Аналіз сечі дозволяє отримати цінну інформацію про стан організму людини і вчасно виявити різного роду патології.

Лікар-терапевт з Великобританії Кріс Стіл в рамках телепередачі This Morning розповів, що отримати чимало відомостей про стан свого здоров’я можна не виходячи з дому, лише придивившись уважніше до кольору сечі.

Доктор Стіл продемонстрував кілька пробірок до рідинами різного кольору і пояснив, яке значення має кожен відтінок сечі.

Колір сечі людини

Лікар також зазначив, що дуже важливо при оцінці кольору сечі пам’ятати про те, які продукти харчування, напої або ліки могли на нього вплинути. Наприклад, буряк і червоні ягоди надають рідини відповідний червонуватий відтінок, полівітаміни, що містять ретинол, роблять сечу яскраво-жовтою або помаранчевою, проносне призводить до потемніння…

  • Чиста, майже безбарвна сеча є ознакою того, що у людини все нормально з водним балансом. Також це може бути наслідком прийому діуретиків (сечогінних препаратів).
  • Насичений жовтий колір частіше спостерігається вранці і говорить про підвищений вміст токсинів. За ніч нирки працюють над виведенням всіх непотрібних речовин з організму. Якщо такий колір сеча зберігає протягом усього дня — це сигнал, що тіло зневоднене!
  • Темно-жовта сеча часто буває ознакою захворювання печінки. Також можна очікувати появи жовтушності шкіри і очей.
  • Сеча світло-червоного кольору — найбільш тривожний сигнал (звичайно, якщо людина не їв ніяких яскраво-червоних продуктів). Такий колір часто є симптомом запального процесу в нирках, уретрі або сечовому міхурі, ознакою циститу… Похід до лікарні краще не відкладати.
  • Червона сеча може вказувати на наявність каменів в нирках або пухлина. Людина з таким кольором сечі зневоднений в крайній мірі, йому слід негайно звернутися до лікаря.
  • Доктор Стіл порадив фіксувати колір сечі ще до того, як вона виявиться безпосередньо в унітазі, і використовувати для цього збір сечі в ємність.

    Зрозуміло, що лише за кольором сечі точний діагноз не поставиш! Велике значення мають прозорість, наявність осаду, піни і так далі… Колір — це, в першу чергу, привід звернути увагу на питний режим і при наявності будь-яких підозр звернутися в медустанову.

    Джерело