Що таке хвороби серця

Що таке хвороби серця

Хвороби серця відносяться до захворювань, які зачіпають серце і кровоносні судини.

Поширені серцеві захворювання:

Ішемічна хвороба серця,

Серцева недостатність,

Кардіоміопатія,

Хвороби клапанів серця,

Аритмії.

Що таке серцевий напад?

Коли коронарна артерія блокується (зазвичай згустком крові), кровотік порушується. Це зменшення крові може швидко пошкодити і/або вбити серцеві тканини, тому швидке лікування просто необхідно. Серцевий напад може викликати такі симптоми, як біль у грудях, задишка, слабкість і навіть смерть.

Швидке втручання та ефективні методи лікування скорочують кількість смертей від інфарктів в останні роки.

Симптоми серцевого нападу

Попереджувальні знаки серцевого нападу:

Біль у грудній клітці (може поширюватися на спину, шию, руки і/або щелепа).

Запаморочення.

Нудота, блювання.

Швидке або нерегулярне серцебиття.

Задишка.

Деякі люди можуть проявляти занепокоєння, мати розлад шлунка і/або печію (у деяких жінок це переважаючий симптомів, замість болю в грудях).

Слабкість.

Симптоми серцевого нападу у жінок

Хоча деякі жінки надходять у лікарні з болем у грудях, у болшьинства цей симптом не присутній. Замість цього, жінки зазвичай мають різний набір симптомів серцевого нападу:

Аритмії,

Кашель,

Печія,

Втрата апетиту,

Нездужання.

Такі симптоми є причиною затримки в постановці діагнозу, якщо не розглядаються як можливі ознаки хвороби серця. Затримка в діагностиці може призвести до подальшого пошкодження тканин серця або навіть смерті.

Ішемічна хвороба серця (ІХС)

ІХС виникає, коли бляшки звужують або блокують коронарні артерії, що призводить до зниження кровотоку. Це зменшення кровотоку може викликати біль у грудях (стенокардію) — знак попередження про потенційні проблеми з серцем. Атеросклеротична бляшка також працює як пастка для невеликих згустків крові (тромбів), повністю блокуючи артерію. Деякі бляшки можуть бути твердими зовні, але м’якими і липкими всередині.

Якщо у людини розвиваються симптоми серцевого нападу невідкладно телефонуйте (або попросіть кого-небудь) подзвонити у швидку допомогу. Відстрочка може призвести до смерті.

Раптова зупинка серця

Серцевий напад може викликати інші порушення окрім блокування кровотоку. Наприклад, раптова серцева смерть може статися, коли серце починає працювати з перебоями (аритмія). Коли тканини серця, які відповідають за регулярні електричні імпульси серцевого м’яза пошкоджені, серце перестає ефективно перекачувати кров. Смерть зазвичай настає через кілька хвилин після того, як серце перестає качати кров. Отже, швидка реанімація та відновлення організованою електричної активності (зазвичай виробляється електричним струмом за допомогою дефібрилятора) може відновити ефективну перекачування крові. Це може бути життєво важливо.

Плутане серцебиття (Аритмії)

Якщо серцебиття стає аномально швидким, повільним або нерегулярним, то такий стан називається аритмією. З’являються такі симптоми, як слабкість, задишка, а також занепокоєння. Аритмії можуть змінити, уповільнити або навіть зупинити здатність серця перекачувати кров. Отже, особам з аритміями слід звернутися за екстреною медичною допомогою, особливо якщо аритмія є постійною або викликає які-небудь симптоми, пов’язані з симптомами серцевого нападу, такі як біль у грудях.

Кардіоміопатія

Це стан, що вказує на аномальність серцевого м’яза. Основні види кардіоміопатій:

Дилатаційна (розтягнуті і стоншена м’язи),

Гіпертрофічна (потовщення серцевого м’яза),

Обмежувальні (рідкісна проблема, коли серцевий м’яз не розтягнута нормально, тому камери не правильно заповнюються кров’ю).

Ознаки і симптоми кардіоміопатії:

Задишка,

Втома,

Набряк ніг, щиколотки,

Кашель при лежанні,

Запаморочення,

Біль у грудях,

Нерегулярне серцебиття.

Серцева недостатність

Серцева недостатність (також звана застійна серцева недостатність) — це коли насосне дію серця не може задовольнити потребу організму в крові; УЗД серця при цьому зазвичай показує гіпертрофії шлуночка. Симптоми і ознаки практично ідентичні з кардіоміопатією.

Вроджений порок серця

Вроджену ваду серця — дефект у розвитку серця, як органу, який зазвичай вперше виявляється при народженні, хоча іноді його не виявляють до повноліття. Існує багато видів вроджених вад серця і деякі не потребують лікування, але інші, вимагають хірургічного втручання.

Американська Асоціація серця перераховує принаймні 18 різних видів вроджених вад серця; багато з них мають додаткові анатомічні варіації. Останні досягнення в медицині дозволили хірургів, усувати багато з цих дефектів, так що пацієнт може нормально жити і розвиватися.

Діагностика серцевих захворювань

Вимір електричної активності серця за допомогою ЕКГ (електрокардіограма). ЕКГ тести дають важливу інформацію для лікаря про серцевому ритмі, пошкодженні серця, або серцевий напад, і можуть надати ряд інших важливих відомостей про стан пацієнта. Крім того, можна порівнювати минулі і справжні ЕКГ, щоб побачити зміни електричної активності серця з плином часу або після процедури.

Стрес-Тест. Людина проходить випробування навантажень на серце. Стрес-тест вимірює здатність серця реагувати на потребу організму в крові під час стресу (тренування або роботи). Безперервне вимірювання електричної активності серця буде записано разом з ЧСС і артеріальним тиском під час тренування (з поступовим збільшенням навантаження) на біговій доріжці. Інформація допомагає показати, наскільки добре серце реагує на потреби організму і може надати інформацію, щоб допомогти діагностувати і лікувати проблеми. Він також може бути використаний, щоб побачити ефект лікування.

Холтерівський моніторинг. Людина підключається до портативного кардиомонитору. Багато людей мають переривчасті симптоми, такі як періодичні болі в грудях або аритмії. Однак, їх ЕКГ не показує ніяких змін. Щоб виявити ці тимчасові зміни, холтерівський монітор потрібно носити протягом декількох днів для запису електричної функції серця.

Рентген грудної клітини може надавати обмежену інформацію про стан серця. Крім того, рентген може показати скупчення рідини в легенях, що можливо, від серцевої недостатності.

Ехокардіограма в режимі реального часу показує картину працюючого серця з допомогою звукових хвиль (ультразвук) для отримання зображень. Під час тесту використовують ту ж технологію, що і для дослідження плоду під час вагітності. Вона може показати, наскільки добре камери серця і серцеві клапани функціонують (наприклад, ефективність насосної функції, кровотік через клапани), до і після процедури, а також інші особливості.

Спеціалізована кардіологічна комп’ютерна томографія (КТ) може надати докладний 3-D зображення серця. Можна розглянути бляшок в коронарних артеріях або зображення таких внутрішніх структур, як клапани серця або товщина стінки. Також можна використовувати для вивчення нормальної анатомії серця або вроджених дефектів.

Серцева катетеризація. Бляшки в серцевих артеріях можуть бути серйозною проблемою, навіть загрозливою життя. Діагностика і своєчасне лікування закупорки коронарних артерій поліпшили життя багатьох пацієнтів з ішемічною хворобою серця. Катетеризація серця — це метод, який поєднує дві функції в одній процедурі: діагностичну і терапевтичну. Методика є інвазивною. Тонку трубку поміщають в кровоносну судину на нозі чи руці, барвник вводиться у трубку і йде в артерії. Спеціальний рентгенівський апарат показує звуження або закупорку артерії. Ті ж трубки можуть бути використані для відкриття коронарної артерії за допомогою ангіопластики або для розміщення стента.