Радіохвильовий ліфтинг: відгуки та особливості

Косметологія не стоїть на місці і пропонує різні методики боротьби з недосконалостями шкіри. У тому числі і без хірургічних втручань. Одне з лідируючих місць в цій ніші зайняв радіохвильовий ліфтинг, при якому на шкірну тканину впливають високочастотні імпульси. Як це працює та які результати дає подібна процедура?

Зміст:

 • 1 Опис RF-ліфтингу
 • 2 Рекомендації та протипоказання
 • 3 Історія
 • 4 Принцип дії та ефективність
 • 5 Популярність радіохвильового ліфтингу
 • 6 Використовуються апарати
 • 7 Вартість сеансу на приладі Elos
 • 8 Огляд думок і відгуків пацієнтів
 • 9 Особливості методу

Опис RF-ліфтингу

Однією з сучасних косметологічних процедур, що дозволяють ефективно омолодити шкіру, є радіочастотний ліфтинг (умовами, або скорочено – RF).

Цей метод, по суті, є альтернативою хірургічному підтягування, тільки він практично не має ускладнень і не приносить хворобливих відчуттів.

Радіохвильовий ліфтинг: відгуки та особливості

Процедура омолодження

При цьому результат стає помітним в короткі терміни, так і вартість його доступна багатьом потенційним клієнткам, які не бажають «лягати під ніж» пластичного хірурга.

Цей метод дозволяє повернути пружність шкірі за рахунок впливу на неї високочастотних радіохвиль у поєднанні з вакуумним ефектом. Хоча результат помітний вже після проведення перших процедур, RF-ліфтинг має разом з тим і накопичувальний ефект: завдяки цьому користь від впливу хвиль буде помітна протягом тривалого часу.

Радіоліфтінг – досить універсальний спосіб. Він ефективний не тільки як засіб в боротьбі з віковими змінами шкіри, але і як профілактика старіння для віковій категорії пацієнтів від 25 до 30 років.

Його застосування істотно уповільнює розвиток старечих процесів тканин, наприклад, поява зморшок.

Крім того, RF-ліфтинг показує хороші результати для поліпшення стану шкіри тих, хто швидко втратив вагу на дієті або пройшов процедуру кавітації.

Радіохвильовий ліфтинг може бути використаний для наступних частин тіла:

 • область очей (видалення ненависних «гусячих лапок», корекція мішків під очима)
 • контур губ (видалення мімічних зморшок і складок)
 • особа в цілому (корекція носогубних складок, області вилиць, щік)
 • руки (корекція недоліків, підтягування)
 • інше тіло (корекція проблемних областей на сідницях, стегнах, спині і т. д.)

Якщо порівнювати з умовами іншими косметичними засобами боротьби з недосконалостями шкіри, то він показує чудові результати у співвідношенні результативність-вартість-ускладнення. Але потрібно відзначити, що для досягнення стійкого і яскраво вираженого ефекту доведеться пройти не одну процедуру: в середньому, потрібно 6 – 10 процедур, що проводяться з періодичністю в 1 – 2 тижні.

Рекомендації та протипоказання

У яких же випадках рекомендовано проходження курсу? Список досить великий, і включає в себе різні проблеми, які знайомі більшості жінок різного віку:

 • виражений «друге підборіддя»
 • шкіра зі збільшеними порами
 • пошкодження шкіри, що залишилися після прищів і вугрів («постакне»)
 • атрофічні рубці
 • мімічні та інші види зморшок, складок неестетичних
 • в’ялість шкіри
 • нечіткий контур обличчя
 • наявність мішків під очима

Радіохвильовий ліфтинг: відгуки та особливості

Радіоліфтінг

Такий вид косметологічної процедури ефективний не тільки для поліпшення зовнішнього вигляду особи, але і для вдосконалення інших частин тіла, наприклад:

 • позбавлення від складок після різкого схуднення
 • знищення целюліту
 • підтяжки шкіри стегон, сідниць, плечей
 • омолодження окремих ділянок

 

Але все ж вплив на організм електромагнітного випромінювання (а саме це з точки зору фізики являють собою радіохвилі), при деяких умовах можуть негативно позначитися на здоров’ї людини.

Щоб уникнути ризику, медики називають такі протипоказання для проведення процедури RF-ліфтингу:

 • вік молодше 18 років
 • вагітність, годування груддю
 • критичні дні (якщо обробляється область живота)
 • наявність кардіостимулятора
 • дерматологічні захворювання та інфекційні процеси в області впливу
 • занадто ніжна шкіра
 • пухлини
 • зниження імунітету внаслідок СНІДУ або прийому препаратів иммунносупрессивных
 • гематологічні захворювання (наприклад, порушення згортання крові)
 • келоїдні рубці
 • опіки (у тому числі сонячні, після солярію і т. д.)

Якщо немає протипоказань до процедури, то можна сміливо приступати до її здійснення, обговоривши всі нюанси і важливі деталі з лікарем-косметологом.

Історія

Історія радіоліфтінга починається з 80-их років 20-ого століття. Перший апарат для проведення цієї процедури в цей час з’явився в Сполучених Штатах Америки, відкривши нову сторінку в розвитку косметології і, зокрема, омолодження шкіри.

До цього часу з безопераційних методів широко застосовували тільки фотоомолоджування, яке підходило виключно пацієнтам з шкірою світлого тону. Тому перед розробниками стояла цікава завдання: придумати не менш ефективний і безпечний метод, але при якому не використовувався б світло як діючий на тканини агент.

Вченими було знайдено досить цікаве рішення: за основу вони взяли принцип роботи добре знайомої багатьом мікрохвильовій печі. На руці (або нозі) поміщали полярний електрод, тоді як на оброблюваній ділянці шкіри – спеціальний чіп.

Радіохвильовий ліфтинг: відгуки та особливості

Апарат для процедури ліфтингу

Це дозволило пропускати електромагнітне випромінювання через все тіло, але при цьому основний ефект досягався саме в тому місці, де знаходився чіп. Ось що являв собою перший апарат для радіочастотного ліфтингу.

Потрібно відзначити, що такий винахід показувало дуже гідні результати після першої ж процедури. Але ось проблема – незважаючи на позитивний вплив на шкіру, апарат був не придатний для широкого використання з-за довгого списку неприємних побічних ефектів. Найпоширенішими з них були опіки шкіри і болючість процедури. Що говорити, якщо для такого омолодження необхідно було робити внутрішньовенний наркоз!

Вчені безперервно намагалися удосконалити свій винахід. Спершу вони вирішили спробувати використовувати в якості охолоджуючого чіп речовини інертні гази, а потім експериментували з потужністю апарата (від 300 Вт до 150 Вт). Але нічого з цього їм не допомогло – прилад продовжував залишати неприємні опіки на шкірі і приносити біль пацієнтам.

Але в підсумку розробникам вдалося досягти успіху. Правда, для цього їм довелося піти на радикальні зміни в методиці, знизивши потужність електромагнітного випромінювання до 15 Вт. Але тепер однієї процедури для досягнення позитивного ефекту стало недостатньо, тому для омолодження шкіри потрібно пройти курс. Зате процедура стала набагато комфортніше і безпечніше!

Ще однією інновацією стало винахід біполярних приладів. З їх допомогою можна регулювати напрямок впливу: тепер воно виявляється не на все тіло, а на певну задану область, що також підвищує якість процедур.

Таким чином, за пару десятиліть вченим вдалося створити принципово новий перспективний косметичний прилад, який був згодом вдосконалений. Сьогодні він широко застосовується по всьому світу для поліпшення стану шкіри клієнтів.

Принцип дії та ефективність

Що ж являє собою RF-терапія? Простіше кажучи, це теплове вплив на шкіру і підшкірну тканину.

Важливо звернути увагу, що йому піддається тільки дерма і жирова клітковина, тоді як м’язова тканина в процесі не бере участь зовсім. Самий верхній шар шкіри також практично не нагрівається.

Завдяки цьому шанс отримати опік або випробувати відчуття болю при стандартній роботі приладу практично дорівнює нулю. Пацієнт відчуває лише легке відчуття тепла. При цьому через тканини проходить змінний струм радіочастотного діапазону (в середньому, від 0,4 до 9 мГц). Цього цілком достатньо для надання ефекту.

Радіохвильовий ліфтинг: відгуки та особливості

Як діє радіоліфтінг

Що ж дає така процедура? Для цього після фізики потрібно звернутися до біології. Прогрів підшкірної тканини сприяє створенню підшкірного каркаса, для чого використовуються власні волокна. Крім цього, стимулюється кровообіг, починається посилене вироблення нового природного колагену, при тому що старий руйнується і потім виводиться з організму. Все це в комплексі реанімує каркас шкіри, потерпілий з-за вікових або інших змін.

Зовнішні прояви таких змін в організмі – підвищення пружності і еластичності шкіри, помітний оточуючим і пацієнту, який пройшов курс RF-ліфтингу.

У сучасних препаратах для проведення процедури використовують особливі насадки, що мають у своїй середині поглиблення. У ньому-то і розташовані електроди, які створюють радіочастотний імпульс. Той в свою чергу впливає на певний ділянку тканин завдяки вакууму, який злегка втягує необхідний ділянку шкіри в це заглиблення. Все це дозволяє здійснити локальний прогрів дерми і гіподерми.

Популярність радіохвильового ліфтингу

Багато косметологи (так і їх клієнти) нерідко заявляють, що процедури радіоліфтінга є гідною альтернативою хірургічному втручанню для підтягування шкіри. У будь-якому випадку, проходження повного курсу точно може відстрочити поява необхідності в пластичної операції на 5 і більше років.

Радіохвильовий ліфтинг: відгуки та особливості

Підтяжка живота

найбільша група клієнтів косметологічних клінік, цікавиться і проводить процедури радіоліфтінга – це жінки від 35 до 45 років, які почали помічати малопривабливі, але невідворотні вікові зміни у своєму зовнішньому вигляді. Втім, з кожним роком вік таких пацієнтів ставати молодшим. Багато хто заздалегідь прагнуть не допустити розвитку перших зморшок і складок на шкірі.

Після проходження повного курсу процедур переважна більшість пацієнтів залишаються задоволені його результатами, відзначаючи, що шкіра стала більш пружною та щільною, глибокі зморшки розгладилися, а дрібні – і зовсім стали практично непомітні. Хоча особа – це найбільш популярна частина тіла, що піддається RF-ліфтінгу, багато жінок також успішно обробляють стегна, живіт і плечі, адже шкіра там стрімко втрачає еластичність і тонус.

Таким чином, подібна процедура має безліч переваг.

В першу чергу, це безболісність і відсутність слідів від її проходження. Немає шрамів, опіків. При цьому вона досить ефективна. Також багато хто, хто вирішив вдатися до методики радіоліфтінга відзначають, що відсутність хірургічного втручання дуже важливо для них, а думки про пластичної операції викликали психологічний дискомфорт.

Використовуються апарати

Сьогодні косметології відомо три типи приладів для радіочастотного ліфтингу:

 • однополярні (наприклад, Термаж)
 • біполярні
 • триполярные

Ці три види мають між собою суттєві відмінності за принципом дії, обсягом чиниться на організм і тканини впливу, потужність, побічним ефектам і вражень пацієнтів.

Радіохвильовий ліфтинг: відгуки та особливості

Класифікація апаратів

Найбільш часто в косметологічних клініках застосовують біполярні системи. Це Elos, IntraDerma, CosmeStar та ін. Головна їх перевага полягає в тому, що обидва електрода, генеруючі високочастотний імпульс, що знаходяться в робочій манипуле косметолога. Це дозволяє впливати на один конкретний ділянку шкіри, уникаючи негативного впливу електромагнітних хвиль на весь організм в цілому. Біполярні системи безпечні для пацієнтів і показують чудові результати.

Вартість сеансу на приладі Elos

Скільки ж коштує таке задоволення? На це питання не можна дати однозначної відповіді, адже ціна складається з декількох показників:

 • кількість сеансів та їх тривалості
 • типу і марки приладу
 • площі зони
 • статусу і місця розташування клініки

Наприклад, прайс московської клініки за 1 процедуру (на прикладі самого популярного апарату Elos):

 • умовами особи – 5500 руб.
 • умовами зони навколо очей – 2500 руб.
 • радіоліфтінг-комплекс: обличчя, шия, декольте, зона навколо очей – 8500 руб.

Огляд думок і відгуків пацієнтів

Відгуки та думки про RF-ліфтинг, досить суперечливі.

Практично всі жінки, які пройшли курс подібної процедури, відзначають відсутність негативних наслідків: опіків, почервонінь, і т. д.

Їх поява можливо тільки у випадку технічної несправності приладу або некомпетентність фахівця, який проводить методику.

Деякі з пацієнтів цілком задоволені результатом, однак деякі з них заявляють, що ефект досить нетривалий, хоча вартість курсу в цілому досить велика. Лікарі також заявляють, що від радіочастотного ліфтингу не варто чекати такого ж ефекту, як від кругової підтяжки.

Особливості методу

RF-має деякі особливості. Наприклад, він не викликає звикання, як деякі інші косметологічні процедури, і в міру потреби його можна з успіхом повторювати.

Також після обробки шкіри приладом не потрібно реабілітаційного періоду.

Це пояснюється тим, що тканини не піддаються хворобливого впливу. На шкірі не залишається рубців, синців, гематом або опіків. Для багатьох жінок це дуже важливо.

Єдиною особливістю зі знаком «мінус» радіоліфтінга з використанням біполярних пристроїв є необхідність в здійсненні цілого курсу процедур. Їх має бути близько 5 з різницею проведення в 1-2 тижні. Причому ефект в повній своїй красі може бути помітний тільки через півроку.

Радіочастотний ліфтинг – сучасна косметологічна методика в боротьбі з недосконалостями шкіри. Оцінивши її переваги і недоліки, кожен клієнт може зробити вибір про необхідність проведення подібної процедури.