ПОРАДА 1: Що МОЖНА і чого не МОЖНА робити при високій температурі у дитини.

Чи є користь від високої температури? Безсумнівно! Лихоманка – це відповідь на інфекцію, захисний механізм, що допомагає організму боротися з вірусами, при підвищенні температури тіла в організмі виробляються захисні фактори.

1. Як і коли збивати температуру у дитини

Збиваємо, якщо вище 39 Ваше завдання — знизити Т до 38.9 З в попці (38.5 З пахвова западина). • для зниження Т використовуйте парацетамол (ацетомінофен), ібупрофен. Ніколи не використовуйте аспірин, особливо, якщо у дитини вітрянка. • роздягніть дитини (не вкутуйте!). Не забудьте про прохолодному , свіжому повітрі в кімнаті. • для зниження Т можна використовувати також прохолодні ванни (температура води відповідає нормальній температурі тіла ). • не використовуйте спиртові обтирання, особливо у маленьких дітей. Пам’ятайте, що алкоголь — отрута для дитини.

2. Чому Парацетомол і Ібупрофен не завжди допомагають?

Справа в тому, що всі препарати в педіатричній практиці розраховуються на вагу конкретної дитини. Препарати потрібно приймати, правильно розраховуючи дозу на вагу конкретної дитини, з допомогою спеціальних мірних шприців Виробники, особливо дешевих парацетамолов, чомусь занижують дози, а орієнтуватися на рекомендацію – «від 6 місяців до 3 років» так само не разумнотак як не може одна доза препарату підходити дитині вагою від 8 до 18 кг.

3. Як правильно приймати жарознижуючі? (Розраховуємо дозу ліків)

Парацетамол (Панадол, Еффералган, Цефекон Д) разова доза препарату 15 мг/кг, тобто для дитини вагою 10 кг разова доза буде 10кг Х 15 =150 мг. Для дитини вагою до 15 кг — 15Х15=225 мг. Таку дозу можна давати до 4 разів на добу, якщо це потрібно.

Ібупрофен (нурофен, ибуфен) Разова доза препарату 10 мг/кг. тобто дитині вагою 8 кг потрібно 80 мг, а вагою 20 кг – 200мг. Препарат можна давати не більше 3 разів на добу.

Препарати знижують температуру протягом години-півтори, приблизно на 1-1,5 градуси, очікується зниження температури до «норми» 36,6 не слід.

4. Які препарати не МОЖНА давати дитині

Анальгін (метамізол натрію). Застосування препарату в цивілізованому світі не схвалено з-за високої токсичності, пригнічувальної дії на кровотворення. У Росії широко використовується, особливо в умовах невідкладної допомоги, в складі «літичною суміші». Можливо одноразове введення препарату в умовах, коли інші, більш безпечні препарати недоступні. Але постійний прийом анальгіну при кожному підвищенні температури абсолютно неприпустимий.

Аспірин (Ацетилсаліцилова кислота) — застосування препарату у дітей до 12 років при вірусних інфекціях заборонено з-за можливого розвитку токсичної энцефалопатиии з пошкодженням печінки – синдрому Рейє.

Німесулід (Найз, Нимулид) – кілька років назад широко рекламувався як жарознижувальний у дітей із-за прогалин у законодавстві. Температуру знижує чудово. Проводиться тільки в Індії. У цивілізованому світі застосування в дитячому віці заборонено через можливість розвитку тяжкого ураження печінки (токсичного гепатиту). На даний момент застосування препарату у дітей до 12 років в Росії заборонено фармкомітету.

5. Не можна!

— Прикладати холодні предмети до «температурящих» тіла дитини – це провокує спазм судин шкіри. І якщо зниження температури шкіри і відбувається, то температура внутрішніх органів, навпаки, збільшується, що представляє виняткову небезпеку. — Розтирати спиртом або оцтом не можна, оскільки через шкіру ці речовини потрапляють в організм дитини, а значить, можливе отруєння.

6. Що робити при «білій гарячці»?

Чи є користь від високої температури? Безсумнівно! Лихоманка – це відповідь на інфекцію, захисний механізм, що допомагає організму боротися з вірусами, при підвищенні температури тіла в організмі виробляються захисні фактори. Якщо шкіра вашої дитини, незважаючи на високу температуру, рожева, волога на дотик, ви можете бути відносно спокійні – баланс між теплопродукцією і тепловіддачею не порушений. Але якщо при високій температурі шкіра бліда, руки і ноги холодні, а дитину б’є озноб, то це «біла гарячка», при якій виникає спазм судин. Причиною можуть бути пошкодження ЦНС, нестача рідини, зниження тиску та ін. причини. При білій гарячці:

1) Спробуйте дати пів таблетки Нтш-пи і інтенсивно розтирайте руками холодні кінцівки дитини. Врахуйте, що жарознижуючі не почнуть діяти в повну силу, поки не пройде спазм судин. Обов’язково викликайте швидку допомогу — вони зроблять ін’єкцію ‘літичною суміші’!

2) Виключіть будь-які методи фізичного охолодження – обтирання, загортання в холодні простирадла і т. д.! У вашої дитини і так вже відбувається спазм судин шкіри.

7. Яку форму ліки вибрати?

При виборі форми ліки (рідкої мікстури, сиропу, жувальних таблеток, свічок) слід враховувати, що препарати в розчині або сиропі діють через 20-30 хвилин, в свічках — через 30-45 хвилин, але їх ефект більш тривалий. Свічками можна скористатися в ситуації, коли у дитини виникає блювота при прийомі рідини або він відмовляється пити ліки. Свічки краще використовувати після дефекації дитини, їх зручно вводити на ніч.

ПОРАДА 2: ЦІЛЮЩА НАСТОЯНКА

20 крапель настоянки прополісу додають півсклянки гарячого молока (якщо людина не дуже добре переносить молоко, можна взяти лише чверть склянки або навіть одну ст. ложку). Поєднання прополісу і молока дає особливий ефект: крім лікування простудних і легеневих захворювань (для чого, власне, я і рекомендую прополісну настойку) поліпшуються загальне самопочуття, сон, заспокоюється психіка.

10%-ную настоянку прополісу краще всього купити в аптеці. Пляшечки місткістю 25 мл вам вистачить надовго, а коштує він всього кілька рублів.

Приймати засіб слід увечері, перед сном. Вже після того, як ви вмилися, почистили зуби, коли переодягнулися і розстелили постіль. Щоб залишилося тільки випити і зараз заснути.

При лікуванні простудних захворювань у дітей позитивний ефект очевидний з першого разу. Приводиш дитину додому з дитсадка, бачиш: він захворює. Перед сном даєш йому буквально одну-дві краплі настойки прополісу з молоком – і на ранок ніс у дитини дихає, видно, що за ніч він пролікувався.

Настоянкою прополісу успішно виліковуються гостра респіраторна вірусна інфекція, бронхіт, запалення легень, туберкульоз. Коли я сама використовувала цей засіб для такого класу захворювань, помітила, що попутно настало полегшення запалення шлунково-кишкового тракту.

Коли виразки шлунка або дванадцятипалої кишки ще немає, але діагноз «гастрит» або «дуоденіт» вже поставлено, що ж треба робити, щоб не доводити себе до виразки. Надійних ліків, до того ж не мають шкідливих побічних дій, як ви знаєте, не так вже й багато. Одне з них – настоянка прополісу. Чудово, що режим вживання як для простудних, так і для шлунково-кишкових захворювань один і той же: кілька крапель в гарячому молоці на ніч.

Хто не страждав панкреатитом, може і не знати, які це повсякденні муки. Оперізуючі болі в спині отруюють існування, а надійних рекомендацій для лікування панкреатиту немає. Зазвичай лікують ферментами. А ферменти, замінюючи роботу підшлункової залози, що в підсумку зовсім виводять її з гри, і вона працює все гірше. Так ось настоянка прополісу і молоко справжній порятунок, якщо у Вас панкреатит.

Джерело