З появою в родині нового члена мами і тата починають задаватися різними питаннями. Батьків хвилює, як має відбуватися розвиток дитини 3 місяці життя – фізичне, психічне. Масаж, таблиця зріст і вагу, харчування і режим дня будуть описані в представленій статті. Як розвивати дитину в 3 місяці.

3 місяці життя – розвиваємося фізично

У цей період відзначається багато важливих моментів. Більшість малюків у 3 місяці життя перевертається зі спинки на животик. Батьки повинні в цьому допомагати і показувати принцип дій. Не страшно, якщо ваш малюк почне перевороти дещо пізніше. Це зовсім не говорить про якусь патології.

У три місяці малюки вже тримають голову. Якщо це не ваш випадок, то варто обов’язково проконсультуватися з лікарем. Малюк уже повинен тримати голівку, піднімати її з положення лежачи на животі, керувати.

Фізичний розвиток у три місяці передбачає такі вміння:

  • потрапляти ручками по висить іграшок;
  • захоплювати палець мами чи тата;
  • цікавитися іграшками;
  • упиратися ніжками в тверду поверхню.

Розвиваюча гімнастика і масаж для дітей 3 місяців

Зараз кожному малюкові протягом першого року рекомендують робити кілька курсів масажу. В деяких випадках він може бути лікувальним. Якщо у дитини немає ніяких відхилень, то масаж є загальнозміцнюючим.

При проведенні лікувального або загального масажу варто звернутися до масажиста. Сучасна медицина дозволяє запросити масажиста додому в разі необхідності. Самостійно мамі не рекомендується розминати суглоби і м’язи, так як це може тільки погіршити ситуацію.

Гімнастика дитині 3 місяців життя потрібна щодня. Краще проводити вправи вранці. Спочатку зробіть погладжування по тілу. Не забудьте приділити особливу увагу пальчикам. Після цього візьміть руки малюка і зробіть ними різні рухи. Ніжками зробіть велосипед і підігніть їх до животика. Якщо у дитини є кольки, то обов’язково помасажуйте живіт. Для цього потрібно виконати погладжують кругові рухи за годинниковою стрілкою. Буде непогано, якщо ваша гімнастика завершитися водними процедурами.

Дитині 3 місяці: живлення і режим

Харчування дітей у віці трьох місяців ще не дуже різноманітне. Здебільшого малюк їсть рідини. Найбільш підходяща їжа для немовляти – це мамине молочко.

Грудне вигодовування не має яких-небудь обмежень. Рекомендується прикладати дитину на вимогу. Зазвичай малюк в три місяці просить їсти кожні три години. Вночі перерва може бути більше. Однак повністю годування в сутінковий час доби ще скасовувати рано.

Іншим варіантом дитячого харчування може бути молочна суміш. Вона необхідна в тих випадках, коли мама з якихось причин не може підтримувати лактацію. В цьому випадку є свої обмеження. Дитина в три місяця з’їдає приблизно по 100 мл розведеного адаптованого харчування. В добу може бути до семи годувань. Зверніть увагу на те, що на штучному вигодовуванні малюку обов’язково потрібна додаткова рідина у вигляді води.

Деякі батьки в цьому віці починають прикорм. Дитячі пюре і каші давати ще дуже рано. Тому якщо мамі і татові не терпиться, то педіатри радять почати з яблучного соку. Малюкам на грудному вигодовуванні догодовування в три місяці зовсім не потрібен.

Режим дня в тримісячному віці може змінюватися. Немовля вже не спить так багато, як раніше. Він хоче пізнавати світ. Ви ж повинні йому в цьому допомогти. Середній час неспання становить до 8 годин на добу. Однак цей показник зазвичай індивідуальний.

Таблиця ріст і вага

Як і в попередні місяці, батьки повинні стежити за зростом і масою тіла дитини. Показники постійно збільшуються. Зверніть увагу на те, що багато залежить від початкових даних. Тому існують певні діапазони, що вказують на нормальний розвиток дитини. Вони наведені в таблиці нижче.

Зростання Вага Хлопчики 56.5-62 4.9-7 кг Дівчатка 56.2-61.8 4.8-6.3 кг

Якщо ваша дитина народилася раніше встановленого терміну і мав при цьому мала вага, то не варто чекати верхніх меж норми. Головне, щоб малюк щомісяця додавав у тих і інших показниках.

Психологічний розвиток дитини в 3 місяці життя

Малюки в три місяці дуже емоційні. Швидше за все, першу посмішку малюка ви побачили в місяць його життя. Тепер же вона буде адресована певних ситуацій і людям. Малюк сміється, коли з ним розмовляють. Він радіє при появі знайомих членів сім’ї. Якщо у дитини є певний режим, то він буде вести себе спокійніше, так як вже знає, що станеться в наступну хвилину.

Психологічний розвиток дитини в 3 місяці дуже важливо. Необхідно постійно розмовляти з малюком. Він уже розуміє вашу інтонацію і намагається відповідати гулением. Показуйте незнайомі предмети, розповідайте про те, для чого вони потрібні. Тим самим ви зробите великий внесок у психічний розвиток дитини.

Розвиваючі заняття у формі ігор з дітьми 3х місяців

Так, вже в цьому віці з дитиною необхідно грати. Найбільш популярна розвага – хованки. Батько ховається за яким-небудь предметом (подушкою, книгою), після чого виглядає і говорить: ку-ку. Малюкам дуже подобається таке заняття.

Візьміть дитину пахви і поводите його з веселою потешкой. Обов’язково читайте, співайте, розповідайте. Покажіть цікаві іграшки. Якщо брязкальце має зручну ручку – вкладіть її в долоню малюка. Нехай дитина вчиться захоплювати предмети.

Як розвивати дитину в 3 місяці: Комаровський

Євген Олегович говорить про те, що займатися малюком потрібно кожну хвилину. Дуже багато залежить від придбаних в цьому віці навичок. У три місяці обов’язково треба показувати дитині навколишній світ. Доктор розповідає у своїх блогах про те, що спадковість у розвитку відіграє одну з останніх ролей. Не варто думати, що у матері з низьким інтелектом будуть такі ж діти. Якщо ви будете працювати з немовлям, то отримаєте відповідний результат.

Лікар Комаровський рекомендує створювати максимально сприятливі умови для розвитку та адаптації. Температура повітря у вашому житловому приміщенні повинна бути не вище 22 градусів. Довгий і продуктивний сон немовляти буде передумовою до бажання розвиватися і пізнавати все, що його оточує. Тому важливою сходинкою у розвитку малюка трьох місяців буде створення сприятливих оточуючих умов і правильного режиму.

Подбайте про те, щоб ваша дитина отримував повноцінне харчування, наслідком якого буде нормальний ріст і вага. Грайте і розвивайте дитину. У цьому випадку ви будете мати позитивну динаміку. Успіхів!