Пронос з піною: причини появи у дорослих і дітей

Рідкий стілець – це не окреме захворювання, а симптоматичне прояв порушень в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Тому лікування діареї починається з комплексу обстежень і з’ясування роду причин, що викликали розрідження стільця. Нормою тривалості захворювання вважається чотирнадцять-двадцять днів (гострий перебіг діареї), якщо видужання не настає, то мова йде про хронічний характер.

Етіологія порушеного стільця:

 • небезпечні продукти з порушеннями строків зберігання, порушення норм термічної обробки продуктів при приготуванні їжі;
 • харчова інтоксикація у легкій формі;
 • індивідуальна непереносимість окремих видів продуктів або їх компонентів (алергія);
 • стресові стани, зміни стільця у зв’язку зі зміною кліматичного поясу і змінами в раціоні (екзотичні страви).

Пронос з піною: причини появи у дорослих і дітей

Якщо діарея, пов’язана з цими причинами, пропадає після 2-4 днів захворювання, то причин для занепокоєння немає. Однак синдром роздратованого кишечника виникає і внаслідок низки інших чинників:

 • потрапляння в організм збудників інфекційних захворювань (шигельоз; інфекції кишечника, що викликається сальмонелами; ротавірусного захворювання);
 • перебіг запальних процесів у травних органах: зміни в слизовій оболонці шлунка (гастрит), виразки на слизовій товстої кишки;
 • ферментативна недостатність (лактаза, ліпаза та ін);
 • отруєння хімічними речовинами.

Якщо пронос обумовлений серйозними причинами – потрібна кваліфікована допомога гастроентеролога та обстеження в стаціонарних умовах.

Консистенція і колір розрідженого стільця

Зверніть увагу на зміни в кольорі виділяється вмісту кишечника, це допоможе встановити правильний діагноз і провести адекватні заходи лікування. Пінистий стілець – перший сигнал про наявність небезпечних порушень в роботі травних відділів кишечника. Доцільно негайне звернення в клініку.

Кал жовтого і зеленого відтінку

Пронос з піною утворюється при попаданні патогенних мікроорганізмів у кишкову порожнину. Супроводжується температурою вище 38 градусів, слабкістю, болями в області живота, блювотою. Жидкообразный стілець, пофарбований у зелений колір, і запах кислого – відмітна риса кишкової інфекції. У домашніх умовах лікування не дасть позитивних результатів. Відбувається при мікробному дисбалансі (дисбактеріоз кишечника), який негативно позначається на роботі кишечника. В результаті тривалого курсу антибактеріальної терапії. При швидкоплинне розвитку дисбіозу – жовтий відтінок виділень і піна в рідкому калі. Доросла людина здійснює лікування по відновленню балансу бактерій. Курс триває 14-21 день.

Пронос з піною: причини появи у дорослих і дітей

З білої окрашенностью пенистообразных виділень:

 • Запалення ШЛУНКОВО-кишкового тракту (виразковий коліт, порушення мікрофлори, вроджена недостатність травних ферментів).
 • При глистяній інвазії з’являється рідкий стілець з пінистої складової.
 • Лактазна недостатність (грудний вік). Протікає без температури. Зустрічається і у дорослої людини в результаті порушень підшлункової залози.

Поява піни і слизу:

 • Індивідуальна непереносимість специфічних продуктів (алергійна реакція).
 • Неправильне харчування (жирна їжа, незвичні страви). При неправильно підібраному лікуванні виникають ускладнення.

Методи лікування

Зверніться за допомогою до медичного закладу. А знизити прояв порушень такого роду допоможуть наступні заходи.

Пити: трав’яні відвари – заварена кора дуба; ромашковий чай; напій з кураги і черемхи; рисовий відвар; вода, що містить мінерали без газів. Відновлюють баланс мінералів і солей в організмі, захищають від дегідратації, сприяють виведенню токсичних речовин.

Лікувальне харчування: виключити в раціоні молочну продукцію; здобну випічку; смажені страви; фрукти, крім бананів; продукти та овочі, що містять клітковину; гостру їжу, соуси (майонез і кетчуп); приправи.

Лікарські препарати: лікування порушень функцій кишечнику виділяє чотири групи препаратів, що поліпшують стан хворого при порушеннях кишкового тракту.

Пронос з піною: причини появи у дорослих і дітей

 • Пробіотичні і пребіотичні . Відновлюють баланс корисних бактерій (Лактобактерин, Бифидин).
 • Энтеросорбентные лікарські препарати (деревне вугілля, Полісорб, Карбопект). Всмоктують і згодом виводять токсини.
 • Знижують перистальтику при СРК (Стоперан, Лопедиум). Заспокоюють скорочення стінок шлунка і кишечника, скорочують частоту діареї.
 • Антибактеріальні. Приймають для придушення хвороботворних мікробів і бактерій, що викликають порушення кишкової порожнини (Энтерофурил, Метронідазол).

Жидкообразный стілець в дитячому віці

Явище проносу у дітей – проблема, з якою батьки зустрічаються часто, тому що з народження і до 3 років працює шлунково-кишковий тракт з перебоями і нестабільно.

Діарея у 3 роки

Провокують порушення стільця у малюків хвороботворні мікроби, які потрапляють в організм через немиті руки або з неправильно обробленою їжею, при вживанні прострочених продуктів харчування. Панікувати, якщо дитина паплюжить, не потрібно, а терміново полегшити симптоми захворювання і почати лікування. Обов’язково зверніться до педіатра, лікувати народними засобами не можна. У дошкільному віці носить небезпечний характер не саме захворювання, а наслідки проносу, якщо не розпочато своєчасне лікування.

Якщо розріджений стілець пов’язаний з рядом інших чинників:

 • слизових компонентів;
 • кров’яні виділення; рідкий кал з піною.

Прояв даних симптомів – привід терміново звернутися в медустанову. До того як проведено обстеження і призначені медичні препарати, дорослим важливо не допустити дегідратації організму (зневоднення). Для цього давайте дитині пити кип’ячену воду, з проміжками в часі. Об’єм рідини -10 мл на один кілограм ваги.

Причини порушеного стільця:

 • невротичні розлади;
 • отриманий за допомогою аліментарних шляхів передачі інфекції (через рот, при попаданні зараженої води, повітряно-крапельним і побутовим шляхом передачі інфекції);
 • секреторні порушення травних органів;
 • токсичне отруєння.

Якщо пронос водою і продовжується безперервно – це свідчить про серйозних захворюваннях відділів кишкової порожнини (ентерити, коліти).

Дошкільнята схильні функціональній діареї – симптоми прояву:

 • консистенція кашкоподібна або водяниста, і 70% виділяється кишечником жидкообразное;
 • не супроводжується болями в області живота;
 • відходження рідких калових рідин від 3 разів на день.

При функціональному проносі фізичний ріст хворого в нормі, а виявити такого роду захворювання можливо тільки в лабораторних дослідженнях. Лідируюче місце серед причин СРК у триліток займають вірусні інфекції, які потрапляють у травний тракт разом з брудними руками. Разом з забрудненої води та їжею дитині в кишкову порожнину потрапляють бактерії Shigella, і відбувається інфікування дизентерію. У цьому разі відповідне лікування призначається гастроентерологом або лікарем інфекціоністом.

Пронос з піною: причини появи у дорослих і дітейБактерії Shigella

Змінений колір і піна в рідких виділеннях у дітей

Жовтий колір свідчить про серйозні проблеми кишкового тракту, але не у всіх випадках. У разі, коли з’являється світлий або зелений відтінок, домішки слизу чи кров’янисті вкраплення і на цьому тлі піднімається температура тіла і маленька дитина почуває себе гірше – батькам рекомендовано невідкладно звернутися до лікаря. Крім змін кольору у випорожненнях малюка звертайте увагу на піну в проносі. Це обумовлено рядом причин:

 • неправильне харчування (не поєднані один з одним продукти, фаст-фуд, напої з хімічними барвниками);
 • паразитами (глистяна інвазія, лямбліоз);
 • інфекція, викликана ротавирусами;
 • апендицит;
 • запальні захворювання печінки;
 • ураження бактеріями сальмонели та ін

Що робити якщо у дитини раптово почався пронос?

В яких випадках виявити занепокоєння: при слизу, температурі, анаболиях (блювоти), гострих болях в животі. Консистенція проносу водяниста і він яскравого жовтого кольору, присутній пенистость. Якщо є ці ознаки, це говорить про небезпеку. Якщо не лікувати діарею у дітей, вона призводить до смертельного результату.

При полегшеному варіанті діареї: без домішок і зміни кольору стільця, без температури – рекомендується дотримання питного режиму, дієтичне харчування (стіл №1). Для запобігання дегідратації (Регідрон) і препарати, що відновлюють мікрофлору кишечника (Лактофільтрум).