Сучасна косметологія володіє великим набором засобів для видалення волосся. Серед них – радикальні й консервативні методи, високотехнологічні і народні способи, салонні і домашні процедури. Виробники ведуть цілеспрямовану роботу над удосконаленням вже існуючих методів і пошуком «ідеального» кошти епіляції, в той час як в народі спонтанно народжуються нові способи боротьби з рослинністю. Одним з таких рецептів, про ефективність якого достовірно нічого не відомо, є видалення волосся за допомогою Риванолу.

За принципом дії епіляцію Риванолом можна віднести до методів хімічної депіляції: на ділянку шкіри наноситься склад, діюча речовина якого виявляє руйнівний вплив на стрижень волоса, а також, проникаючи під шкіру, на волосяну цибулину.

Зміст сторінки

 • 1 Про препарат Риванол
 • 2 Депіляція Риванолом – інструкція по застосуванню
 • 3 Риванол для видалення волосся: за і проти
 • 4 Риванол і запобіжні заходи
 • 5 Дивіться відео: Риванол для видалення небажаного волосся
 • 6 Відгуки

Про препараті Риванол

Що ж таке Риванол? За своїм призначенням це антисептичний засіб, що застосовується в медичній практиці хірургів, гінекологів, дерматологів, а також очних та ЛОР-лікарів .

Діюча речовина Риванолу – етакрідіна лактат, має виражену антимікробну дію і застосовується в основному зовнішньо у вигляді розчинів, мазей або паст, а також всередину у вигляді таблеток для дезінфекції і в профілактичних цілях при ряді захворювань.

Для проведення депіляції нас цікавлять насамперед такі форми випуску, як таблетки і порошок Риванолу. З потовчених таблеток, в склад яких також входить борна кислота, або з мелкокристаллического жовтуватого порошку готують розчин, за допомогою якого можна видалити волосся з будь-якої ділянки обличчя або тіла. Також можна придбати готовий розчин Риванолу або його аналогів, відомих під назвами Этодин, Акринол, Акрицид, Этакридин.

На даний момент в аптеках доступний Риванол з новою покращеною формулою, БЕЗ борної кислоти, якщо звернутися до довідників і старих статей, раніше його можна було лише на замовлення знайти в поодиноких місцях і з борною кислотою. Але в даний час російськими технологами був доопрацьований склад, спираючись на міжнародний досвід виробників Риванолу в Європі і на базі фармацевтичного заводу були випущені три форми Риванолу.

 • Риванол космічний розчин 1% для епіляції небажаної рослинності.
 • Ривнол розчин 0,1% для нормалізації стану проблемної та пошкодженої шкіри.
 • Саші(порошок) 1г. для самостійного приготування в домашніх умовах в необхідній концентрації.

Вартість препарату варіюється в межах 250 – 1600 рублів залежно від виробника, форми випуску та дозування. Єдина проблема, з якою можна зіткнутися – Риванол не так просто придбати. Знайти препарат в звичайних аптеках практично неможливо, в основному він реалізується через рецептурні відділи або аптеки, призначені для медичних установ. Але в наше століття інтернету можна спробувати замовити Риванол в онлайн-аптеці.

Депіляція Риванолом – інструкція по застосуванню

Для видалення волосся за допомогою етакрідіна лактату потрібно аптечний 1%-ний розчин або приготований в домашніх умовах склад за таким рецептом: 1 грам порошку на 100 мл води або 10 таблеток (половина упаковки) на ту ж кількість рідини.

Наявність Риванолу саші полегшує домашнє приготування, якщо раніше людям доводилося вишукувати таблетки і товкти їх, тепер вони можуть спираючись на інструкцію на упаковці, в непрозорій тарі змішавши з водою миттєво отримати розчин.

Готовий розчин Риванолу 1% і 0,1% доступний в 100 мл флаконах і має тривалий термін. Розчин як і раніше має жовтий колір, приємний запах і глибоко гасне в шкіру при нанесенні. За рахунок оновленого складу, він не сушить шкіру, а дбайливо здійснює свій ефект.

Єдиною проблемою може бути залишковий жовтуватий відтінок, який не видно на загорілої шкірі, але видно у кого шкіра зовсім світла, він легко забирається мильним розчином або часточкою лимона (лимонною кислотою).

Після повного розчинення препарату можна приступати до обробки волосяного покриву, підлягає знищенню. За допомогою ватного тампона на ділянку шкіри з небажаними волоссям склад наноситься один раз на добу щоденно, без перерв. Мінімальна кількість рекомендованих процедур – від п’яти і до отримання потрібного ефекту, але не більше, ніж два тижні безперервного застосування. За цей час волосся стоншуються, знебарвлюються і випадають. Прихильники методу обіцяють уповільнення і навіть повне припинення росту волосся на оброблених Риванолом ділянках.

Риванол для видалення волосся: за і проти

Як і у будь-якого іншого методу видалення волосся, даний засіб має свої переваги і недоліки. До його плюсів можна віднести:

 • вартість – на весь курс вистачить однієї упаковки ліків;
 • безпека препарату – після його застосування не виникає опіків, роздратувань і запалень, так як він сам по собі покликаний знезаражувати і загоювати рани не тільки поверхні шкіри, але і слизових оболонок;
 • зазначене властивість Риванолу дозволяє видаляти волосся таким способом навіть на шкірі, має хронічні пошкодження внаслідок таких захворювань, як екзема, псоріаз, дерматити, які часто є протипоказаннями для проведення інших видів епіляції;
 • розчином можна обробляти будь-які зони на обличчі і на тілі, включаючи область глибокого бікіні;
 • безболісність – ні під час нанесення, ні під час впливу складу ніяких неприємних відчуттів на шкірі не виникає (за відгуками — відчуття як від простої води), за винятком випадків індивідуальної непереносимості ліків;
 • зручність – ніяких складних маніпуляцій при видаленні волосся Риванолом не вимагається, крім приготування розчину, сама ж процедура проста, легка і швидка;
 • дієвість і тривалість ефекту – у разі, якщо Риванол подіє на ваші волосся, ефект від нього буде тривати досить довго: волосся можуть перестати рости зовсім, або будуть відростати тонкими, рідкісними і світлими.

Тепер оцінимо метод з іншого боку. Мінуси такого способу епіляції теж є, і вони досить вагомі:

 • важкодоступність препарату – як вже говорилося вище, купити дане ліки в сусідній аптеці не вийде, щоб знайти Риванол доведеться витратити час і нерви;
 • необхідність дотримуватися точне дозування – при виготовленні розчину важлива ювелірна точність з пропорціями діючої речовини і води: якщо концентрація розчину буде нижче, ніж 1%, рідина не справить потрібного ефекту, а якщо вище – це може бути небезпечно, так як препарат відрізняється повільним виведенням залишків з тканин організму, тобто може наступити передозування або алергічна реакція;
 • дієвість Риванолу для видалення волосся не доведена і заснована лише на суб’єктивній інформації людей, опробовавших цей метод на собі – відсоток відсутності результатів багаторазово перевищує кількість випадків, коли був отриманий задовільний ефект.

Риванол і запобіжні заходи

Перш ніж випробовувати даний метод депіляції на собі, не варто забувати про запобіжні заходи. Почати необхідно з вивчення протипоказань до застосування препарату Риванол.

Інструкція повідомляє тільки про одне протипоказання: це хвороби нирок, що супроводжуються протеїнурією (тобто виділенням білка з організму з сечею).

Невідомо, чи проникає діюча речовина через плацентарний бар’єр, чинить тератогенну дію на майбутнього дитини або на немовля через материнське молоко, так як такі дослідження не проводилися. Тому розумно буде відкласти експеримент з епіляцією Риванолом до закінчення періоду вагітності та лактації.

Перед процедурою необхідно провести тест на переносимість компонентів препарату: невелика кількість розчину нанести на шкіру за вухом або на згині ліктя і дати висохнути. Результат слід оцінити через 6 годин, якщо шкіра схильна до подразнень та алергічних реакцій, і через добу, якщо ви володієте нечутливою шкірою. При появі почервоніння, лущення, свербіння в місці обробки Риванолом, використовувати даний метод для видалення волосся не можна.

У перший раз процедуру слід проводити на непомітних ділянках тіла, наприклад, на ногах, а в разі вдалого результату можна пробувати метод на обличчі і на відкритій шкірі.

Так як этакридин повільно виводиться з організму, можливе настання запальної або алергічної реакції на препарат пізніше, накопичувальним ефектом. Також оброблювана поверхня може придбати жовтувате забарвлення, тому не варто проводити депіляцію Риванолом напередодні відповідальних заходів.

Якщо протирання розчином Риванолу не дали ефекту протягом 14 днів, процедури слід припинити — можна констатувати, що у вашому випадку даний метод не підходить.

Звертаємо увагу на особливості широкого застосування 0,1% Риванолу, які ставлять його в один ряд з такими антисептиками (якщо приводити аналоги з медичних засобів), як мірамістин і хлорогексидин. Риванол 0,1% відомий своєю дією на попрілості у дітей, зняття почервоніння на підліткової шкірі, і навіть як засіб використовується в стоматології при пошкодженнях і почервоніння в ротовій порожнині.

Але найголовніше — він знезаражує шкіру і мокрі рани від можливого зараження. Широко відомий у ветеринарії, але це вже окрема історія)

Дивіться відео: Риванол для видалення небажаного волосся

Відгуки

Як і будь-який інший «чудодійний» метод, епіляція Риванолом обросла міфами про його неймовірною дієвості та універсальності. При цьому відгуки жінок, успішно поборовших рослинність з допомогою Риванолу, зустрічаються не так часто, порівняно з думками розчарувалися в даному засобі.

Наведемо кілька відгуків про процедуру депіляції этакридином, знайдених на просторах всесвітньої мережі.

Відгук №1

Можу сказати, що нічого кращого для обличчя я ще не пробувала, дуже задоволена. Але волосся ростуть однаково, так як є проблеми з гормонами.

Галина — Москва

Відгук №2

Вирішила спробувати Риванол, прочитавши про даному способі боротьби з волоссям на жіночому форумі: Я спробувала Риванол. Волосся так і не вийшли, але стали практично не помітні, вже добре.

Марина — Новосибірськ

Відгук №3

У мене поки волосся не ростуть! Протирала обличчя Риванолом два тижні. Спочатку випали помітні волоски, потім всі інші. Супер!.

Наталя — Єкатеринбург

Відгук №4

Не допомогло. З тим же успіхом можна мазати звичайною водою – різниці ніякої.

Віра — Київ

Відгук №5

Мені ваш риванол для видалення волосся як мертвому припарка. Взагалі ні-чо-го. Та я і не розраховувала особливо, не дуже я всім цим народним методам довіряю.

Олександра — Спб

Як видно, відгуки про видалення волосся за допомогою Риванолу суперечливі, а зробити свої висновки можна лише на власному досвіді. Робити чи ні депіляцію Риванолом – вирішувати тільки вам. У будь-якому випадку, головне, що даний метод, хоч і має сумнівну ефективність, все ж нешкідливий для здоров’я, а значить, випробувати його на собі можна без побоювання.