Шийний остеохондроз і артеріальний тиск: підвищення артеріального тиску через шийного відділу

Зміст статті:

 • 1 Взаємозв’язок остеохондрозу і тиску
 • 2 Остеохондроз і болі в області серця
 • 3 Діагностика та лікування

Остеохондроз шийного відділу хребта є захворюванням, яке характеризується ускладненнями різного роду, і може істотно погіршити якість життя пацієнта.

Дистрофічні зміни в області шийного відділу ведуть до серйозних наслідків, одним з яких і виступає артеріальна гіпертензія.

Варто зазначити, що підвищення показників кров’яного тиску на тлі шийного остеохондрозу завжди супроводжує супутню хвороба, внаслідок чого збільшується ймовірність розлади циркуляції крові в мозкових півкулях, порушення ритму серця, і наслідки такого стану передбачити важко.

Зв’язок з шийним остеохондрозом і стрибками тиску крові є, її і підтверджує офіційна медицина. Однак у ряді ситуацій, багато хворі, а іноді і зовсім лікарі, не хочуть її помічати, і лікують виключно гіпертонічну хворобу, яку вилікувати все одно не вдається, так як основне захворювання погіршує її перебіг.

Необхідно розібратися, як остеохондроз впливає на показники тиску, і може привести до гіпертонічної хвороби? Крім цього, потрібно з’ясувати, як вилікувати захворювання, і нормалізувати артеріальний тиск на необхідному рівні.

Взаємозв’язок остеохондрозу і тиску

Шийний остеохондроз і артеріальний тиск: підвищення артеріального тиску через шийного відділуЗазвичай, цифри підвищеного артеріального тиску, його різкі перепади і скачки тиску в кровоносній системі є незаперечними елементами при патологічних змінах хребців, тому можна з упевненістю сказати, що гіпертонія – це супутній симптом остеохондрозу шийного відділу.

Справа в тому, що через хребет пролягає артерія, постачальна головний мозок необхідними поживними речовинами, киснем і кров’ю.

Від безперебійного функціонування даної артерії залежить повноцінна робота мозочка, довгастого мозку, кори головних півкуль, а також внутрішнього вуха.

Коли розвивається остеохондроз шийного відділу, утворюються кісткові нарости між хребцями, внаслідок чого зменшуються природні просвіти. Як результат, артерію затискають з двох сторін, відповідно, повноцінний струм крові стає більш повільним, і продолговатому мозку не вистачає надходження кисню.

Щоб відновити повноцінний обмін речовин, довгастий мозок надсилає нервовий імпульс, який приводить до стимулювання артеріального тиску, і воно починає підвищуватися. У випадку, щоб не помилитися і не сплутати високий тиск при шийному остеохондрозі з іншими причинами його підвищення, необхідно знати симптоми процесів дегенеративного характеру:

 • Після тривалого сидіння на стільці, дивані і так далі, розвиваються сильні больові відчуття.
 • В потиличній області голови локалізується больовий синдром, що носить різний характер больовий інтенсивності.
 • З одного боку шийного відділу з кожним днем посилюють больові відчуття.
 • «Скриплять» і «хрумтять» шийні суглоби.

У свою чергу, гіпертонія додає до негативної симптоматикою і регулярні головні болі, слабкість, порушення ритму серця, приватні запаморочення, порушення зорового сприйняття, панічний стан, хронічну втому та інше.

Враховуючи те, що наслідки захворювань окремо досить серйозні, а в симбіозі і зовсім збільшують ризик розвитку незворотних ускладнень, необхідно негайно звернутися до лікаря за кваліфікованою допомогою.

Остеохондроз і болі в області серця

Шийний остеохондроз і артеріальний тиск: підвищення артеріального тиску через шийного відділуОднією з ознак остеохондрозу виступає порушення функціонування серця, внаслідок чого змінюється його ритм. Найбільш поширена форма хвороби – це аритмія, виражений у вигляді екстрасистолії.

Головна причина, яка веде до порушення ритму серця – це перетискання вербальної артерії, що розташовується уздовж хребта.

Це перетискання підвищує артеріальний тиск, кров перекачується з максимальним зусиллям, внаслідок чого і відбувається патологічне порушення ритму серця.

Ще однією причиною може бути серйозне навантаження на стовп хребта, внаслідок якої його «функціонування» порушується. Як правило, це найбільше стосується саме грудного відділу.

Внаслідок здавлювання нервових закінчень, коли випадають диски, може розвиватися аритмія, яка характеризується болями в серці. Основні симптоми остеохондрозу і порушення роботи серця:

 • Безпідставна тривога.
 • Больовий синдром між лопаток.
 • При вдиху не вистачає кисню.
 • Підвищене потовиділення, помутніння свідомості.
 • У будь-якому випадку, усунути аритмію представляється можливим тільки тоді, коли вдається провести комплексне лікування остеохондрозу, і вилікувати його.

  Таким чином, усунувши основне захворювання, супутній симптом зникне.

  Діагностика та лікування

  Шийний остеохондроз і артеріальний тиск: підвищення артеріального тиску через шийного відділуЩоб діагностувати остеохондроз шийного відділу рекомендуються інструментальні способи діагностування такої патології. Саме вони дадуть повну інформацію про негативні перетвореннях хребетного стовпа, внаслідок яких і розвинулася гіпертонія.

  Як правило, лікар рекомендує пройти рентгенографію, зроблену саме у двох проекціях, а також призначається комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія.

  За результатами рідкісних вимірювань артеріального тиску, не завжди вдається вчасно поставити діагноз артеріальна гіпертензія. Зокрема, сюди можна віднести синдром «білого халата», коли лікар виступає психогенним фактором для свого пацієнта, внаслідок чого і реєструється помилкове підвищений тиск. Насправді психосомаика і гіпертонія завжди взаємопов’язані.

  У даній ситуації, щоб виявити повну взаємозв’язок остеохондрозу шийного відділу та артеріальної гіпертензії, доктор рекомендує пройти добовий моніторинг тиску, крім цього він призначає додаткові обстеження пацієнта:

  • Розгорнутий біохімічний аналіз.
  • Загальний аналіз сечі.
  • Оцінюється стан очного дна.

  Як правило, при остеохондрозі діагностувати артеріальну гіпертензію досить просто, і бажано її виявити на початкових етапах розвитку, щоб призначити своєчасну терапію.

  Артеріальний тиск, а також остеохондроз лікують комплексно, проте застосовуються різні методи. Консервативна терапія спрямована не тільки на усунення негативної симптоматики, але і на етіотропну корекцію.

  Терапія артеріальної гіпертензії передбачає оздоровчу дієту, медикаментозні препарати (бета-блокатори, сечогінні засоби), фізіотерапевтичні процедури, а також призначають заняття лікувальною гімнастикою. Для лікування остеохондрозу рекомендують ліки протизапальної властивості, міорелаксанти, вітамінні комплекси, хондропротектори.

  На закінчення доцільно відзначити, що організм людини – це самий складний механізм у всьому світі, в якому всі процеси взаємопов’язані. І збій в одній системі або внутрішньому органі може призвести до серйозних наслідків, тому важливо стежити за своїм здоров’ям, і своєчасно звертатися до лікаря при погіршенні самопочуття. Відео до цієї статті покаже, що можна робити при шийному остеохондрозі.