Різні продукти при гастриті, дієтичне меню

Дуже часто ефективність лікування при хронічних формах гастриту не має довготривалого результату. Тому у багатьох пацієнтів виникає сумнів у дієвості того чи іншого методу. А адже причина подібного фіаско не в обраної лікувальної терапії: більшою мірою винен сам пацієнт. Так, під час загострення не довелося б йому страждати від болю і ковтати гіркі пігулки, дотримуючись дієтичне харчування і вибравши дозволені продукти при гастриті.

Фахівці не втомлюються нагадувати про те, як важливо дотримуватися дієти при хронічному гастриті. Тому для кожного хворого важливо усвідомлювати не тільки те, що можна їсти, але і як це робити. Вкрай уважними потрібно бути тим людям, у яких гастрит, ускладнений підвищеною кислотністю

Зміст статті

 • З чого почати
 • Визначаємо кислотність
 • М’ясо і риба
 • І курячі яйця перепелині
 • Корисні овочі
 • Фрукти на десерт
 • Овочеві соки при гастриті

З чого почати

Різні продукти при гастриті, дієтичне меню

Як правило, гастрит починає нагадувати про себе тягнуть гострими або тупими болями в епігастральній зоні. Вони виникають після їжі, в ранковий час або вночі. Виною такого дискомфорту стають продукти, що травмують слизову поверхню.

Гастроентерологи радять не затягувати з гострою формою і відразу ж звернутися до лікаря. Але, якщо справа тільки в порушенні дієти, тоді може, не будемо поспішати в аптеку за шкідливими ліками, а спробуємо допомогти собі самі.

В першу чергу необхідно скорегувати харчування і вибрати продукти, які можна їсти. Також для хворого вкрай важливо згадати, після яких страв у нього виникало дискомфорт у шлунку. Це допоможе виключити ті, які їсти не можна.

Визначаємо кислотність

Дуже важливо для дієтотерапії, знати який кислотністю ускладнений гастрит. В даному випадку можна спробувати визначити її по тим симптомам, які викликали загострення захворювання:

 • Для гастритів, що супроводжуються підвищеною кислотністю, характерна періодична поява гострого болю в епігастральній зоні натщесерце, відрижка з кислим присмаком і запори.
 • Для хворих зі зниженою кислотністю характерні тупі болі, які з’являються переважно після їжі, відрижка з тухлим присмаком і діарея.

Різні продукти при гастриті, дієтичне меню

Але це тільки приблизні симптоми, тому для уточнення секреції шлунка краще всього пройти діагностичне обстеження в лікувальному закладі.

М’ясо і риба

При будь-якому типі хронічного гастриту дозволяється вживання м’яса і риби тільки нежирних сортів. Для приготування страв можна брати курку, індичку і яловичину.

Перед гарячою обробкою з м’яса птиці видалити шкірку, а яловичину зачистити від полови і сухожиль. Віддавати перевагу приготування м’ясних страв на пару, відварювання або запікання в духовій шафі. Ті ж вимоги пред’являються і до виробів з риби.

Різні продукти при гастриті, дієтичне меню

Виключаються з ужитку: ковбаса, качине м’ясо, консервні вироби і всі види копченості. Не варто змішувати м’ясні продукти і хліб при гастриті, оскільки таке поєднання сприяє затримці їжі в шлунку.

І курячі яйця перепелині

Особливу лікувальну цінність при гастриті являють собою сирі курячі або перепелині яйця. Завдяки здатності обволікати запалені стінки вони значно прискорюють процес одужання. А наявність великої кількості корисних мікроелементів, що не піддавалися термічної обробки, збільшує їх корисність в рази.

Різні продукти при гастриті, дієтичне меню

Які з них краще вибрати для лікування? Багаторічні спостереження показали, що саме перепелині яйця представляють велику цінність для хворого. Єдина умова ефективного лікування – систематичне вживання продукту протягом 2-х тижнів. Перепелині яйця дуже корисні при гастриті, який ускладнений підвищеною кислотністю. Пити їх необхідно натщесерце по одній штуці, за 30 хвилин до їжі.

Добре з них приготувати лікувальний гоголь-моголь. Для цього в сирі перепелині яйця додати кілька крапель коньяку і збити з цукром. Пити отриману суміш до їжі.

Також перепелині яйця можуть бути включені в меню дієт. Їх можна їсти як у відварному вигляді, так робити з них парові омлети. Головне не перевищити дозволену норму продукту для хворого на добу. Так курячі яйця вирішуються не більше одного, а перепелині до 7 штук.

Корисні овочі

Різні продукти при гастриті, дієтичне меню

Дуже корисні при хронічному гастриті сирі овочі. Але для хворих з підвищеною кислотністю необхідно уникати кислого, різкого, гострого смаку, так як саме він посилює секрецію шлункового соку. Розглянемо, які продукти вважаються максимально корисними хворим з гастритом:

 • Огірки. Нейтральним смаком володіють огірки, тому на них не накладається табу. Огірки можна їсти як у вигляді салатів, заправлених рослинним маслом, так і тертими на тертці. Не можна їсти огірки тільки в консервованому вигляді.
 • Помідори. При даному захворюванні можна їсти тільки стиглі помідори, попередньо знявши з них шкірку. При фазі загострення з підвищеною кислотністю їх добова норма не повинна перевищувати 100 р. Для хворих зі зниженою кислотністю у таких випадках помідори дозволяються до 300 р. не Можна вживати помідори тільки в консервованому вигляді.
 • А ось капуста, редька, редис і гриби при гастриті з меню виключаються. Також не рекомендується вживати продукти, до складу яких входить імбир. При гастриті він може викликати загострення

Фрукти на десерт

Різні продукти при гастриті, дієтичне меню

Що стосується фруктів, то вони можуть включатися в меню без обмежень. Всі плоди повинні бути солодкими і стиглими. З них можна готувати солодке питво: киселі і компоти. Корисно пити сирі соки при гастриті з низькою кислотністю з кислих фруктів. На десерт в меню можна приготувати солодке блюдо: мармелад, пастилу.

Урізноманітнити свій стіл можна різним поєднанням продуктів. Так всім відомо, що холодне морозиво при гастриті не можна. Але якщо дати йому трохи розтанути, після чого прикрасити свіжими фруктами, то забороненим це блюдо не назвеш.

Овочеві соки при гастриті

Особливої уваги для хворих з шлункової патологією заслуговують соки. При загостренні гастриту вони не тільки стають основою для меню, але і є лікарським засобом.

Томатний сік. Цей продукт вживається тільки у свіжому вигляді, так як після термічної обробки при гастриті його їсти не можна. Томатний сік готується з свіжих плодів. Добре вимиті і очищені від шкірки помідори пропускаються через соковижималку, після чого сік-пюре готовий до вживання. Також томатний сік може використовуватися в якості основи для овочевого супу пюре або в поєднанні з іншими соками.

Гарбузовий, морквяний або капустяний сік при гастриті будуть корисними не менше. Але для хворих на діабет морквяний сік пити у великих кількостях не рекомендується. Готуються овочеві напої за тим же принципом, що і томатний сік.