Родова травма голови

Із-за чого відбувається родова травма голови?

Деформація головки часто відбувається при пологах pervias naturalis з-за високого тиску, створюваного скороченнями матки, на податливий череп плода під час його проходження через родові шляхи.

Родова пухлина (caput succeda-neum) — це набряку передлежачої частини голівки. Вона виникає, коли передлежачої частина виштовхується з шийки матки. Крововилив під апоневроз відбувається при більшому пошкодження і характеризується тестоватой консистенції, флюктуацией по всій поверхні головки, включаючи скроневі області.

Кефалогематому, або поднадкостничное крововилив, можна диференціювати від крововиливу під апоневроз з того, що воно чітко обмежена областю однієї кістки, в області швів окістя щільно прилягає до кістки. Кефалогематоми, як правило, односторонні і розташовуються в області тім’яної кістки. У невеликому відсотку випадків відзначаються лінійні переломи (тріщини) підлягає кістки. Лікування не потрібно, але наслідком може бути розвиток анемії або гіпербілірубінемії.

Вдавлені переломи черепа зустрічаються рідко. В більшості випадків є наслідком накладання щипців, рідко — розташуванням головки на кістковому виступі внутріматочно. Немовлята з вдавленими переломами черепа або іншими травмами голови можуть також мати субдуральное крововилив, субарахноїдальний крововилив, або забій, або розтрощення мозку. При вдавленого перелому черепа відзначається пальпована (іноді візуально помітна) втиснутий деформація, яку необхідно диференціювати від підноситься валика окістя, пальпируемое при кефалогематомах. КТ проводиться, щоб підтвердити діагноз і виключити ускладнення. Може знадобитися нейрохірургічне втручання.