Що ж краще при варикозі: «Флебодіа 600» або «Детралекс»?

При варикозі застосовуються різні препарати. Одні коштують дешевше, інші відрізняються більш високою ціною. Може розрізнятися і ефективність таких засобів. А що краще приймати препарат «Флебодіа 600» або «Детралекс»?

Що ж краще при варикозі: «Флебодіа 600» або «Детралекс»?

Зміст

 • 1 Опис «Детралекс»
  • 1.1 Склад
  • 1.2 Форма
  • 1.3 Дія
  • 1.4 Показання
  • 1.5 Протипоказання
  • 1.6 Побічні ефекти
  • 1.7 Як використовувати?
  • 1.8 Терміни придатності
  • 1.9 Особливі вказівки
 • 2 Опис «Флебодіа 600»
  • 2.1 Склад
  • 2.2 Форма
  • 2.3 Дія
  • 2.4 Свідчення
  • 2.5 Протипоказання
  • 2.6 Побічні ефекти
  • 2.7 Спосіб прийому
  • 2.8 Терміни зберігання
  • 2.9 Особливі вказівки
 • 3 Коротка порівняльна характеристика
 • 4 Думки лікарів
 • 5 Думки звичайних людей

Опис «Детралекс»

«Детралекс» часто призначається при варикозі і зараховується до категорії ангіопротекторів і венотоників.

Склад

У складі «Детралекса» можна виявити микронизированную і особливим чином підготовлену флавоноїдну фракцію в обсязі 500 мг, і в ній міститься 90% діосміну (тобто 450 міліграмів) і 10% геспередина (решта 50 мг). Препарат містить також деякі допоміжні компоненти, наприклад, сульфат натрію, макрогол, тальк, діоксид титану, віск, желатин, целюлоза і так далі.

Форма

«Детралекс» випускається в таблетах. Вони вкриті плівковою оболонкою, яка має рожево-оранжевий відтінок. На розломі колір варіюється від світло-жовтого до кремового.

Дія

Засіб чинить вплив у двох напрямках. По-перше, він підвищує тонус вен, тим самим відновлюючи їх нормальне функціонування і забезпечуючи відтік крові з кінцівок. По-друге, активні компоненти захищають судинні стінки, а саме знижують їх проникність, ламкість, зменшують еластичність, перешкоджаючи подальшому патологічного розширення, тобто розвитку захворювання.

Оптимальне співвідношення ефекту і доза досягається при прийомі двох таблеток. Виведення значною мірою здійснюється органами травного тракту, більша частина компонентів виходить природним шляхом разом з калом. З сечею виводиться лише 10-14% загального обсягу. А тривалість періоду повного виведення становить одинадцять годин.

Свідчення

«Детралекс» показаний як мед. препарату, що застосовується для симптоматичного лікування і полегшення станів, що характеризуються венозно-лімфатичної недостатністю, він усуває втому, розпирання і важкість у ногах, дискомфорт і болі, трофічні зміни, судоми. Застосування може вимагатися в періоди загострення геморою.

Протипоказання

«Детралекс» не рекомендується застосовувати при грудному вигодовуванні, а також при гіперчутливості до тим чи іншим входять до складу речовин.

Побічні ефекти

Більшістю пацієнтів «Детралекс» переноситься добре, але в деяких випадках можуть виникати побічні ефекти, такі як різні порушення травлення (пронос, здуття, нудота, диспепсія, болі), головні болі, погіршення стану і нездужання або слабкість, запаморочення, алергічні реакції (найчастіше, висип, кропив’янка, гіперемія, свербіж).

Як використовувати?

Добова доза кошти «Детралекс» при венозної недостатності (у тому числі і при варикозі) становить дві таблетки, причому одну бажано прийняти приблизно в середині дня, а іншу – під час їжі у вечірній час доби. Повний курс може тривати кілька місяців (до року), крім того, він може бути призначений лікарем повторно.

При геморої в перші чотири дні бажано приймати по дві таблетки тричі за добу. А протягом наступних трьох днів кількість скорочується до чотирьох таблеток: двох вранці і дві ввечері.

Що ж краще при варикозі: «Флебодіа 600» або «Детралекс»?

Терміни придатності

«Детралекс» може зберігатися при температурі не більше 30 градусів чотири роки.

Особливі вказівки

У період лікування рекомендується вести здоровий спосіб життя, збалансовано харчуватися. Особливо важливо контролювати вагу, обмежувати перебування під сонячними променями. Крім того, можна носити компресійні гольфи або панчохи. При виникненні неприємних симптомів застосування треба припинити.

Опис «Флебодіа 600»

«Флебодіа 600» — засіб з ангиопротективными і венотонизирующими властивостями.

Склад

У складі 600 міліграмів діосміну і деякі додаткові компоненти: колоїдний діоксид кремнію, кислота стеаринова, барвник діоксид заліза і титану.

Форма

«Флебодіа 600» випускається у вигляді таблеток, вони покриті рожевою оболонкою.

Дія

«Флебодіа 600» захищає венозні стінки за рахунок підвищення їх щільності та резистентності, а також зниження проникності. Знижується розтяжність вен (іншими словами, підвищує їх тонус), помітно зменшується венозний застій і нормалізується мікроциркуляцію, забезпечується зменшення адгезії лейкоцитів через судинні стінки і поліпшення кисневого дифузії. Крім того, відзначаються судинозвужувальні та протизапальні властивості.

Активні компоненти досить швидко всмоктуються з шлунково-кишкового тракту і досягають мети, це відбувається в середньому за дві години. Найбільша концентрація ж досягається через 5 годин. Речовини розподіляються і накопичуються у всіх шарах судин, а виводяться здебільшого нирками, найменшою – жовчю і кишечником.

Свідчення

Використання даного препарату рекомендується як і комплексної терапії при ознаках хронічної венозної недостатності, варикозі вен, обострившемся геморої і порушення мікроциркуляції.

Протипоказання

Приймати «Флебодіа 600» не можна при непереносимості компонентів, перший триместр вагітності, під час лактації, а також у випадку, якщо хворому менше вісімнадцяти років.

Побічні ефекти

Побічних дій небагато, до них відносяться диспептичні розлади (нудота, відрижка, болі в епігастрії, печія), біль у голові.

Спосіб прийому

При варикозі потрібно приймати по одній таблетці, причому зранку перед сніданком, на голодний шлунок. Тривалість терапії становить кілька місяців, при важких формах недостатності вен вона може подовжаться до шести-восьми місяців.

При геморої рекомендується по дві або три таблетки, а вживати їх потрібно під час прийому їжі. Курс триває тиждень.

Що ж краще при варикозі: «Флебодіа 600» або «Детралекс»?

Терміни зберігання

Зберігається засіб три роки при температурі, що не перевищує 30 градусів.

Особливі вказівки

Бажано проводити лікування варикозу препаратом «Флебодіа 600» разом з іншими засобами. Якщо ефекту немає, то слід повторити обстеження і внести корективи в схему терапії.

Коротка порівняльна характеристика

Так яке засіб краще? Основні порівняльні характеристики «Детралекс» і «Флебодіа 600»:

 • Фармакологічна група однакова, кошти є аналогами.
 • Вплив. Обидва препарату чинять ангиопротективное і венотонізуючу впливу, тобто підвищують резистентність, щільність і тонус стінок вен, знижують проникність тканин, ламкість, нормалізують циркуляцію. В прикладеній до «Флебодии 600» інструкції зазначено, що засіб також знижує адгезію лейкоцитів в судинних стінках, нормалізує дифузію кисню, надає протизапальну і навіть судинозвужувальну дії. Але, швидше за все, всі перераховані властивості можна віднести і до «Детралексу», просто виробники не розписали їх настільки докладно.
 • Склад трохи відрізняється. Так, «Флебодіа 600» містить 600 грамів діосміну, а «Детралекс» — тільки 450 мг, зате в складі є геспередин. Що краще? По суті, речовини чинять однаковий вплив.
 • Показання однакові, це симптоматична комплексна терапія станів і хвороб, що супроводжуються венозно-лімфатичної недостатності.
 • Протипоказання. Якщо вірити інструкції, то у «Флебодіа 600» їх дещо більше, до них відносяться перший триместр вагітності та вік пацієнта молодше вісімнадцяти років. В анотації до «Детралексу» вказується, що тератогенного впливу на плід не було помічено, хоча все ж вагітним краще проявляти обережність.
 • Побічні ефекти. Згідно анотації, «Флебодіа 600» переноситься краще, так як симптомів менше.
 • Використання. Приймати препарат «Флебодіа 600» більш зручно.
 • Вартість. Ціна упаковки «Детралекса» об’ємом 30 таблеток становить приблизно 800-900 рублів. А 30 таблеток «Флебодии 600» стоять 900-100 рублів. Тобто різниця незначна.
 • Дослідження. Препарат «Детралекс» проходив клінічні випробування, в тому числі так звані «сліпі» експерименти, і в їх ході терапевтична ефективність вченими була доведена. Засіб «Флебодіа 600» теж випробовувалося, але, як зрозуміло з інструкції, тільки з цілю виявлення протипоказань.
 • Виробник. «Детралекс» проводиться французькою компанією «Серв’є». Виробник «Флебодии 600» — «Иннотера Шузи», і компанія також знаходиться у Франції.

Що ж краще при варикозі: «Флебодіа 600» або «Детралекс»?

Думки лікарів

Якщо поцікавитися думкою лікарів, то багато з них скажуть, що «Детралекс» і «Флебодия 600» по областях застосування і спектру дії є аналогами, тому з’ясовувати, який засіб краще і ефективніше, безглуздо, ефект приблизно однаковий. Але все ж є деякі нюанси, і вони були розглянуті вище. Крім того, варто брати до уваги і такий критерій порівняння як індивідуальна реакція організму, і вона може бути абсолютно непередбачуваною.

Думки звичайних людей

Вивчаючи відгуки про препарати «Флебодіа 600» і «Детралекс», можна зробити висновок, що останній має більш виражений ефект, але перший, як вважають деякі, діє дещо швидше. Що стосується побічних дій, то «Детралекс» зазвичай переноситься краще, а «Флебодіа 600» у деяких випадках провокує порушення травлення. Інших ефектів майже ніхто не відзначає.

Залишається лише повторити, що призначати лікування при варикозі може лікар, тільки він знає, що краще вам підійде.

Що ж краще при варикозі: «Флебодіа 600» або «Детралекс»?