на тілі — лише поверхневе лікування. Усунення утворень не прибирає їх причину — папіломавірус людини. Тому при відповідних умовах папіломи будуть виникати знову.

Спочатку варто виявити наявність вірусу. Папіломи на тілі можуть бути звичайними висячими родимками, що призведе до помилкового діагнозу.

Причини появи папілом на тілі: хто в групі ризику?

Папіломи мають ряд ознак

Тому для виявлення папілом є кілька факторів:

 • Їх поверхня груба, а розмір варіюється від 1 до декількох міліметрів. Часто ростуть групами.
 • Колір папілом такий же, як у шкіри, а форма нагадує шишку.
 • Підошовні папіломи схожі з мозолями.
 • Ниткоподібні папіломи жовтуваті і тонкі, ростуть у довжину. Можуть досягати 6 мм.
 • Кондиломи — тонкі безболісні освіти, розташовані на статевих органах.

Якщо визначення збігаються, то проводиться діагностика на вірус. Цим займається дерматолог. Утвореннями на статевих органах займаються уролог, гінеколог відповідно. Вірус визначається за аналізом крові.

При виявленні вірусу проводиться консервативне лікування з допомогою медикаментів. Застосовують препарати, які стимулюють імунну систему і зміцнюють його. Деякі ліки перешкоджають розмноженню самого вірусу. Серед них Инозиплекс, Віферон, Аміксин, иммуномакс та інші.

Лікування проводиться в комплексі з усуненням папілом на тілі. Використовуються мазі для ніжних ділянок і статевих органів. Тривалість лікування залежить від особливостей організму і кількості папілом на тілі.

Лікування папілом на тілі проводиться комплексно з усуненням самої папіломавірусу людини. Спочатку визначається наявність папілом, після чого діагностується сам вірус. Медикаментозне лікування полягає в зміцненні імунітету і знищення вірусу. Комплекс оздоровлення включає усунення папілом на тілі.

Потрібно видаляти папіломи на тілі?

Папіломи — це особливі утворення на тілі. Вони викликані папілломовірусом людини і приносять дискомфорт. Але багато звикають до них, з-за чого виникає питання: а чи потрібно видаляти папіломи? Однозначно потрібно.

Причини появи папілом на тілі: хто в групі ризику?

Папіломи можуть нанести шкоду людині

Папіломи небезпечні не тільки дискомфортом. Вони можуть стати причиною зараження крові і навіть злоякісних утворень на тілі. Тому їх наявність піддає ризику здоров’я людини. Невелике ушкодження може перетворити папілому в небезпечне захворювання, що загрожує життю. Тому їх видалення обов’язково.

Але якщо знехтувати ризиком злоякісних утворень, наявність папілом на тілі має інші негативні сторони. Перша — естетична. Папіломи рідко зникають з шкіри, але з’являються набагато частіше. Тому з віком їх кількість буде тільки збільшуватися, що приносить дискомфорт і зовнішній вигляд людини.

Другий недолік папілом — їх форма. Якщо плоскі типи відносно зручні, то звичайні часто чіпляються за одяг або прикраси. Частіше це відчувається в області шиї при носінні ланцюжка або високих комірів. Невелике пошкодження папіломи може призвести до запалення шкіри.

Тому наявність папілом на тілі — ризик, від якого потрібно позбутися. Вони здатні перетворитися на злоякісну пухлину, але і без цього приносять багато проблем у повсякденному житті. Видалення цих утворень суттєво поліпшить стан шкіри і захистить від ризику.

Папіломи — утворення, що виникають на тілі. Їх причина — вірус папіломи людини, яким заражено близько 90% людей. Ці утворення бувають декількох видів і проявляються при ослабленні організму. Вони приносять дискомфорт і стають причиною злоякісних пухлин. Тому їх видалення спеціальними методами та лікування вірусу — важливий крок до здоров’я.