Напевно кожній людині доводилося потрапляти в такі ситуації, коли, залишившись ночувати у знайомих, з собою не було потрібних предметів індивідуальної гігієни. І доводилося позичати рушник, зубну щітку, мочалку і інші необхідні речі. Здавалося б, у цьому немає нічого жахливого, тим більше якщо ви повністю довіряєте людині і впевнені, що він не страждає від будь-яких страшних захворювань. Але, виявляється, не все так просто.

Навіть предмети, що здаються на перший погляд зовсім нешкідливими, здатні завдати шкоди вашому організму. Які саме і в чому ж полягає їх небезпека – пропонуємо вам ознайомитися зі списком нижче.

Отже, чому ж не варто ділитися зі знайомими:

 • Милом. Після того, як ви використовуєте мило, на ньому залишаються різні мікроорганізми. Частина з них може спровокувати розвиток інфекційних захворювань. В цьому плані рідке мило виграє у звичайного брускового, адже завдяки спеціальному дозатору воно дозволяє уникнути безпосереднього дотику до шкіри і робить миття рук більш безпечним.
 • Рушником. Цей предмет виступає справжнім розсадником бактерій та інфекцій. Скориставшись чужим рушником можна заразитися шкірними патологіями або грибковими інфекціями. Якщо ви залишилися у знайомих і вам ніяк не обійтися без даного предмета – обов’язково наполягайте, щоб вам дали нове, випрана рушник.
 • Дезодорантом. Це суто індивідуальний предмет гігієни, який повинен бути свій у кожної людини. Виняток становлять хіба що дезодоранти у формі аерозолю, адже вони не контактують з шкірним покривом.
 • Бальзамом для губ. Навіть якщо ваша знайома на даний момент часу не має герпесу на губах, він цілком може передатися при використанні чужого бальзаму для губ або помаду. Кровоносні судини, розташовані вище області губ, є дуже сприйнятливими до різних мікробів та інфекцій.
 • Навушники. Складно припустити, що вони здатні завдати шкоди вашому організму, але насправді навушники можуть виступати рознощиками різних вушних бактерій, серед яких стафілококи, стрептококи та інші. Зазвичай вони скупчуються у вушній сірці і можуть через навушник передаватися від однієї людини до іншої.
 • Взуттям. Особливо літньої, адже вона безпосередньо контактує зі шкірою людини і може стати розсадником грибка.
 • Сережками. Небезпека цього предмета полягає в тому, що на ньому накопичується море мікробів, здатних з легкістю потрапити у ваш організм через найменшу, ранку на вусі. Якщо ж вам все-таки довелося надіти чужі сережки, обов’язково продезінфікуйте їх за допомогою спирту.
 • Зубною пастою. Коли зубну пасту наносять на щітку, тюбик злегка торкається до щетинкам, таким чином, в нього заносяться різні бактерії. Тому, використовуючи зубну пасту іншої людини потрібно дотримуватися особливої обережності. А ще краще захопити свою.
 • Пемзою для ніг. Пемза є предметом, на якому накопичуються бактерії і найдрібніші шматочки відмерлої шкіри. Позичивши її в іншої людини можна заразитися не тільки грибком, але навіть спровокувати появу підошовних бородавок.
 • Машинкою для стрижки волосся. Краще всього мати власну машинку, але якщо такої можливості немає, хоча б якісно продезінфікуйте її перед використанням. В іншому випадку на шкірі голови може виникнути вугровий висип або фолікуліт.
 • Гребінцем. Тут ситуація та ж, що і з машинкою для стрижки. Плюс можна заразитися ще вошами, що теж не дуже приємно.
 • Тримером для носа. На носі активно розмножуються різні мікроорганізми, наприклад, бактерії золотистого стафілокока. Тому варто відмовитися від позичання чужого тріммера.
 • Кремами в баночках. Їх наносять на обличчя подушечками пальців одночасно заносячи в баночку безліч бактерій. Після використання чужого крему на обличчі може виникнути неприємна висип.
 • Пінцетами. При вищипуванні брів пінцетом нерідко утворюються мікроскопічні ранки, які виступають прямими воротами для інфекції.
 • Книпсерами. Між пальцями людини може ховатися вірус папіломи людини (проявляється у вигляді бородавок) і різні грибкові інфекції. Все це може передатися при використанні чужого набору для педикюру.
 • Бритвою. На цьому предмети збираються відмерлі клітини шкіри, позичаючи бритву у знайомого ви дуже сильно ризикуєте заразитися будь-якими недугами.
 • Мочалкою. Мочалки являє собою ідеальне середовище для розмноження вірусів і грибків, адже вони постійно вологі. Щоб уберегти себе від інфекції, збираючись ночувати у знайомого, захопіть цей предмет з дому.
 • Зубною щіткою. Бактерії, що мешкають на зубній щітці, не завдають шкоди її власнику, але можуть представляти небезпеку для інших людей. При цьому заразитися можна чим завгодно – починаючи із звичайної простуди і закінчуючи досить серйозними патологіями.
 • Варто уважно запам’ятати ці предмети і намагатися завжди брати їх з собою, якщо ви плануєте ночувати не вдома. І ні в якому разі не піддавайтеся на провокації оточуючих – здоров’я має бути на першому місці за будь-яких обставин.