Норма — це потовиділення в спеку або в період активних фізичних навантажень. В такі моменти піт — єдине правильне рішення організму, що дозволяє уникнути перегріву. Інша справа — потовиділення і стрес, або ж припливи жару в супроводі з гіпергідрозом. Причинами появи цих не дуже приємних поєднань можуть бути захворювання та вікові особливості.

Зміст

 • Менопауза — проблема номер один для жінок
 • Вегетативна дисфункція — як впливає на організм
 • Дисфункція терморегуляції в організмі — до чого призводить
 • Щитовидна залоза — як впливає на пітливість
 • Нестабільність артеріального тиску пов’язане з гіпергідрозом
 • Як поліпшити стан: перша допомога

Менопауза — проблема номер один для жінок

Як впоратися з підвищеним потовиділенням, коли не ясна причина? Почати потрібно з обстеження і вивчення основних симптомів організму. Так, наприклад, якщо проблема з’явилася у жінки у віці за 45 років, варто припустити, що вся справа в настанні менопаузи. Підтвердженням стануть раптові припливи жару з рясним потовиділенням, різної тривалості та ступеня тяжкості.

Починаються подібні припливи, як правило, на кілька років до настання клімаксу і тривають протягом від півроку до півтора років. Припливи у важкій формі можна спостерігати при стимулювати або ранньому клімаксі.

Вважається, що припливи жару з рясним потінням на собі встигли випробувати 90% жінок в період клімактеричного синдрому. Проблема просто діагностується і піддається симптоматичному лікуванню з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтки.

Вегетативна дисфункція — як впливає на організм

Періодичні напади жару і пітливості у жінок не обов’язково пов’язані з менопаузою або клімаксом. Досить часто причина незвичної реакції організму — вегето-судинна дистонія. З цією проблемою стикаються як жінки, так і чоловіки. Якщо не шукати рішення, то ситуація з артеріальним тиском погіршиться, з’являться супутні ознаки захворювання — головний біль і слабкість.

У цьому випадку лікування повинно бути спрямоване на поліпшення працездатності нервової системи і будуватися переважно на підборі комплексу відповідних медикаментів.

Дисфункція терморегуляції в організмі — до чого призводить

Ще одна причина раптового спека з виділенням надлишкової кількості поту — порушення терморегуляції. Виникає внаслідок збоїв в роботі центральної нервової системи. Хворий страждає постійними припливами жару, рясним потовиділенням, порушеннями в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Рішенням проблеми стане комплексний підхід до лікування.

Щитовидна залоза — як впливає на пітливість

Збої в роботі ендокринної системи — нерідко пояснюють, чому може виникнути раптова пітливість у жінок, чоловіків і навіть дітей. Ознаками захворювання щитовидки стане виділення поту навіть в період спокою в приміщенні з оптимальним мікрокліматом. Крім того, для хворих з таким діагнозом характерна швидка втрата ваги, проблеми з очними яблуками сильно запущених випадках.

Нестабільність артеріального тиску пов’язане з гіпергідрозом

Поширена причина раптової і рясної пітливості — гіпертонія. Захворювання характеризується:

 • виникають жаром без причини;
 • покалываниями в області серця;
 • тахікардією.

Щоб підтвердити діагноз до огляду у лікаря досить виміряти тиск. У розпалі нападу показники будуть далекі від норми.

Як поліпшити стан: перша допомога

Рекомендації нижче підійдуть тим, хто шукає відповідь на питання: «Сильно потію коли нервую — що робити?», а також жінкам в період менопаузи і людям з порушенням терморегуляції організму. У всіх інших випадках виправити ситуацію допоможе комплексне лікування причини спека і гіпергідрозу, а не наслідків недуги. Втім, перша допомога при погіршенні стану не буде зайвою в кожному з описаних вище варіантів.

Отже, якщо з’явилося відчуття раптового спека з підвищенням потовиділення, необхідно:

 • Частково позбутися від одягу, по можливості залишитися тільки в нижній білизні.
 • Прийняти теплу ванну з морською сіллю.
 • Провітрити приміщення або вийти на свіже повітря.
 • Випити кілька склянок тепой води, таким чином, уникнувши зневоднення.
 • Відпочити і по можливості виспатися.
 • Дотримуватися строгої дієти, виключаючи гостру, солону, жирну їжу, десерти, замінюючи їх багатими клітковиною фруктами і овочами.
 • В якості профілактики подібних спалахів спека з гіпергідрозом варто частіше бувати на вулиці, прогулюючись по кілька годин пішки, стежити за станом постави, не нехтувати вітамінними комплексами, вдаватися до помірних фізичних навантажень згідно з віком, відвідувати басейн та заняття з йоги.

  Погіршення стану здоров’я з розвитком гіпергідрозу на тлі припливів спека має стати серйозним сигналом для відвідування лікаря і проходження комплексного обстеження, своєчасність якого дозволить запобігти розвитку серйозних патологій.