Риб’ячий жир: користь і шкода

На сьогодні практично немає такої точки світу, де була б ідеально чиста питна вода, незабруднене повітря, а овочі й фрукти вирощували б без грама хімії. Тому покладатися на те, що організм візьме все йому необхідне від природи, не можна. Медики всього світу одностайні: сучасний чоловік повинен приймати вітаміни і мінерали, підбираючи їх індивідуально, залежно від свого стану здоров’я.

Риб’ячий жир – джерело вітамінів і корисних речовин. У ньому містяться вітаміни А, D, E, поліненасичені жирні кислоти групи Омега-3, ряд необхідних організму кислот і багато іншого. Дуже часто риб’ячий жир називають Омега-3. Це не зовсім правильно. Жири групи Омега-3 – складова риб’ячого жиру.

Рибячий жир: користь і шкода

У чому користь риб’ячого жиру?

Вітамін А, що міститься в жирі, не даремно називають «вітаміном краси». Він безпосередньо впливає на стан шкіри, а також відповідає за гостроту нашого зору.

Вітамін Е зміцнює людський імунітет. Крім того, він надає еластичність судин, підживлює серцево-судинну систему.

Вітамін D робить міцнішими наші кістки, так як сприяє засвоєнню кальцію. До речі, саме зміст цього вітаміну зробило риб’ячий жир популярним у радянські часи. Для профілактики рахіту цей продукт пили в кожній родині, давали дітям в дитячих садах і школах.

Рибячий жир: користь і шкода

Поліненасичені жирні кислоти, що входять до складу жиру, — справжній порятунок для організму. Вони підтримують і зміцнюють серцево-судинну систему, так як очищають кров від поганого холестерину і не дають йому осідати у вигляді бляшок на стінках кровоносних судин. При інфарктах, гіпертонії, атеросклерозі та інших хворобах риб’ячий жир просто обов’язковий для застосування.

Крім серця поліненасичені жирні кислоти благотворно впливають на наші суглоби – вони сприяють швидкій регенерації хрящової тканини, а також виступають мастилом між ними. Якщо у вас є перші ознаки остеохондрозу, артрозу або артриту, то прийом риб’ячого жиру здатний уповільнити розвиток хвороби.

Риб’ячий жир можуть прописувати у разі порушення обміну речовин, при зниженому імунітеті, порушення сну, для відновлення після важких хвороб, коли організм виснажений.

Рибячий жир: користь і шкода

 

Чим може бути шкідливий риб’ячий жир?

Риб’ячий жир – це ліки. Як будь-які ліки, у нього є протипоказання. Його не рекомендується вживати людям із захворюваннями щитовидної залози, холециститом, панкреатитом, а також тим, у кого є порушення згортання крові. Прийом препарату вранці натщесерце здатне викликати розлад шлунку.

Варто розуміти, що як будь-яке інше ліки, риб’ячий жир вам повинен прописати лікар. Він же повинен визначити дозування препарату і тривалість застосування.