Зміст статті:

 • 1 Рибоксин та його дія на організм
 • 2 В яких випадках показаний Рибоксин
 • 3 Інструкція по використанню препарату
 • 4 Протипоказання і наявність побічних ефектів
 • 5 Відгуки про препарат

Як правило, багато пацієнтів вважають правильне харчування панацеєю від багатьох хвороб. Однак навіть самі корисні продукти не завжди здатні повністю заповнити організм потрібними вітамінами і мінералами.

Для виправлення становища лікар призначає прийом спеціальних вітамінних препаратів, які зміцнюють судини серця і поліпшують загальний стан пацієнта при гіпертонії.

Найбільш популярним і ефективним засобом з числа вітамінно-мінеральних комплексів вважається Рибоксин.

 • Даний лікарський засіб підвищує харчування серця киснем, за рахунок чого нормалізується серцевий ритм, зміцнює міокард, поліпшується кровопостачання коронарних судин.
 • Препарат має сприятливий вплив на енергетичні процеси, що відбуваються в серці.
 • Рибоксин сприяє посиленню синтезу білка в м’язах, підвищення стійкості клітин до гіпоксії.
 • Також препарат знижує артеріальний тиск при гіпертонії.
 • Ліки призначають, якщо у пацієнта діагностується аритмія, ішемічна хвороба серця, цироз печінки, гепатит. Так звані вітаміни для серця приймаються протягом трьох місяців не менше чотирьох разів на добу.

  Рибоксин та його дія на організм

  З першого разу може здатися, що Рибоксин призначають практично при будь-яких захворюваннях, у тому числі, якщо підвищений артеріальний тиск у вигляді гіпертонії. Пов’язано це з тим, що ліки підвищує енергетичні і обмінні процеси практично будь-яких клітин організму.

  По структурі молекула лікарського засобу є попередником аденозинтрифосфорної кислоти. Без цього з’єднання неможливий процес дихання тканин і метаболізму глюкози, що є основним джерелом енергії будь-яких клітин людського організму.

  Коли Рибоксин потрапляє в тканини, значно поліпшуються процеси обміну речовин. Організм отримує можливість здійснювати нормальні метаболічні процеси навіть при гострій нестачі кисню в тканинах, незалежно від причин розвитку гіпоксії.

  Даний ефект пояснюється тим, що препарат підвищує вироблення піровиноградної кислоти, завдяки чому глюкоза має можливість розкладання на вуглекислий газ і воду в клітинах без додаткового надходження кисню. Таким чином, організм підтримує нормальний процес обміну речовин навіть у тих випадках, коли немає можливості усунення та запобігання недостатнього надходження кисню при надмірному фізичному навантаженні, хворобах судин, токсичному впливі деяких ліків.

  В яких випадках показаний Рибоксин

  Показання Для препарату Рибоксин можуть служити такі види захворювань, як:

  • Будь-яка стадія ішемічної хвороби серця, атеросклеротичний кардіосклероз, стабільна стенокардія спокою та напруги, відновлювальний період після інфаркту міокарда;
  • Аритмія, особливо, якщо захворювання викликане ішемічною хворобою серця або передозуванням серцевих глікозидів;
  • Кардіоміопатія і міокардити;
  • Захворювання печінки у вигляді гепатиту, цирозу, жировій дистрофії, токсичного пошкодження клітин печінки під впливом ліків або зовнішніх факторів;
  • Уропорфирия – вроджене порушення обміну речовин;
  • Хвороби зорових органів у вигляді відкритокутової глаукоми.

  Також Рибоксин застосовується у разі надмірного фізичного навантаження, яка негативно впливає на загальний стан пацієнта. Лікарський засіб використовується в якості профілактики для зменшення вираженості реакції організму під час проведення променевої терапії для лікування злоякісних новоутворень внутрішніх органів.

  У тому числі препарат вважається ефективним при гіпертонії, так як за рахунок поліпшення обміну речовин в організмі нормалізується артеріальний тиск.

  Лікувальний курс починається з використання Рибоксину у вигляді розчину, який вводиться внутрішньовенним шляхом, та таблеток, що приймаються всередину.

  Інструкція по використанню препарату

  Препарат Рибоксин продається в аптеках без рецепта лікаря у вигляді таблеток по 200 мг, капсули 200 мг та розчину для внутрішньовенного введення в ампулах по 20 мг/мл

  Дозування препарату визначається індивідуально, залежно від виду захворювання, віку пацієнта, стану здоров’я та наявності протипоказань. Тривалість лікування захворювання, в тому числі гіпертонії, якщо підвищений артеріальний тиск, за допомогою препарату Рибоксин становить не менше трьох місяців.

  Лікувальний курс для кращого терапевтичного ефекту повинен включати регулярний прийом ліків у вигляді таблеток і введення десяти-двадцяти ін’єкцій внутрішньовенно. При гіпертонії випивають до трьох таблеток за один прийом, ліки приймається після їжі, рекомендується запивати таблетки невеликою кількістю рідини.

  Дітям старше трьох років дозування підбирається індивідуально. У будь-якому випадку перед використанням ліки потрібно проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути небажаних реакцій та ускладнень.

 • Капсули і таблетки приймаються всередину, перед прийомом їжі в добовій дозі 6-2.4 грами. У перші дні рекомендується приймати ліки по 200 мг тричі на добу. Якщо препарат добре переноситься, через три дні дозу збільшують. Лікування проводиться протягом двох-трьох місяців.
 • Рибоксин в ампулах можна приймати усередину або вводити внутрішньовенним шляхом за допомогою уколів або крапельниці. Початкова доза становить 600-800 грам в день, після чого дозу можна збільшити до 2.4 грам на добу. Внутрішньовенно в перші дні вводять 200 мг один раз на добу, через деякий час дозування може бути збільшена до 400 мг два-три рази в день. Тривалість лікування призначає лікар, орієнтуючись на показники та загальний стан хворого.
 • Протипоказання і наявність побічних ефектів

  Незважаючи на те, що Рибоксин вважається корисним лікарським засобом при гіпертонії, якщо підвищений артеріальний тиск, приймати його слід тільки за призначенням лікаря.

  Підвищена чутливість організму до ліків або входять до складу компонентів є протипоказанням для застосування. Не можна використовувати препарат при подагрі, а також у разі схильності до порушення обміну в організмі пуринових підстав і сечової кислоти.

  Найчастіше побічні ефекти на застосування ліків проявляються у вигляді алергічної реакції, свербіння і почервоніння шкірних покривів. Дані симптоми швидко зникають після того, як людина перестає приймати Рибоксин.

  Також при захворюванні нирок при тривалому лікуванні можливо поява нападу подагри. У цьому випадку необхідно припинити прийом ліків і розпочати специфічне лікування, щоб купірувати запальний процес в суглобах.

  Також напад подагри у перші ж дні лікування може виникнути на тлі проведення хіміотерапії через нашарування декількох видів ліків.

  Тому слід виявляти особливу обережність при використанні препарату та контролювати рівень сечової кислоти в крові.

  Відгуки про препарат

  Рибоксин має як позитивні, так і негативні відгуки з боку пацієнтів і лікарів. Особливо схильні ставити під сумнів ефективність і доцільність прийому лікарського засобу наукові співробітники на підставі деяких клінічних досліджень, проведених за останні роки.

  Між тим багато медики, грунтуючись на багаторічному досвіді використання препарату, ставлять Рибоксин в розряд дієвих, і використовують його в лікуванні багатьох хвороб, у тому числі гіпертонії для того, щоб нормалізувати артеріальний тиск.

  Великим плюсом вважається невисока вартість ліків, за рахунок чого пацієнти мають можливість безболісно використовувати Рибоксин протягом декількох місяців, поки не закінчений курс терапії. У відео у цій статті представлений цікавий погляд на Рибоксин. Радимо подивитися.