Що робити при отруєнні?

Харчові отруєння можуть вивести з ладу на кілька днів. У деяких випадках неякісна їжа може призвести до реанімаційного відділення лікарні. Ми сьогодні не будемо розглядати токсичні отруєння (від грибів і отруйних речовин), а розповімо, якими повинні бути дії при харчових токсикоінфекціях.

Що робити при отруєнні?

Харчові токсикоінфекції (ПТІ) проникають в організм разом з несвіжою їжею або через недотримання елементарних правил гігієни. Першими симптомами хвороби є нав’язлива нудота, багаторазова блювота, ріжучі болі в животі, діарея, озноб і підвищена температура тіла, холодний піт, блідість шкіри. Вже через 2-6 годин після потрапляння в шлунок токсину людині стає погано і нездужання посилюється з кожною хвилиною. Заходи порятунку треба прийняти одразу, як тільки самопочуття погіршилося.

Що робити при отруєнні?

Перше, що слід зробити, це промити собі шлунок. Для цього потрібно приготувати содовий розчин – 1 столова ложка харчової соди на 2 літри води. Потрібно випити склянку такої рідини і викликати у себе блювоту, натиснувши пальцями на корінь язика. Це потрібно повторювати до тих пір, поки блювотна маса не стане чистою, без домішок їжі.

Що робити при отруєнні?

Далі потрібно постаратися вивести токсини з організму. Самий простий, недорогий і дієвий спосіб – випити активоване вугілля. Цей сорбент приймається у розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги. Якщо, приміром, ви важите 67 кг, то потрібно прийняти 6 таблеток. Якщо гостре отруєння, то таблетки активованого вугілля краще розтерти в порошок і розчинити у воді. Повністю цей препарат не розчиниться, пити розчин буде неприємно, однак така рідина швидко справляється з виведенням токсинів з організму.

Якщо активованого вугілля немає, можна купити в аптеці будь-який інший сорбент: Смекту, Білий вугілля, Ентеросгель і т. д.

Що робити при отруєнні?

Після виведення токсинів слід наситити організм водою, так як блювота і діарея істотно обезводили його. У добу потрібно випивати 2-3 літри води. Пам’ятайте, що вода повинна бути кип’яченою та підсоленій (чайна ложка солі на літр води). Для цих же цілей можна купити готові порошки Ораліт, Регідрон — в них містяться солі, глюкоза і деякі мінеральні речовини, в яких як раз і потребує зараз тіло.

Що робити при отруєнні?

При підвищеній температурі рекомендується приймати Ібупрофен, Парацетамол і подібні препарати. Після промивання і виведення токсинів можна випити ліки, що відновлюють мікрофлору кишечника – Мезим, Хілак, Лінекс і т. п. Єдино, що не рекомендують приймати при отруєннях – це знеболюючі засоби. Якщо раптом ситуація погіршиться і доведеться звертатися за медичною допомогою, наявність в організмі знеболюючих засобів ускладнить постановку діагнозу і спотворить лабораторні дослідження.

Щоб уникати таких важких потрясінь для організму в подальшому, слід уникати продуктів сумнівної якості і походження, мити руки перед їжею (яким би банальним не здавався цей рада), дотримуватися чистоти в місці приготування їжі.

Що робити при отруєнні?