Приймаємо радонові ванни: користь і шкода процедури+(Відгуки пацієнтів)

Приймаємо радонові ванни: користь і шкода процедури+(Відгуки пацієнтів)Що таке радонові ванни? Про користь і шкоду процедури, а також показання і протипоказання ви дізнаєтеся з нашої статті. Читайте відгуки пацієнтів, вони підтверджують ефективність лікування радоном.

 • Показання до застосування радонових ванн
 • Користь радону
 • Шкода радонових ванн
 • Як приймають радонові ванни?
 • Сухі радонові ванни
 • В яких санаторіях є радонові ванни?
 • Відео про користь радонових ванн:
 • Радонові ванни – відгуки
 • Люди, що розбираються в хімії, знають, що таке радон. Коротку характеристику про те, що це інертний газ, не має кольору і запаху легко знайти в енциклопедіях. Однак його використовують у лікувальних цілях. На ділі це радіоактивна речовина, але потрапляючи у воду в правильному кількості, негативний вплив нейтралізується, головне розрахувати правильні пропорції.

  Радонові ванни являють собою суміш з мінеральної води з додаванням радону. Вода може бути спочатку насичена газом або розчин додають пізніше. Різниці у двох випадках немає, концентрація і лікувальний ефект виходить однаковою.

  Така терапія набирає популярність. Радон — дорогий газ, але у процедури є свої плюси. Радонові ванни, це зручний і найоптимальніший спосіб.

  Показання до застосування радонових ванн

  Призначення для лікування радоном може зробити тільки лікар після детального обстеження, так як радонові ванни мають ряд протипоказань.

  А що ж лікують радонові ванни? Практика показує, що вони можуть використовуватися для лікування серцево-судинних захворювань, хвороб пов’язаних з нервовою системою. Також радонові ванни мають показання та протипоказання при використанні в гінекології. Вони показані жінкам в період менопаузи, а також під час запальних процесів в органах малого таза. Радон благотворно впливає на опорно-руховий апарат і імунну систему організму.

  Є думка, що процедура сприяє схудненню, тому вона особливо популярна у жінок. Під час сеансу прискорюється обмін речовин. Люди, які страждають від проблем з травленням і кишечником, обов’язково оцінять ефект від радонових ванн.

  Захоплюєтеся аювердой? Дізнайтеся про один з кращих препаратів під назвою «Чарванпраш»

  Користь радону

  Простих обивателів буде цікавити питання, чим корисні радонові ванни. Речовину було відкрито на початку 20 століття, дослідження почалися набагато пізніше. Але завдяки вивченню радону вдалося з’ясувати, що його лікувальний ефект очевидний. З допомогою радонових ванн можна досягти комплексного впливу на організм:

  • Розслаблення;
  • Болезаспокійливий ефект;
  • Загоєння ран;
  • Прискорення метаболічних процесів.

  Радонові ванни приносять користь тільки в разі повного курсу процедур. Зазвичай для досягнення ефекту потрібно 10-12 сеансів. Ця цифра може змінюватись в залежності від діагнозу та стану пацієнта.

  Радонові ванни не можна назвати засобом лікування і «універсальним ліками», скоріше це підтримує і доповнює лікування процедура.

  Користь радону визнають і косметологи. Саме тому жінки віддають перевагу радонових ванн. Вважається, що вони позитивно впливають на стан шкіри, підтягують її і омолоджують. В період менопаузи, ванни поліпшать загальний стан погіршується через гормональної перебудови в організмі.

  Яку користь принесуть організму сухі ванни з вуглекислим газом? Кому вони протипоказані і кому необхідні.

  Шкода радонових ванн

  Приймаємо радонові ванни: користь і шкода процедури+(Відгуки пацієнтів)Як приймають радонові ванни і їх користь та шкода, це два головних аспекти, які цікавлять пацієнтів. Лікар перед призначенням процедури повинен ретельно вивчити історію хвороби. Людям, які страждають від ракових пухлин і кровотеч, слід утриматися від радонових ванн. Також їх можна застосовувати при епілепсії і стенокардії.

  Заборони поширюються на літніх людей і маленьких дітей, а також вагітних жінок. Вплив радону на цю категорію пацієнтів вивчено не до кінця.

  Радонові ванни, як і будь-яка процедура, мають показання та протипоказання, користі, безсумнівно, більше. Однак не варто забувати, що радон є радіоактивною речовиною. Якщо зловживати процедурою, то можуть виникнути побічні ефекти. Є думка, що часте використання радону може призвести до утворення ракових пухлин, саме тому лікування повинно проходити в тісному контакті і під наглядом лікарів.

  Побоювання стосуються і жінок, які в гонитві за красою вдаються до радонові занадто часто, краще звести кількість процедур до мінімуму. Інакше разом з красивою і доглянутою шкірою можна отримати неприємні наслідки. Для того щоб радонові ванни приносили лише користь для організму, а не шкоду необхідно прислухатися до власного організму і реагувати на всі зміни і повідомляти про них медикам.

  Як приймають радонові ванни?

  Говорячи про процедуру, прийнято обговорювати кілька важливих пунктів:

  • Показання та протипоказання до прийому радонових ванн;
  • Відгуки про радонових ваннах.

  Це перші питання, які приходять на розум, на них відповість лікар, а також призначить певну схему лікування ваннами. Як і сказано вище зазвичай потрібно близько 12 сеансів, але ця цифра може змінюватися в залежності від захворювання.

  • Приймаємо радонові ванни: користь і шкода процедури+(Відгуки пацієнтів)Під час процедури тіло повністю занурюється у воду. Голова повинна залишатися над поверхнею. Також іноді радять, щоб грудна клітка теж була вище рівня води.
  • Якщо пацієнт має захворювання пов’язані з серцем і судинами, то занурюватися у воду потрібно до рівня пупка.
  • Радон спочатку починає працювати на верхніх шарах шкіри, це не викликає дискомфорту, незалежно від захворювання, яке їм лікують. Утворюється невидима плівка на поверхні шкіри, радон проникає у верхні шари епідермісу, а вже після цього в кров.
  • Під час прийому ванни пацієнту бажано розслабитися і не робити різких рухів.
  • Перед процедурою слід очистити кишечник і сечовий міхур.

  Тривалість сеансу складає приблизно 20 хвилин. Після ванни, шкіру не витирають рушником, а швидше промакивать, щоб речовини розпаду залишилися на шкірі. Після пацієнту слід відпочити не менше півгодини.

  Це основний список побажань перед ванною і після неї. Звичайно, не можна лягати у воду, якщо у вас погане самопочуття. Куріння та вживання алкогольних напоїв є причиною заборони для здійснення таких процедур. Радонові ванни можуть принести велику користь для організму або шкоду, якщо не дотримуватися правила та вказівки медиків.

  Сухі радонові ванни

  Приймаємо радонові ванни: користь і шкода процедури+(Відгуки пацієнтів)Чим можуть бути корисні радонові ванни з мінеральною водою, при різних захворюваннях ми з’ясували, однак, це не єдиний метод їх прийому.

  На жаль, не всі пацієнти можуть здійснити занурення у воду. Це може бути пов’язано з особливістю захворювання або комплекцією людини. Спеціально для цих випадків був винайдений сухий метод збагачення радоном. Такі ванни називають повітряними. Отже, як приймають сухі радонові ванни, і які показання та протипоказання до їх використання?

  Людина знаходиться в капсулі, де тіло охолоджується повітрям до складу, якого входить радон. Голова, як і у ванні з водою зовні. Не всім комфортно перебувати у воді, повітряна радонотерапія протікає більш зручно.

  Ефект від сухих ванн такий же як і від водних. Змінюється метод подачі радону, але це не впливає на перебіг захворювання і досягається ефект.

  В яких санаторіях є радонові ванни?

  Місце розташуванняНазва санаторіюСпосіб прийому ваннСанаторії в Росії з радоновими ваннамиСочіСанаторій «Жовтневий»Штучні радонові ванниП’ятигорськСанаторій «Нарзан»Свердловина з радономСанаторії з радоновими ваннами у БілорусіБілорусь, Гродненська область

  Дятловський район, село Боровики, 40А/2Санаторій «Радон»Власний джерело з мінеральною водою, у складі якої присутній радон.Білорусь, Вітебська область, Лепельский район, п. БорівкаСанаторій «Лепельский військовий»

   Штучні радонові ванни.Санаторії, в яких є радонові ванни в КримуКрим

  Ялтинський районСанаторій «Гірський»Штучні радонові ванни.Крим Бахчисарайський районСанаторій «Чорні води»Ванни з мінеральною водою збагаченої радоном

  Відео про користь радонових ванн:

  Радонові ванни – відгуки

  Відгуки про радонових ваннах, допоможуть зрозуміти, чи варто вдаватися до процедури чи ні. Звичайно ж, досвід у кожного свій і порівнювати небажано, адже організм людини, це індивідуальний механізм. Інтерес і попит на цей метод лікування зростає, і багато санаторії в курортних зонах пропонують послугу.

  Марія Вікторівна, 48 років, БеларусьМне радонові ванни призначив лікар. Я давно страждаю артрозом колінних суглобів. Приймаю всі необхідні ліки і дотримуюся дієти. Нещодавно доктор порадив радонові ванни, обіцяв, що вони допоможуть зняти больові відчуття, які з віком все складніше переносити. Я родом з Білорусі, отримала путівку на лікування в санаторій. Радонові ванни приймала 10 разів, під час процедури практично нічого не відчуваєш, ванна і ванна. Вода тепла, все досить приємно. Не вірила я в чудодійний ефект, а даремно коліна стали менше хворіти. Лікар сказав, що в наступному році потрібно буде повторити курс для закріплення ефекту.
  Вадим, 39 років, МоскваЯ людина раціональна і у всякі новомодні процедури не вірю, але останнім часом став погано себе почувати. Пройшов обстеження, начебто ніяких страшних діагнозів не почув, але відчуваю зниження працездатності, в’ялість і поганий настрій. Лікар порадив відпочинок. Став шукати санаторій, ну думаю душ шарко, масажі і правильне харчування допоможуть. Випадково натрапив на відгуки про радонових ваннах, кажуть, вони допомагають привести нервову систему в порядку. Ніяких надій не покладав, поїхав відпочивати і паралельно з усіма процедурами брав ще й ванни. Повернувся посвіжілого і в тонусі, вже не знаю ванни з радоном тому причина або весь комплекс санаторного лікування. Між іншим, сусід по кімнаті розповідав, що він пробував лікувати радоном хвору спину, і йому не допомогло, мабуть організми різні захворювання, які підвладні цим диво — ванн теж. Сам можу сказати, що треба йти до лікаря, а не читати відгуки. В одного спина, в іншого хворе серце і робити висновки про те, чи потрібні радонові ванни чи ні можна тільки з медиками. Я поїхав просто відпочити, а не лікуватися.
  Ірина, 27 років, КиевЯ з самих ранніх років страждаю від запалення по-жіночому. Скільки я пройшла курсів антибіотиків, говорити не буду. Лікарі розводять руками, кажуть берегти себе і не переохолоджуватися, а я ж бачу, що в мене це все перейшло в хронічну форму. В один прекрасний день базікали з маминої подругою, вона працює в сфері гомеопатії багато років, порадила вона мені радонові ванни. Слово, вже страшне. Залізла я в інтернет, читаю відгуки і історії. Зрозуміла, що вони дуже суперечливі, вирішила спробувати на собі. Зізнаюся було страшно, адже радон речовина небезпечна, але дивлячись в яких кількостях. Пройшла 12 сеансів, та й забула про них, тільки через півроку згадала, що весь цей час мене нічого не турбує, хоча раніше болі внизу живота були частим явищем, ось тут-то я і згадала про ванни, якими лікувалася.
  Світлана Федорівна, 35 років, ПсковЯ чим можуть бути корисні радонові ванни, навіть не замислювалася, про них мені розповіла мама. Вона у мене не хворіє, слава Богу, але любить вишукувати у себе різні недуги, як і всі люди у віці. Прочитала вона в журналі про їх користь і вирішила, що їй це теж треба. Влітку ми поїхали відпочивати у Крим і там, на базі приватного санаторію пройшли курс цих ванн. Ну що сказати? Думаю, що профілактика це не поганий спосіб, нам просто лікувати особливо було нічого. Захворювань у нас поки особливих і немає, з жінкою в черзі розговорилися, вона розповіла, що без лікаря такі ванни не можна, хоча в санаторії нам про це нічого не сказали. В кожному разі думаю, що хоч якась користь від таких ванн є. Кажуть, вони зміцнюють імунітет, подивимося. У мене син часто хворіє застудами, проконсультуюся з лікарем, чи можна дітям такі ванни, а то може і його звозимо.
  Лідія Василівна, 60 років, ЗвенигородЯ дуже хотіла спробувати радонові ванни, відгуки моїх подруг на них дуже хороші. Санаторії різні є, можна ближче знайти, можна подалі. Взимку поїхала в один з них. Після першої процедури, мені якось не дуже добре було, але я була під наглядом лікаря. Все мені дозволили зробити 5 процедур. Напевно, з-за віку. Хотіла підлікувати серце, наступного року поїду знову. Шкода від радону мінімальний, противники кричать, що це випромінювання, так адже він там у правильних кількостях. Може він не лікує запущені захворювання, але думаю, що користь безумовно є. У подруги був атопічний дерматит, сиділа на дієтах, таблетки пила. Ось після курсу ванн пішов свербіж і почервоніння.