Що робити, якщо болить зуб мудрості?

Якщо у вас захворів зуб мудрості, вам треба терміново звернутися до стоматолога. Видаляти зуб мудрості потрібно якомога раніше, щоб потім не мучитися. Якщо вас мучить сильний біль, це говорить про процес запалення, який може перейти в серйозні ускладнення, такі як періостит або остеомієліт.

Якщо вже так склалися обставини, що ви з якихось причин не зможете найближчим часом відвідати стоматолога, ви повинні терміново приймати самостійні методи лікування, точніше сказати, призупиняти запальний процес.

Для цього потрібно прийняти протизапальні препарати, які, напевно, є в кожному будинку, наприклад, ацетилсаліцилова кислота або аспірин. Щоб запальний процес знизити як можна більше, можна приймати такі ліки, як «Піроксикам», «Реоперим». У них дія краще, ніж аспірину. А якщо у вас сильна біль рекомендую приймати тільки «Вольтарен».

 

 

Ні в якому разі не грійте хворе місце, тому що біль зніметься, але не набагато, а саме запалення може тільки навпаки погіршитися.

Якщо вам з якихось причин не можна приймати препарати, описані вище, ви можете зупинити запальний процес народними засобами. До речі, вони будуть ефективні не менш, ніж медичні засоби.

Щоб призупинити процес запалення, спробуйте прополоскати порожнину рота настоями з трав, наприклад, настій з кори дуба. Дубильні речовини, які містяться в дубильном розчині, мають антисептичну дію. Також знизити біль вам допоможуть настої з ромашки, календули, а також шавлії. Готувати настої з трав дуже легко: заливайте дві столові ложки трави склянкою окропу, дайте настоятися настою близько півгодини, а потім остудіть його. Готово!

Я сподіваюся, що мої рекомендації допоможуть тим, у кого виникла біль зуба мудрості. Але все одно, постарайтеся як можна швидше піти стоматолога і разом з лікарем вирішити проблему! Також корисно буде прочитати статтю про харчування для зубів!