Зміст статті:

 • 1 Дієта
 • 2 Фізичні навантаження
 • 3 Куріння
 • 4 Алкоголь
 • 5 Медикаменти

Підвищений тиск може стати причиною появи інфаркту, інсульту або серцевої недостатності.

Фахівці відзначають, що якщо постійно стежити за своїм здоров’ям, то можна знизити поява інсульту на 50%.

Деякі можуть ігнорувати підвищений тиск, так як симптоми, що проявляються при цьому (біль в області серця або головний біль), можуть здатися їм малозначними.

Але тут вся проблема полягає в тому, що ці симптоми є лише верхівкою айсберга. Насправді при таких симптомах відбуваються зміни в судинах, а саме в їх стінках. Це і сприяє збільшенню ризику появи інсульту.

Також підвищення артеріального тиску може призвести до того, що лівий шлуночок серця буде розширюватися, що стане причиною появи серцевої недостатності. Також з-за підвищеного артеріального тиску може погіршуватися зір і будуть відбуватися негативні процеси в сітківці.

Не рідко при підвищеному тиску в артеріях з’являються бляшки холестерину. Крім того, що вони звужують артерії і в результаті підвищують тиск, вони також перешкоджають нормальному постачання кров’ю різних органів.

У результаті цього можуть виникнути такі хвороби, як:

 • Ішемічна хвороба.
 • Закупорка артерій на ногах або руках.

Тому лікарі рекомендують періодично проводити заходи, які сприятимуть профілактиці появи тиску, а також істотно знижують ризик виникнення інсульту.

Дієта

Дієта при гіпертонії – основна профілактична міра в боротьбі з підвищеним тиском. Називається така дієта DASH. В її основ лежить вживання солей, так як їх надлишок і стає причиною появи підвищеного артеріального тиску. Рекомендується вживати до 5 грам солі в 24 години.

Також у своєму раціоні треба зменшити кількість уживаного тваринного жиру і м’яса. Вони теж сприяють появі високого рівня холестерину.

Відмічено, що високий тиск може спостерігатися і у тих, хто страждає ожирінням. У таких випадках фахівці рекомендують знизити калорійність їжі, яка кожен день вживається в їжу, на 15-20 відсотків у порівнянні з витратами енергії організмом.

Лікарі кажуть, що якщо поступово скидати зайві кілограми (600-700 грам за 7 днів), то протягом шести місяців можна привести в норму тиск.

Фізичні навантаження

Пасивний спосіб життя також є причиною появи тиску. А такий спосіб життя веде велика частина жителів великих міст.

Якщо у людини тиск в нормі, то для нього обов’язковими стати мають невеликі щоденні навантаження на організм. Щоб підтримувати своє тіло в необхідній формі, треба в день проходити не менше 7-8 тисяч кроків.

Така процедура зміцнить загальне здоров’я і стане профілактикою появи високого артеріального тиску. При цьому буде також розвиватися і зміцнюватися серцево-судинна система.

Сприяє зниженню високого тиску і плавання. Благотворно на організм впливає аеробіка. Якщо нею займатися кожен день по півгодини, то організм буде рясніше наповнюватися киснем. Серед таких вправ можна відзначити:

 • Велопрогулянки.
 • Біг.
 • Ходьбу на лижах та інші.
 • Куріння

  Усім тим, хто страждає від підвищеного артеріального тиску і при цьому курить, важливо відмовитися від такої звички.

  Мало хто знає, що нікотин може підвищувати тиск і сприяти збільшенню виділення адреналіну.

  Також куріння може призвести до закупорки артерій бляшками з холестерину. Це теж сприятиме підвищенню тиску, так як артерії стануть вже.

  За твердженням статистиків, ймовірність появи у курців високого тиску в кілька разів більше, ніж у тих, хто не курить. Також у них збільшений ризик появи інсульту.

  Алкоголь

  Ті, хто постійно вживає алкогольні напої, також схильні до появи тиску, так як при розщепленні спирт в організмі може сприяти цьому. У хворих на гіпертонію, спиртні напої викликають гіпертонічний криз, якщо їх вживати регулярно.

  З цієї причини тим, хто страждає від підвищеного артеріального тиску, слід відмовитися від вживання спиртних напоїв взагалі. Або ж суттєво знизити їх кількість.

  Є така думка, яке є досить поширеним, що алкоголь покращує роботу серцевої системи, так як не дає утворюватися тромбам. Це правильно. Але шкода при цьому, який завдає алкоголь організму при високому тиску, значно більше, ніж користь.

  У тому випадку, коли потрібно зробити кров менш густий, то слід звернутися до лікаря, який пропише відповідні ліки. Вони допоможуть впоратися з такою проблемою і не завдадуть шкоди організму.

  Медикаменти

  У багатьох країнах світу на державному рівні стимулюють тих, хто прагне вести здоровий спосіб життя. Якщо профілактика буде не медикаментозної, то це істотно знизить ризик появи високого тиску і зміцнить організм. Також це призведе до зменшення кількості смертей.

  При цьому є багато випадків, коли для того, щоб привести тиск в нормальний стан, треба приймати певні медикаменти. Багато людей, які страждають від підвищеного артеріального тиску, відмовляються від прийому таких препаратів. Їх рішення базується на тому, що таблетки мають багато побічних ефектів.

  Це так. Більшість ліків, які знижують тиск, мають певні побічні ефекти. Але тут треба пам’ятати, що негативний вплив на організм таких препаратів в рази менше ніж вплив тиску.

  Але в останні роки на фармацевтичному ринку з’явилися такі препарати, які впливають на організм незначні побічні дії і допомагають при цьому знизити тиск. У будь-якому випадку, рекомендується при появі високого тиску або її ознак негайно звертатися до лікаря. Про це якраз і відео розповість в цій статті.