Реанімація новонароджених дітей

Приблизно 10 % новонароджених в тій чи іншій мірі потребують реанімації при пологах. Причини цього численні, але у новонароджених при наявності ме-конья в амніотичній рідині, а потім проводиться з перервами, уникаючи глибокої санації ротоглотки. Для відсмоктування слизу потрібні правильно підібрані за розміром катетери та обмеження тиску до 100 мм рт.ст. (136 см Н О). Тактильна стимуляція (наприклад, поплескування по підошовній поверхні ніг, погладжування по спині) може виявитися необхідною для встановлення спонтанного регулярного дихання. Новонародженим, у яких не встановилися адекватне дихання і частота серцевих скорочень, потрібно Про призначення, вентиляція через маску за допомогою мішка Амбу, іноді інтубація трахеї, значно рідше закритий масаж серця.

Дитини швидко обтирають сухою теплою пелюшкою і поміщають під джерело променистого тепла в положення на спині. Шия підтримується в середньому положенні за допомогою згорнутого рушники, підкладеного під плечі.

Оксигенотерпию проводять зі швидкістю 10 л/хв через кисневу маску, приєднану до самораздувающемуся або анестезионному мішку; якщо немає маски, можна використовувати кисневу трубку, розташовану поруч з особою і подає кисень зі швидкістю 5 л/хв. Якщо відсутня спонтанне дихання або частота серцевих скорочень менше 100 в хвилину, використовують допоміжну вентиляцію через маску за допомогою мішка Амбу. Наявність брадикардії у дитини з РДС є загрозливою ознакою зупинки серця; у новонароджених відзначається тенденція до розвитку брадикардії з гіпоксемією. Більш глибоко техніка реанімаційних заходів, включаючи інтубацію трахеї і вибір розміру інтубаційної трубки, медикаментозна терапія і параметри ШВЛ.