Пробіжки в холодну пору року

 

Пробіжки в холодну пору рокуРанкові пробіжки, або просто біг – один з універсальних і доступних видів рухової активності, якої люди можуть займатися в будь-якому віці. Всім прекрасно відомо його позитивний вплив на людину. Але варто припиняти тренування з настанням холодного сезону, який займає в деяких регіонах нашої країни до півроку? Спробуємо з’ясувати.

 

 

Пробіжки в холодну пору рокуНасправді біг, навіть корисніше в холодну пору року. Для початку, тому що холодне повітря менш забруднений. І в результаті, кисень, необхідний нам для дихання потрапляє в легені з меншим потоком домішок. Що сприяє більш легкому подиху і відновленню організму. Крім цього, біг взимку відмінний спосіб загартування та підвищення імунітету, він підвищує настрій і допомагає впоратися з нудьгою і депресією викликаної традиційним для цього сезону дефіцитом світла.

 

Щоб зимові тренування приносили лише користь, треба запам’ятати кілька простих правил:

 

 • підберіть для занять правильний одяг для всього тіла, від шкарпеток до шапки і рукавичок;
 • при температурі нижче -15°С, виникає ризик переохолодження. Щоб цього уникнути необхідно освоїти навички правильного дихання під час пробіжки. Тому починати тренування, краще при більш високій температурі;
 • для захисту дихальних шляхів від холодного повітря, використовуйте спеціальну маску;
 • розімніть перед початком бігу, розігрійте тіло. Це допоможе уникнути травм;
 • вибирайте для тренувань місця з незагазованным повітрям: парки, ліси тощо. Ні в якому разі не бігайте уздовж доріг;
 • бігайте компанією – це значно приємніше і безпечніше;
 • придбайте спеціальну взуття. Для бігу потрібні спеціальні кросівки на м’якій підошві, а в ожеледь не завадять шипи;
 • шнуруйте взуття для зимового бігу щільно і туго. Крім цього кросівки повинні бути з непромокального матеріалу;
 • не використовуйте взуття з хутром;
 • для зимового бігу необхідний тришаровий комплект одягу: термобілизна, включаючи шкарпетки, флісові штани і спортивні штани і потім обов’язково непромокальні куртка і штани;
 • ще раз нагадаємо, що в жодному разі не можна забувати про захист від негоди рук і обличчя: рукавиці або рукавички і обов’язкова маска.

Для зимових тренувань дуже важливо правильне дихання. Вдихати і видихати необхідно виключно через ніс. Ні в якому разі не можна допускати дихання ротом, навіть через маску. Носове дихання убезпечить носоглотку від переохолодження та підвищить якість тренувань.

Не забувайте про правильну тривалості тренувань. Не варто відразу починати з тривалих пробіжок. Для початку це принесе більше шкоди, ніж користі. Ідеально на перших порах починати бігати з 15-20 хвилин. Спостерігайте за своїм самопочуттям. Як тільки відчуєте себе в стані – поступово збільшуйте час пробіжок.
Ну і останнє. Краще всього якщо у вас є можливість тренуватися під наглядом фахівця, тоді користь і здоров’я вам гарантовані. Але якщо такої людини поруч немає – це не привід для відмови від ранкової пробіжки. Просто ставитеся до себе уважніше.