Причини хропіння уві сні у жінок і способи лікування

Нічний хропіння у жінок, причини й лікування, профілактика і дійсно працюючі кошти для вирішення проблеми — все це більш ніж актуально. Якщо чоловіки в переважній більшості випадків хропіти — це нормально, то у жінок хропіння викликає почуття сорому, що провокує зниження самооцінки, погіршення емоційного і як наслідок — фізичного стану здоров’я.

Зміст

 • Чому жінки хропуть: основні причини
 • Як вилікуватися гімнастикою: прості поради
 • Культура сну — як впливає на стан здоров’я
 • Медичне втручання — коли виправдано
 • Що рекомендує народна медицина
 • Сучасні методи та пристрої боротьби з хропінням
 • Лікарські препарати — найбільш ефективні

Чому жінки хропуть: основні причини

Так само, як і у чоловіків, хропіння у жінок з’являється в період глибокого сну, коли організм настільки розслаблений, що відбувається зниження тонусу глоткових м’язів.

Причини хропіння уві сні у жінок і способи лікування

Головними причинами, пов’язаними з появою хропіння, вважаються:

 • надлишкову вагу;
 • недосипання і стреси;
 • менопаузи;
 • дефекти носових перегородок;
 • збільшені мигдалин;
 • поліпи;
 • неправильний прикус;
 • надмірні фізичні навантаження;
 • анатомічні особливості гортані;
 • гормональні збої;
 • вживання транквілізаторів і снодійних;
 • нікотинова або алкогольна залежність;
 • травми носа;
 • ЛОР-захворювання;
 • онкологічні проблеми в області гортані;
 • вікові зміни в будові носоглотки.

Зазначені причини хропіння уві сні у жінок часто не сприймаються як щось серйозне, так само, як і сама патологія. Тим не менш, посилення хропіння із збільшенням його інтенсивності і проявом не тільки в нічний час, але і в період денного сну повинна стати тривожним сигналом. З його допомогою жіночий організм дає знати про проблему, що вимагає рішення.

Хронічно храпящая жінка рано чи пізно може зіткнутися з синдромом розвитку апное (зупинки дихання уві сні). Крім того, нічні «трелі» часто стають причиною розбрату в сім’ї, недосипання, слабкості, поганого настрою, частого сечовипускання вночі і в окремих випадках можуть спровокувати підвищення ризику інсульту або інфаркту.

Причини хропіння уві сні у жінок і способи лікування

Так чи інакше, але перш ніж позбутися хропіння уві сні жінці, використовуючи народні кошти або сучасні пристрої і лікарські препарати, варто побувати у лікаря. Консультація та обстеження дозволять виключити наявність серйозних проблем зі здоров’ям і визначити напрямок, у якому варто починати працювати для позбавлення від хропіння ночами.

Як вилікуватися гімнастикою: прості поради

У жінок лікувати хропіння можна і потрібно, але тільки після того, як буде визначена природа його появи. Якщо серйозних проблем зі здоров’ям немає, так само, як відсутні індивідуальні анатомічні особливості у будову носоглотки, варто спробувати зайнятися гімнастикою.

Мова йде про роботу з м’язовим апаратом м’якого неба, слабкість якого часто викликає хропіння ночами. Зміцнити його нескладно. Допоможе гімнастика, побудована на регулярно виконувані простих вправах.

Цікавий і ефективний варіант — це свист. Досить інтенсивно посвистіти на прогулянці, пробувати дихати, викликаючи свист, перекласти на свист просту мелодію. Регулярне виконуючи вправу по 20-30 хвилин в день, можна помітити результат вже через місяць.

Працювати над зміцненням апарату м’якого піднебіння у домашніх умовах можна постійно повторюючи звуки: «і» та «и», таким чином, тренуючи м’язи стінок язичка і глотки.

Причини хропіння уві сні у жінок і способи лікування

Науково доведений факт — спів є відмінною профілактикою хропіння. Регулярне наспівування улюблених мелодій в голос будинку зміцнить м’язи м’якого неба за місяць.

Хороший ефект дають прості вправи ротом, які достатньо виконувати за кілька секунд. Одне з них — з мовою. Його висувають і намагаються дістати до закінчення підборіддя — повторюють 30 разів. Також варто попрацювати і нижньою щелепою, рухаючи її в сторони. Виконання вправи з дерев’яною паличкою, утримуваної в зубах, також дасть свій результат. Досить тренуватися таким чином перед сном по три хвилини.

Культура сну — як впливає на стан здоров’я

Поняття культура або гігієна сну знайоме не всім. Виявляється, від цього залежить якість сну і поява (відсутність) хропіння. Кожна дрібниця в організації сну відіграє свою важливу роль. Так, наприклад, поза людини або ритуал відходу до сну. Поза повинна бути зручною, розслабленою, перевіреної, бажано не на спині. Необхідно дотримувати й режим сну, лягати спати по можливості до 22-00, користуватися зручною піжамою, не переїдати перед сном, уникати пізніх переглядів телевізора.

Вважається, що хропіння у жінок часто виникає із-за надто низького головах. Чим вище буде піднята голова під час сну на спині, тим менше стане набряк слизової оболонки носоглотки. У випадках запалення верхніх дихальних шляхів під час простудних і інфекційних захворювань такий варіант вирішення проблеми є найбільш ефективним.

Поліпшити сон і дозволить правильно підібрана ортопедична подушка, а також постійний потік чистого повітря. Провітрюючи приміщення, можна помітно поліпшити якість сну.

Причини хропіння уві сні у жінок і способи лікування

Медичне втручання — коли виправдано

Якщо сильне хропіння заважає жити і стає проблемою номер один для жінки, варто звернутися до лікаря для можливого медикаментозного втручання. Найчастіше медики рекомендують сипат-терапію, дозволяє позбавитися від хропіння страждають зупинкою дихання уві сні.

В процесі використовується прилад з герметичною маскою, пластикової трубкою і компресором в основі. Терапію проводять під час нічного сну, забезпечуючи вентиляцію легенів пацієнта, підтримуючи позитивний тиск, що в свою чергу перешкоджає спаданню верхніх дихальних шляхів, сприяє зупинці хропіння. Фахівці відзначають, що навіть кількох тижнів використання пристрою буде достатньо для появи позитивної динаміки.

До медикаментозного методу відносять і хірургічне втручання, що дозволяє вилікувати хропіння у жінок з патологіями будови носоглотки. Якщо раніше для цього використовували тільки скальпель, то сьогодні ефекту досягають за допомогою нових технологій: лазеротерапії та радіотерапії.

Причини хропіння уві сні у жінок і способи лікування

Лазером просто виправити дефекти піднебінного язичка, впливаючи на його тканини, таким чином, викликаючи їх ущільнення і збільшення в об’ємі. Проста і безболісна процедура позбавляє пацієнток від проблеми провисання тканин і супутніх їй вібрацій.

Радіохвилі для позбавлення від хропіння діють таким же чином, як і лазер. Їх використовують для впливу на м’які тканини, провокуючи появу дрібних травм для збільшення обсягу та підвищення щільності, що знову ж запобігає в майбутньому провисання тканин і допомагає раз і назавжди позбутися від хропіння.

Що стосується хірургічного втручання з традиційною операцією, то найчастіше його призначають жінкам у молодому віці з збільшеними аденоїдами або мигдалинами, що потребують видалення.

Що рекомендує народна медицина

Популярні народні засоби від хропіння у жінок доцільно використовувати, коли медикаментозне лікування з якихось причин не можливо. Вплинути на хропіння відварами, настоянками і маслами дійсно можна, але тільки в тих випадках, коли його не викликають серйозні проблеми зі здоров’ям або анатомічні особливості будови органів носоглотки.

Ефективними вважаються:

 • відвари на основі ромашки, солодки, чебрецю, шипшини, меліси і звіробою;
 • морська сіль — використовують у вигляді розчину;
 • обліпихова олія;
 • кора дуба та календули у вигляді настою для полоскання порожнини рота перед сном.

Корисними вважаються помірні фізичні навантаження, прогулянки на свіжому повітрі, позитивні емоції.

Причини хропіння уві сні у жінок і способи лікування

Сучасні методи та пристрої боротьби з хропінням

Щорічно на ринку з’являються нові пристрої і пристосування, що дозволяють боротися з хропінням в домашніх умовах без оперативного втручання. Автори винаходів запевняють, що ніякі вправи від хропіння жінці не допоможуть так, як це зроблять капи, пов’язки, електронні браслети та інші нововведення. Розглянемо кілька популярних засобів для боротьби з жіночим хропінням.

Фіксатори мови. Виготовлені з якісного силікону, використовуються для підтримки мови сплячою і запобігання появи вібрацій. Перевага пристосування — в його доступності, простоті використання і універсальності. Виробники запевняють, що фіксатор за рахунок запобігання контакту щелеп допоможе позбутися не тільки від хропіння, але і від скрипу зубами.

Капи від хропіння — часто використовувані пристрої, виготовлені за аналогією зі звичайними боксерськими капами. Сучасні капи роблять з матеріалу, що приймає форму зубів, якщо попередньо змочити їх у гарячій воді. Автори винаходу впевнені, що капи — ефективний засіб в боротьбі з жіночим хропінням, здатне налагодити ситуацію вже через 30 днів після регулярного використання.

Причини хропіння уві сні у жінок і способи лікування

Зручний пристрій, на думку багатьох сучасних жінок, — електронні браслети від хропіння. Принцип дії приладів побудований на передачу електронних імпульсів, які змушують сплячого змінити становище кожен раз, коли буде зафіксовано звук, схожий на хропіння. Прилад не лікує і не допомагає у профілактичній боротьбі проти хропіння. Суть його використання полягає в контролі над положенням тіла навіть уві сні.

Електронні браслети випускають кілька виробників, всі вони мають схожий зовнішній вигляд і набір функцій. Так, наприклад, популярна модель snore stopper за відгуками споживачів досить ефективна, презентабельна і зручна у використанні. Реалізуються прилади в комплекті з гелем для поліпшення провідності струму, інструкцією і ременем з регулюванням розміру. Працюють прилади від батарейок, відключаються самостійно через 14 годин після використання, вважаються повністю нешкідливими.

Пов’язка від хропіння — ще один винахід сучасного людства. Виготовлена за принципом бандажа, вона закріплює нижню щелепу під час сну, не порушуючи комфорту сплячого. Таким чином протягом ночі рот довільно не відкривається, хропіння не турбує сплячу і оточуючих.

Причини хропіння уві сні у жінок і способи лікування

Вдалий зразок бандажа від хропіння — виріб stop snoring solution з гіпоалергенних синтетичних матеріалів. Аби досягти оптимального ефекту, пов’язку потрібно купувати тільки після особистої примірки.

Безпечне, просте і ефективне (якщо використовувати в сукупності зі спреями, гімнастикою для тренування м’язів носоглотки) засіб для жінки, яка почала хропіти уві сні — спеціальна ортопедична подушка. Виготовлена з пружних і м’яких матеріалів, подушка підтримує необхідний рівень вентиляції повітря під час сну, що дозволяє зберігати зручне положення, не провокує хропіння. Особливість вироби — наповнювач з анатомічної пам’яттю.

Лікарські препарати — найбільш ефективні

Фармацевтичний метод боротьби з хропінням у жінок частіше застосовується після 50 років, коли оперативне втручання представляється невиправданим ризиком, а новомодні пристрої не вселяють довіри. З найбільш затребуваних серед лікарських препаратів є таблетки Снорстоп на натуральній основі. До їх складу включені рослини: белладона, дубровник істинний, желтокорень канадський і деякі інші. Таблетки не містять синтетичних наповнювачів, абсолютно безпечні для здоров’я.

Позитивний ефект від їх використання настане тільки в тому випадку, якщо проблема хропіння не пов’язана з анатомічною будовою носоглотки, збільшенням мигдаликів або аденоїдів, регулярним вживанням алкоголю і курінням, нездоровим способом життя в принципі.

На закінчення відзначимо, що всі перераховані вище засоби, методи і пристрої в боротьбі проти хропіння дають результат не завжди. Виняток становить медикаментозне лікування під контролем досвідчених лікарів. Потрібно розуміти, що причини сильного хропіння у жінок можуть бути самими різними і найчастіше сигналізувати про серйозні збої в роботі внутрішніх систем і органів. Щоб не запускати ситуацію, потрібно вчасно звертатися до фахівців для повного обстеження та призначення терапії, не займаючись самолікуванням.