Що робити якщо порвалася вуздечка, корисні поради

Одним з видів травм статевого органу чоловіків є розрив вуздечки. Є представники чоловічої статі, яким невідомо що таке надрив вуздечки. Але це не виключає можливість того, що може статися травма з кожним. Частота надриву вуздечки на чоловічому статевому органі значно висока, оскільки крайня плоть статевого члена дуже ранима.

Зміст:

 • 1 Причини
 • 2 Перша допомога
 • 3 Наслідки
 • 4 Медична допомога
  • 4.1 Френулотомія
  • 4.2 V-Y пластику і обрізання
 • 5 Догляд

Причини

Що робити якщо порвалася вуздечка, корисні поради

Найбільш часті причини розриву вуздечки

Вуздечка є шкірною складкою, розташованої між голівкою і крайньою плоттю члена. Довжина цієї складки і її еластичність можуть розрізнятися у всіх чоловіків. Функція вуздечки – відновлення становища шкіри, що покриває головку статевого органу, після того, як вона була гола.

Приблизно у 30% чоловіків шкірна складка вкорочена і має поганий еластичністю. Це стає головною причиною її надриву під впливом певних факторів. Травма може статися і у чоловічої половини з нормальною еластичністю і завдовжки шкірної складки.

У більшості випадків розрив відбувається в процесі статевого акту, при занадто великої інтенсивності рухів або поганому зволоження піхви. В результаті травми людина відчуває біль, а на місці пошкодження відкривається кровотеча. Під голівкою члена видно відкрита рана.

Причиною розриву вуздечки стають вроджена особливість статевого органу, активний статевий акт. Після першого надриву ризик повторного травмування підвищується.

Перша допомога

Багато чоловіків не знають, що робити, якщо розірвався вуздечка. Правильні дії відіграють велику роль для чоловічого здоров’я. Ні в якому разі не можна перев’язувати статевий орган. Порушення циркуляції крові в члені небезпечно для життя.

Що робити якщо порвалася вуздечка, корисні поради

Як надати першу допомогу

Зупинити кровотечу потрібно наступним чином:

 • пальцями затискається місце розриву
 • затискати слід у напрямку до голівці
 • натискати треба з невеликою силою
 • тримати пальці необхідно двадцять хвилин

Тільки після того, як кров зупинилася можна обробити рану антисептичним засобом і перев’язати бинтом. Не можна накладати тугу пов’язку. Забинтовують рану для того, щоб не допустити потрапляння інфекції.

Після проведення перших дій по зупинці кровотечі і дезінфекції рани слід обов’язково відправитися в медичний заклад.

Наслідки

При легкому ступені травми вуздечка може зажити без медичної допомоги, і не доставляючи надалі чоловікові ніякого дискомфорту. Але при сильній травмі на статевому члені утворюється рубець, який вкорочує шкірну складку ще більше. Такі наслідки можуть вплинути на розвиток проблем з ерекцією.

Від оголення голівки статевого члена залежить досягнення ерекції. Якщо з цим виникають складнощі, то у чоловіка виникають проблеми з сім’явипорскуванням і частотою статевих актів. Наявність всіх цих труднощів і проблем призводять до невпевненості і розвитку нервових захворювань.

Що робити якщо порвалася вуздечка, корисні поради

Необхідний огляд уролога

Щоб уникнути негативних наслідків більшість чоловіків звертаються до уролога за допомогою. Сучасна медицина пропонує кілька способів вирішення проблеми.

Медична допомога

Лікування розриву вуздечки статевого члена може проводитись навіть в цілях запобігання травми при вродженій патології. Для усунення проблеми використовують кілька методів:

 • френулотомія
 • V-Y пластику
 • обрізання

При виконанні операції чоловік не піддається ніякому ризику. Крім цього, всі процедури абсолютно безболісні.

Френулотомія

Метою цього методу пластики є подовження вуздечки, яка найчастіше є причиною травми. Проводиться операція за стандартною схемою:

 • Тривалість процедури становить не більше 20 хвилин.
 • Для знеболювання використовується місцева анестезія.
 • На вуздечці виконується поперечний надріз.
 • Зашивають розріз в поздовжньому напрямку.
 • В результаті пластики значно знижується натяг шкірної складки. Шов від операції практично непомітний, зливаючись з природними складками.

  Френулотомія проводиться кваліфікованими фахівцями і дає чоловікам можливість відчути себе повноцінним статевим життям. Операція попереджає викривлення головки, яке відбувається при наявності такої патології, як коротка вуздечка. Загоєння тканин відбувається протягом кількох днів. Після візиту до лікаря через два тижні після пластики, при відсутності відхилень спеціаліст дозволяє пацієнтові займатися сексом.

  V-Y пластику і обрізання

  Дещо рідше використовують такі види операції, як V-Y пластику або обрізання. Причиною цього стають не досягнуті результати, а естетичність. V-Y пластику призводить до того, що статевий орган виглядає не естетично, а також підвищується ризик розвитку фімозу. У зв’язку з цим рекомендують V-Y пластику дуже рідко.

  Для проведення обрізання необхідні певні свідчення, які включають не тільки коротку довжину вуздечки, але і звуження крайньої плоті.

  При таких порушеннях добитися повноцінного відкриття головки тільки пластикою вуздечки не вийти. Для повноцінного відновлення проводиться циркумцизії (обрізання).

  При циркумцизії крайня плоть обрізається, в результаті відкривається головка. Процедура хвороблива, тому вона проводиться під загальною або місцевою анестезією. Обрізання вважається корисною процедурою, яка збільшує ерекцію, запобігає передчасне сім’явипорскування і є способом зниження ризику розвитку інфекції під шкірою головки.

  Якщо у чоловіка з народження коротка вуздечка, то рекомендується провести пластику до того, як стався розрив. Травма може заподіяти людині не тільки моральний і фізичний дискомфорт, але і викликати проблеми зі здоров’ям.

  Догляд

  Якщо після розриву вуздечки чоловік не відвідує лікаря, сподіваючись на самозаживление травми, то потрібно розуміти, що результатом такого пасивного ставлення стає гарантований повторний розрив і проблеми з ерекцією. Загоєння тканин буде відбуватися поступово, але при цьому підвищується вірогідність інфікування.

  Після травмування необхідний візит до лікаря. В незалежності буде проводитися пластику або ні, за раною потрібно доглядати, щоб не допустити потрапляння інфекції в тканини і розвитку запального процесу.

  Для дезінфекції фахівець може порекомендувати препарати з вмістом антисептика. Також слід робити ванночки з додаванням марганцівки. Для цього невелику кількість марганцівки додають у воду. Наливають розчин у невелику ємність (банку) і опускають туди статевий орган на десять хвилин. Робити такі ванночки потрібно щодня до тих пір, поки рана повністю не заживе.

  Своєчасний візит до уролога і правильний догляд дозволяють більше ніколи не зіткнутися з такою проблемою, як розрив вуздечки. Не варто боятися хірургічного втручання, це нешкідлива процедура, яка може проводитися навіть дітям.