Псоріаз передається у спадок: спадковий характер

Псоріаз – це хронічна хвороба, основним проявом якої є поява висипань на шкірі, її лущення. Зараз точний механізм розвитку захворювання не відомий. Зважаючи на це багатьох цікавить як можна заразитися, недуга передається у спадок, якими є фактори, що підвищують ризик зараження.

Зміст:

 • 1 Є псоріаз заразною?
 • 2 Спадковий характер хвороби
 • 3 Провокуючі фактори псоріазу
 • 4 Теорії передачі хвороби

Є псоріаз заразною?

Псоріаз передається у спадок: спадковий характер

Заразний псоріаз

Існує думка що псоріаз – хвороба, яка дуже легко передається від однієї людини до іншої. Зважаючи на це, більшість людей намагається обмежувати контакти з хворими, вважаючи, що таким чином убезпечать себе від захворювання. Однак насправді псоріаз не є заразним, що неодноразово підтверджувалося клінічними дослідженнями.

Передача хвороби не відбувається такими шляхами:

 • Контакт з хворим. Псоріаз неможливо заразитися навіть після тривалого контакту з хворою людиною. Хвороба не передається через рукостискання, обійми або при здійсненні догляду за пацієнтом.
 • Використання побутових предметів. Безліч інфекційних і вірусних захворювань передаються при використанні предметів побуту хворого. Однак з-за безпеку контакту при псоріазі, застосування побутових речей також є абсолютно безпечним.
 • Статевим способом. При здійсненні статевого акту захворювання не передається між партнерами. Зважаючи на це, наявність псоріазу не вимагає застосування контрацептивів, щоб убезпечити здорової людини.
 • Повітряно-крапельним. Захворювання не може проникнути в організм через яку-небудь рідину, з повітрям або пилом. Хвороба не передається через укуси тварин та комах.
 • Через їжу. На відміну від багатьох інших захворювань, псоріаз не може передаватися шляхом прийому певних продуктів харчування. Всупереч існуючій думці, таким способом можна заразитися тільки паразитами або ж спровокувати розвиток алергії, що також відбивається на стані шкіри.
 • Псоріаз не є інфекційним захворюванням, так як не провокується певним вірусом або бактерією. Хвороба не може передаватися при контакті з хворим, а також будь-якими іншими відомими способами.

  Спадковий характер хвороби

  Псоріаз передається у спадок: спадковий характер

  Генетична схильність?

  Багато хто вважає, що псоріаз передається спадково, тобто здатний вражати організм дитини з-за того, що один з його батьків був хворий. Таке твердження є частково вірним. У хворих на псоріаз відзначаються різні зміни в організмі, в числі яких порушення обміну речовин, зміна якісного складу крові, гормональні розлади.

  Дані патології розвиваються на клітинному рівні, через що можуть передаватися по спадку. Таким чином у дитини з’являється спадкова схильність до псоріазу, однак це не означає, що він заражений, і хвороба неодмінно виникне.

  Схильність до хвороби далеко не завжди є виною батьків. Вона може спадково передатися і від більш далеких родичів, наприклад бабусь або прабабусь. Захворювання тривалий проміжок часу здатне перебувати в латентній стадії, однак при дії провокуючих факторів здатна проявитися.

  Псоріаз не передається у спадок, проте від хворого батька до дитини може перейти схильність, яка сприяє розвитку хвороби за впливу супутніх факторів.

  Провокуючі фактори псоріазу

  • Псоріаз передається у спадок: спадковий характер

   Причини псоріазу

   Прийом лікарських засобів, що провокують алергічні реакції, які проявляються на шкірі

  • Порушення цілісності шкірних покривів, отриманих в результаті травм, опіків, тривалого тертя одягом
  • Супутні шкірні захворювання, викликані вірусом герпесу або патогенними грибками
  • Знижений імунітет і регулярні випадки захворювань бактеріального характеру
  • Сильні психоемоційні порушення, викликані стресовими ситуаціями
  • Зміни в організмі, викликані дефіцитом поживних речовин або вітамінів

  Крім цього, вважається, що захворювання більше схильні люди у віці 15-35 років. При цьому частота інфікування у жінок і чоловіків практично не відрізняються. Також на ймовірність розвитку хвороби впливають умови клімату. Відомо, що псоріаз частіше розвивається в зимовий сезон.

  У групу ризику входять люди, що мають розлади функціонування нервової системи, захворювання печінки, порушення ендокринного характеру. Підвищується ймовірність псоріазу при серцевої ішемії, випадки інсульту.

  Теорії передачі хвороби

  Псоріаз передається у спадок: спадковий характер

  Дієта під час псоріазу

  Точні причини виникнення псоріазу невідомі. Однак існують теорії передачі захворювання, жодна з яких поки не підтверджена науково.

  Основна теорія полягає в тому, що хвороба розвивається внаслідок зараження ретровірусом. Патогенні мікроорганізми зустрічаються у хворих на псоріаз, і найчастіше локалізуються в лімфовузлах. Ретровіруси характеризуються здатністю впливати на генетичний набір всередині клітинного ядра, що може призвести до великим змінами.

  Загальновизнаною вважає імунна теорія захворювання. Вона пов’язана з різким зниженням імунітету, що стає провокуючим фактором псоріазу. Ще більша ймовірність захворювання виникає у разі, якщо людина має спадкову схильність до хвороби. В даному випадку поява незначного інфекційного захворювання може стати причиною появи шкірної патології.

  Зниження імунітету істотно підвищує чутливість шкіри до патогенними мікроорганізмів.

  Існує також вегетативна теорія виникнення псоріазу. Вона полягає в тому, що розвиток хвороби відбувається на фоні інших захворювань (як гострого так і хронічного характеру). Інфекція з вогнища здатна через лімфу проникати у вегетативну нервову систему. В даному випадку псоріаз є своєрідною захисною реакцією організму.

  Аналогічний характер має алергічна теорія, проте відмінність полягає у тому, що причиною захисної реакції є не інфекція, а певна речовина-алерген, яке впливає на нервові центри.

  Причина псоріазу може полягати в метаболічних порушень в організмі хворого. Зокрема, мова йде про розладах ліпідного обміну, з-за чого істотно підвищується концентрація холестерину в крові відзначається зниження температури тіла, дефіцит вітамінів і мікроелементів.

  Існують різні теорії виникнення псоріазу, проте жодна з них не є достовірною.

  Псоріаз – шкірне захворювання, що протікає в хронічній формі, важко піддається лікуванню. Така хвороба не передається відомими шляхами, однак має спадковий характер.