Радіочастотне випромінювання давно застосовують у різних галузях медицини (кардіології, урології, хірургії). З недавніх пір процедури з використанням мобільних апаратів знайшли застосування в області естетичної косметології. RF-ліфтинг особи дозволяє домогтися радикального омолодження без втручання пластичного хірурга.

RF-ліфтинг обличчя по – іншому називають термоліфтінга або радіохвильовий ліфтинг. Це абсолютно безболісна і абсолютно не травматична процедура , яка дозволяє вирішити багато естетичні проблеми, а саме підтягнути шкіру обличчя, позбавити від подвійного підборіддя і целюліту, поліпшити стан шкіри в області декольте. Позитивний ефект помітний вже після першої процедури, а стійкого омолоджуючого результату вдається досягти через декілька тижнів лікування. Давайте дізнаємося більше про особливості інноваційної процедури, техніки її проведення та результати лікування.

Зміст сторінки

 • 1 RF-ліфтинг обличчя і тіла — що це таке: фото до і після
 • 2 Які апарати застосовують?
 • 3 Свідчення
 • 4 Протипоказання
 • 5 Як проходить процедура?
 • 6 Особливі рекомендації
 • 7 Переваги та недоліки RF-ліфтингу
 • 8 Дивіться відео: RF-ліфтинг
 • 9 Дивіться відео: RF-ліфтинг обличчя і тіла
 • 10 Відгуки про процедуру

RF-ліфтинг обличчя і тіла — що це таке: фото до і після

RF – ліфтинг — це збірна назва апаратних процедур, під час яких на шкіру впливає високочастотний електричний струм у діапазоні від 0,4 до 16 мГЦ, що забезпечує нагрівання і підтяжку тканин. На відміну від пластичної хірургії, яка домагається розгладження зморшок за рахунок видалення надлишку шкіри, RF-ліфтинг забезпечує щільне прилягання тканин до м’язів в результаті формування нових колагенових волокон. Після хірургічної операції шкіра вирівнюється, але такий ефект досягається за рахунок її натягу, при цьому шкірні покриви залишаються млявими і в’ялими.

Принцип дії термоліфтінга заснований на абсолютно іншому впливі. Під впливом високочастотного струму, що нагріває тканини до 60°С, відбувається відновлення колагенових зв’язків між шкірою і м’язами, утворюється своєрідний каркас, який забезпечує збереження пружності шкіри зсередини. Як відомо, колагенові волокна мають білкову природу. Під дією нагрівання білок згортається, волокна тверднуть і забезпечують підтягування і розгладження шкіри.

Радіочастотний ліфтинг шкіри тіла сприяє усуненню целюліту і зменшенню жирових відкладень. В результаті нагрівання відбувається розщеплення жирової тканини на жирні кислоти і гліцерин, які потім виводяться з організму природним шляхом. Процедура покращує циркуляцію крові, сприяє нормалізації тканинного обміну, що забезпечує насичення клітин киснем та поживними речовинами і прискорює виведення токсинів з організму.

Процедура із застосуванням RF-ліфтингу миттєво омолоджує шкіру, усуває опущення тканин і зміна овалу обличчя. Шкіра помітно розгладжується, виглядає свіжою і пружною, зникають зморшки і сліди втоми. Отриманий результат зберігається протягом тривалого часу. Мало того, він буде наростати протягом 6 місяців після проведення процедури.

Які апарати застосовують?

В естетичній косметології використовують різні радіочастотні апарати, які відрізняються один від одного силою струму, кількістю електродів, наявністю автоматичних програм, що дозволяють закладати певні параметри при проведенні тієї чи іншої процедури. Всі апарати радіочастотного ліфтингу ділять на декілька видів:

 • Однополярні (монополярні)
 • Біполярні
 • Многополярные
 • Однополярні системи відносяться до першого покоління апаратів радіочастотної терапії. Їх застосовують для процедури ліполізу, що дозволяє зменшити товщину жирового прошарку. Під час процедури під тіло пацієнта підкладається один контакт, а іншим електродом спеціаліст здійснює вплив. Монополярні апарати забезпечують більшу глибину проникнення теплового (до 2 см), при цьому електричний струм впливає на все тіло пацієнта, що збільшує ризик небажаних ускладнень. Ще одним істотним мінусом апаратів першого покоління є болючість, яку пацієнти відчувають при дії струму. Щоб знизити дискомфорт, фахівці здійснюють охолодження робочої поверхні електрода.

  Біполярні апарати другого покоління забезпечені манипулами, в яких розташовані два контактних електрода. Глибина проникнення струму в цих системах набагато менше (від 3 до 8 мм), що дозволяє значно зменшити хворобливі відчуття під час процедури. Такий біполярний апарат здійснює вплив не тільки на дерму, але і на жирову клітковину. При цьому апарати другого покоління вважаються більш безпечними.

  Монополярні апарати – це третє покоління радіочастотних систем. У манипулу приладу вбудовані кілька робочих електродів, при цьому в певний момент часу вплив здійснюють лише два з них. Потім відбувається перемикання, і продовжують обробку інші електроди. Такий режим дозволяє обробляти великі поверхні тіла протягом короткого часу. В іншому ці апарати аналогічні біполярним, різниця між ними тільки в кількості електродів.

  Свідчення

  Процедуру радіохвильового ліфтингу можна проводити пацієнтам у віці від 20 до 60 років при таких станах:

  RF радіочастотний ліфтинг застосовують для омолодження і підтяжки шкіри обличчя, грудей, живота. Тепловий вплив ефективно доповнює методи експрес – схуднення, допомагає позбутися целюліту, підтягти обвислі складки шкіри, усунути жирової «фартух» на животі або «галіфе» на стегнах. Цей метод часто використовують для закріплення результатів після хірургічної підтяжки обличчя або ліпосакції, а в комплексі з мезотерапією і биоревитализацией дає можливість закріпити результати омолодження на тривалий термін.

  Термоліфтінга допомагає впоратися з розтяжками на тілі, що з’являються після пологів, стимулює вироблення колагену і повертає шкірі тіла пружність. RF-ліфтинг на обличчі розгладжує зморшки, підвищує тонус, усуває в’ялість шкіри, прибирає темні кола під очима, друге підборіддя, зміцнює розпливлися контури.

  Цей метод косметологи пропонують використовувати під час або після дієт, що допоможе не допустити обвисання і появи складок, запобігає появі розтяжок і поверне шкірі колишню пружність.

  Протипоказання

  Як і будь-яка косметична процедура, термоліфтінга має ряд протипоказань. Його не можна робити в наступних випадках:

  • Гострі вірусні інфекції;
  • Гострі форми дерматологічних захворювань;
  • Механічні ушкодження шкірного покриву в місцях передбачуваної обробки;
  • Ендокринні захворювання;
  • Гіпертонія, тяжкі форми цукрового діабету;
  • Наявність пухлин (як доброякісних , так і злоякісних);
  • Велика кількість родимок на тілі;
  • Вагітність на будь-якому терміні;
  • Серцево — судинні захворювання;
  • Схильність до тромбоутворення;
  • Неврологічні захворювання;
  • Наявність кардіостимулятора та інших металевих протезів у зоні впливу;
  • Тривале застосування антикоагулянтів, що впливають на згортання крові та імунодепресантів, що знижують імунітет.

  Як проходить процедура?

  Перед початком сеансу виробляють очищення обличчя, видаляють косметику, виробляють знежирення і видалення відмерлих клітин шкіри. Потім на очищену шкіру наносять спеціальний гель – провідник, який забезпечить хорошу провідність при впливі електричного струму. Крім цього, для зменшення хворобливості на шкіру наносять анестетики і здійснюють розмітку, виділяючи області, які піддаються обробці.

  Наступний етап – основна обробка, в цей час лікар повільно водить випромінює маніпула по шкірі, одночасно контролюючи температуру нагрівання. Так на шкірі обличчя температура впливу повинна бути не більше 42° С, на тілі – не вище 46°Пн. По закінченні процедури з шкіри видаляють залишки гелю на обличчя наносять живильний крем. Якщо обробці піддавалися ділянки тіла, рекомендується зробити обгортання.

  Тривалість сеансу залежить від області дії і в середньому становить 30 хвилин. Курс терапії зазвичай складається з 5 -10 процедур, які повторюють через 5 – 7 днів.

  Особливі рекомендації

  До процедури:

  • Перед RF-ліфтингом необхідно відмовитися від процедури пілінгу, відвідування лазні, сауни або солярію.
  • Перед першим сеансом рекомендується зробити пробне нагрівання на невеликій ділянці шкіри. Якщо організм реагує нормально, і ніяких неприємних відчуттів не з’являється, можна сміливо робити термоліфтінга.
  • Перед процедурою слід зняти контактні лінзи і прибрати подалі всі металеві предмети.

  Після процедури:

  • Після сеансу RF-ліфтингу забороняється піддавати шкіру будь-якого механічного впливу (дряпати, чесати).
  • Протягом 3-х днів після процедури не можна відвідувати солярій або загоряти на пляжі;
  • Після RF -ліфтингу не слід приймати будь-які протизапальні засоби протягом тижня.

  Після омолоджуючих процедур фахівці рекомендують приймати вітамін С протягом 6 місяців. Це підтримає процес вироблення нових колагенових волокон і дозволить надовго зберегти досягнутий результат.

  Можливі ускладнення

  Наслідки радіочастотного ліфтингу можуть проявитися по закінченні процедури. Ускладнення виникають при недотриманні протипоказань, оскільки радіочастотне випромінювання може бути небезпечно для організму. Особливо несприятливо високочастотний струм впливає на пацієнтів з імунними та гормональними розладами. Тому лікар повинен з’ясувати можливі протипоказань і при наявності обмежень та супутніх захворювань підібрати іншу методику омолодження.

  У цілому після процедури може виникнути певний дискомфорт (свербіж, болючі відчуття), набряклість. Однак такі відчуття вважаються нормою і через 1-2 дні вони проходять без наслідків. Якщо ж після сеансу термоліфтінга з’являються пігментні плями, загострюється герпес або проявляються симптоми дерматиту, слід повідомити про це лікаря, який прийме заходи для усунення наслідків процедури.

  Переваги і недоліки RF-ліфтингу

  Найважливішим перевагою методу є відсутність чужорідних, синтетичних речовин при проведенні процедури. Суть впливу полягає у використанні внутрішніх резервів організму і його здатності до самовідновлення.

  Термоліфтінга можна використовувати на різних ділянках тіла, обробляти обличчя, руки, застосовувати для усунення целюліту на стегнах і жирових складок на животі. Цю процедуру призначають для коригування овалу обличчя, усунення другого підборіддя, підтягування шкіри в області декольте.

  Процедуру радіочастотного ліфтингу можна проводити в будь-який зручний час. Особливої попередньої підготовки перед сеансом не потрібно, а після нього пацієнт може відразу відправляти додому і вести звичний спосіб життя, оскільки процедура не травмує шкіру і реабілітаційний період, як такий відсутній. Позитивний ефект помітний вже після першої процедури, а результат зберігається протягом тривалого часу.

  До недоліків методу можна віднести недостатньо вивчений вплив на організм радіочастотного випромінювання. Крім цього, у відгуках на радіочастотний ліфтинг обличчя багато пацієнти говорять про високу вартість процедури. Це пов’язано з тим, що апарати RF-ліфтингу дорогі, їх ціна від 600 до 900 тисяч рублів. До цього додається оплата послуг фахівця і в результаті ціна термоліфтінга в салонах краси варіюється від 3000 до 6000 рублів за одну процедуру. Оскільки курс лікування складається мінімум з 5 сеансів, сума виходить чимала.

  Дивіться відео: RF-ліфтинг

  Дивіться відео: RF-ліфтинг обличчя і тіла

  Відгуки про процедуру

  Відгук №1

  Нещодавно зустріла стару подругу і відразу помітила, як вона покращала і помолодшала. З’ясувалося, що такі зміни стали можливі завдяки процедурам радіочастотного ліфтингу, які вона зробила в одному зі столичних салонів краси. Подруга зараз живе в Москві, але я вирішила, що і в рідному місті можна знайти хороший салон, що пропонує таку послугу.

  І дійсно, в салоні мене проконсультували, визначили кількість сеансів та запросили на процедуру. У мене було 5 сеансів. В результаті можуть сказати, що шкіра на обличчі змінилася, зморшки розгладилися, носогубні складки стали менш помітними, шкіра обличчя підтяглася, посвіжіла і візуально я скинула десяток років. Процедури недешеві, але вони того варті, тим більше шкіра не травмується і ніяких неприємних ускладнень, як після пілінгу або ботокса, не виникає.

  Раїса, Спб

  Відгук №2

  Нещодавно пройшла курс процедур RF-ліфтингу. Я зараз посилено худну до літа, сиджу на суворій дієті і помітила, що шкіра стала обвисати. Ось, щоб попередити такі наслідки, зважилася на сеанси термоліфтінга. Як пояснила косметолог, під дією високої температури білок згортається і нагадує мотузку, утворюючи своєрідний каркас, який підтримує шкіру, зберігає її пружність і еластичність.

  Обробці піддалася шкіра на животі і область на стегнах, де у мене був помітний целюліт. Після процедур шкіра була червона, злегка набрякла, засіла і свербіла. Всього зробила 6 процедур і можуть сказати , що результат помітний, шкіра стала більш пружною і «апельсинової кірки» на стегнах більше немає.

  Інга, Москва

  Відгук №3

  Не розумію тих, хто коле в обличчя ботокс або робить пластичні операції. Є ж більш безпечні та ефективні методи, при яких особа не буде виглядати як маска, збереже рухливості та міміку і одночасно буде виглядати молодим і свіжим.

  Існує така процедура, як радіочастотний ліфтинг, коли на шкіру впливають струмом високої частоти. При цьому ніяких пошкоджень або ускладнень не виникає, а ефект просто чудовий. Я, таким чином, підтримують шкіру в чудовому стані ось уже кілька років, періодично проходжу курс процедур і виглядаю набагато молодше своїх років.

  Тамара, Красноярськ

  Відгук №4

  Після пологів з’явилися некрасиві розтяжки на животі і грудях. Намагалася позбутися від них різними методами, але найефективнішим виявився RF-ліфтинг. Результат став помітний вже після 2-х процедур. Некрасиві рубці почали розсмоктуватися, зливатися з шкірою і тепер вони практично непомітні.

  Процедура трохи болюча, так як на шкіру впливають струмом, але заради такого результату можна і потерпіти. Найголовніше, шкіра не травмується, і практично немає побічних ефектів.

  Наталя, Казань