Давайте відразу визначимося: цукор не є злом сам по собі. Але проблема в тому, що його додають практично в усі промислові продукти — навіть в молоко.

Так що якщо ви їсте багато оброблених продуктів, то майже напевно з’їдаєте набагато більше цукру, ніж вам потрібно. Загалом, якщо ви радикально зменшити кількість споживаних солодощів (замініть їх на фрукти, наприклад) і перестаньте додавати цукор в чай і каву, то однозначно станете набагато здоровіше.

Потрібна конкретика? Ось п’ять речей, які відбудуться у вашому житті після того, як ви перестанете є цукор свідомо.

1. Ви станете енергійніше.
Як не дивно, багато хто з нас в періоди серйозної втоми п’ють каву з цукром або, що ще гірше, солодкі енергетичні напої. Пояснюється це просто: цукор дійсно повертає вам бадьорість. Але, на жаль, зовсім не надовго.

А взагалі цукор робить все для того, щоб ви відчували себе хронічно втомленим. Він блокує здатність вашого організму зберігати запаси енергії. Як тільки він перетравлюється — а це відбувається всього за годину — ви знову починаєте клювати носом. І вам знову потрібно з’їсти або випити щось солоденьке.
Виходить замкнуте коло. Розірвати ланцюги якого можна тільки за рахунок радикального скорочення споживання цукру.

2. Ваш вага стабілізується.
Цукор змушує вас є ще більше цукру. Серйозно, він викликає хімічну залежність!

Давайте дивитися правді в очі: більшість оброблених продуктів містять тонни солі та цукру, і ваше тіло разом з ними постійно споживає «зайві калорії».

Цукор також провокує відчуття голоду і змушує вас переїдати. Ось чому ефект від «Снікерса» проходить дуже швидко, і вже через годину після перекусу шоколадним батончиком ви готові з’їсти слона.

3. Ваш кишечник почне краще справлятися зі своєю роботою.
Якщо б ваші внутрішні органи могли розмовляти з вами, то вони попросили б вас є як можна менше оброблених солодких продуктів.

Ви помічали, що ласуни ходять в туалет частіше за інших? Це невипадково: кишечник переробляє цукор в першу чергу. І якщо його в їжі було занадто багато, то він просто не встигає переробляти все інше до тих пір, поки воно не потрапляє в товсту кишку.

4. Ви перестанете любити солодке.
Це факт: цукор змушує вас хотіти цукор. Якщо ви не виключіть його з свого раціону, то з часом бажання скрізь і всюди замовляти десерт пройде. Ви полюбите фрукти. А торти і пироги з часом будуть здаватися приторно солодким.

5. Ваша шкіра буде виглядати більш здоровою.
Ніяк не зрозумієте, що відбувається з вашою шкірою, незважаючи на те, що ви балуєте» її кремами і мазями? Цілком можливо, що надлишки цукру псують її зсередини.

Якщо у вашому організмі хронічний надлишок глюкози, шкіра буде сухою, а все ваше тіло почнуть покривати прищі. Це природна реакція організму.
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує: ви повинні отримувати від солодощів не більше 5% від загальної кількості спожитих за день калорій. Як домогтися того, щоб ця норма не здавалася чимось незвичайним?

Почніть з малого. Просто звертайте увагу на те, що їсте і п’єте. Скільки в цьому цукру? Може, настав час відмовитися від холодних бутильованих чаїв і Кока-коли?

Звичайно, це не просто. Але пам’ятайте: залежність від цукру проходить всього за три тижні. Якщо ви зможете їх пережити, то після цього «визвольного» періоду просто не зможете є щось дуже солодке. Вас буде нудити.

І головне: гра 100% варта свічок, а результат — праці.

Джерело