Нігті розкажуть про хвороби організму

Здорові нігті — показник здорового організму, а найменші зміни в них говорять про якісь порушення.

Звичайні скарги, що стосуються нігтів — ламкість, розшарування, зрідка дивні плями. В медицині навіть є особлива спеціальність — лікар-онихолог — одне з відгалужень дерматології. Але і грамотний терапевт завжди зверне увагу на нігті, адже вони багато чого можуть розповісти про внутрішні проблеми організму. Можна навіть сказати, що нігті — це дзеркало здоров’я. Здоровий ніготь (а це рогова пластинка з білка кератину) рівний, гладкий, рожевий, злегка блискучі. Нігтьова пластина повністю оновлюється за 3-6 місяців, причому нігті ростуть за тиждень від 0,5 до 1 мм У жінок швидше, ніж у чоловіків, причому на робочій руці (зазвичай правою) — швидше. Взимку їх зростання сповільнюється.

Великий палець пов’язаний з мозком і черепом, вказівний — з легкими, середній — з тонкою кишкою, безіменний — з нирками, а мізинець — з серцем. Але можна і не торкатися древніх практик, а згадати навчання студентів-медиків, яким ще в самому початку розповідають про зміни нігтів, які підказують про початківця або вже запущеної хвороби. До речі, якщо нігті погано ростуть, варто звернутися до ендокринолога. Такі зміни зустрічаються при захворюванні щитовидної залози.

1. Найяскравіший симптом — «барабанні палички». Нігті і пальці виступаючі, опуклі, луковицеобразные. Такий стан нігтів говорить про слабкість серця і легенів

2. Довгі лінії на нігтях вказують на погану всмоктування їжі в системі травлення.

3. Поперечні жолобки вказують на погане харчування або на задавнені хвороби.

4. Коли ніготь має форму ложки і увігнутим так, що навіть може утримати краплю води, це може бути нестача заліза.

5. Білі цятки на нігті вказують на недолік цинку або кальцію. Але можуть говорити і про інше в тому чи іншому органі: на безіменному пальці білі цяточки вказують на відкладення кальцію в нирках. На вказівному пальці — на скупченні кальцію в легенях.

6. Блідий колір нігтів говорить про анемії, надмірне почервоніння вказує на надлишок червоних кров’яних тілець, жовтизна — на слабкість печінки або на жовтяницю. Сині нігті говорять про слабке серце і легенів. Про проблеми з травленням розповість зеленуватий колір шкіри біля основи великого пальця. Безбарвні нігті — свідоцтво стресу і алергії, втім, навіть банальна застуда може зробити їх на час безбарвними.

7. Якщо лунка біля основи нігтя блакитного кольору шукайте порушення в печінці, червоного — знак серцевої недостатності.

Про лунках нігтів багато знали ще тибетські медики. Наприклад, у людей, які мають проблеми з легенями (або заядлих курців), лунки будуть маленькими тоненькими.

Якщо лунка на вказівному пальці значно зменшилася або навіть відсутня, потрібно звернути особливу увагу на стан кишечника, печінки і підшлункової залози. Запальні процеси і гінекологічні захворювання також відображаються на лунках нігтів вказівних пальців.

Якщо лунка на нігті середнього пальця відсутній, у людини є проблеми з артеріальним тиском, венами та капілярами.

Лунка на нігті безіменного пальця відображає роботу ендокринної системи. Відсутність лунки на нігті цього пальця говорить про порушення обміну речовин і проблеми з лімфатичною системою.

Лунки на нігтях самого маленького пальця відповідальні за стан серця і тонкого кишечника. Ось чому з віком першим зникає саме мизинчиковая луночка. Тонкий кишечник гірше працює і в результаті лунка зникає. Все це призводить до порушень в роботі ендокринної системи (стоншується лунка і безіменного пальця), потім не витримує серце (зникає лунка на нігті середнього пальця), ну і останнім здається товстий кишечник.

8. Освіта в нігті порожнин (поза механічного впливу) підказує про дефіцит білка. Навпаки, потовщення, ущільнення нігтів — сигнал хронічного бронхіту, плевриту, фіброзу легенів, бронхіальної астми.

9. Відшарування нігтьової пластини — сигналить про порушення периферичного кровообігу, захворювання судин при діабеті. Розщеплення кінців нігтів — погана робота яєчників (хворий той яєчник, на якій руці спостерігається ця патологія).

10. Ламкість нігтів має своє медичне назва — оніхорексис. І може бути сигналом того, що організм уражений лишай, псоріаз, екзему, осередковим облисінням….