Припливи крові до голови і обличчя. Відчуття жару в тілі, ногах, голові

Зміст статті:

  • Причини припливу крові до голови
  • Захворювання, які можуть викликати припливи крові до обличчя
  • До яких лікарів звертатися, якщо виникає приплив крові
  • Лікарські засоби від відчуття жару в тілі

Припливи крові до голови і обличчя. Відчуття жару в тілі, ногах, головіПрипливи крові до обличчя. Відчуття жару в тілі.

Припливи це різке, сильне відчуття жару в тілі, ногах, голові, яке проходить по всьому організму і найбільш сильно локалізується в межах голови і шиї, відчувається по всьому обличчю. Під час припливів крові у людини піднімається температура тіла, частішає пульс. На тілі з’являються червоні плями або загальне почервоніння. Як правило, приплив крові до обличчя, з наступним відчуттям жару, також супроводжуються сильними виділеннями з потових залоз, найчастіше це відбувається в нічний час доби.

Тривалість припливів, як правило, коливається в інтервалі від 30 секунд до однієї хвилини, але в деяких випадках зустрічаються припливи тривалістю понад одою хвилини. Найбільш поширені припливи крові до обличчя серед жінок у віці 40 – 46 років, це пов’язано з тим, що припливи є першою ознакою наближення менопаузи або клімаксу. Хоча вживання в їжу гострих страв, алкоголю та прийом деяких ліків теж може стати причиною припливів крові до ніг або голові.

Клінічна картина припливів і відчуття жару в тілі досі до кінця не вивчена. Медики припускають, що припливи, що відбуваються у жінок перед і під час клімаксу, швидше за все, пов’язані із зменшенням вироблення естрогену, а також біохімічними та гормональними коливаннями Згідно дослідження близько половини жінок відчувають перші припливи вже у віці 35 – 40 років. Це вказує на те, що припливи є першим симптомом наближення менопаузи.

Однак припливи крові до голови зустрічаються не тільки у жінок, але й чоловіків. Причиною виникнення чоловічих припливів, як правило, є різке зниження рівня тестостерону. Це відбувається при прийомі певних ліків або у хворих на рак передміхурової залози, внаслідок хірургічного видалення яєчок.


Причини припливу крові до голови

Основні причини, що сприяють появі припливів, є вживання в їжу продуктів, що містять підсилювач смаку Глутамат Натрію, вживання різних видів стручкового перцю (в них міститься капсаїцин), надмірне вживання алкоголю та застосування певних медичних препаратів. Крім цього, припливи можуть бути викликані різними інфекціями, наприклад, такими як туберкульоз або надто спекотною та сухою погодою.

Захворювання, які можуть викликати припливи крові до обличчя

Припливи можуть виникнути не тільки при менопаузі, а також при алкоголізмі, гіпертиреозі, феохромоцитомі, карциноїдної або злоякісно пухлини.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає приплив крові

При появі припливів необхідно проконсультуватися з лікарями. Потрібно провести обстеження та виявити основну причину припливів. Основними фахівцями з цих питань є лікар-гінеколог та лікар-ендокринолог.

Лікарські засоби від відчуття жару в тілі

Після проведення повного обстеження і виявлення причини припливів, лікар призначить відповідне лікування в індивідуальному порядку.