На Європейській конференції онкології грудей були представлені результати роботи голландських учених, які успішно застосували комбінацію препаратів герцептина (трастузумаба) і лапатініба для лікування раку молочної залози.

Ці ліки і так використовуються в лікуванні раку грудей, але тут їх вперше застосували одночасно, причому до хірургії та хіміотерапії. Виявилося, що деякі види раку вони лікують за 11 днів!

У поєднанні ці препарати знищують конкретний білок — рецептор епідермального фактора росту людини (HER2), який впливає на розвиток і розмноження ракових клітин. Цей тип раку також небезпечний рецидивами.

Особливо привабливо в цьому підході, те, що він позбавляє від необхідності хімії та хірургічного втручання. Це означає, що пацієнту не доведеться терпіти такі неприємні побічні ефекти, як облисіння, блювання і втому.

У дослідженні взяли участь 257 жінок з HER2-позитивним на рак грудей, з яких половина брала комбіновані препарати, а половина виступала в якості контрольної групи.

В результаті у 11% тих, хто брав препарати, через 2 тижні взагалі не залишилося ракових клітин, а у 17% пухлини суттєво зменшилися.

У жінок контрольної групи, які приймали тільки герцептин, аналогічні показники склали 0% і 3% відповідно.

Очевидно, що застосування цих ліків у комбінації набагато ефективніше в боротьбі з раком грудей, ніж окремо.

Проблема, однак, у тому, що патент допускає застосування герцептина виключно у супроводі хіміотерапії. Можливо, тепер ситуація зміниться.

Будемо сподіватися, що це важливий крок у боротьбі з однією з найстрашніших хвороб у світі!

Поділіться цією обнадійливою новиною з друзями і близькими!

Джерело