Шкода здоров’ю від дієт — хто може опинитися під загрозою і чому?

 

Багато людей, які мають надлишкову вагу мріють за максимально короткий проміжок часу схуднути та отримати струнку і красиву фігуру, при цьому не замислюючись про можливі негативні наслідки. Так, багато абсолютно необдумано вдаються до тієї чи іншої гучної і сучасній дієті, не подумавши про те, яку шкоду організму вона може завдати. Між тим, будь-який з існуючих сьогодні способів схуднення неодмінно передбачає певні обмеження, недотримання яких може завдати шкоди здоров’ю.

Подібні протипоказання при дієтах в більшості випадків стосуються раціону харчування, причому мова йде як про розмір порцій, так і про різновиди споживаних продуктів. Практично кожна з дієт передбачає скорочення денного раціону, отже, це призводить до того, що організм неполучает необхідні мікроелементи і витаминны в достатній кількості. Саме тому, перш ніж почати худнути, потрібно підібрати для себе індивідуальну дієту, при цьому обов’язково потрібно врахувати особливості свого організму. Отже, в даній статті ми поговоримо про те, чи можливо завдати шкоди здоров’ю від дієт і які можуть бути протипоказання.

 

Діти і підлітки

 

Перш за все, потрапляють під загрозу діти і підлітки. Для них вкрай небезпечні ті дієти, які передбачають значне скорочення денного раціону, при цьому вся споживана їжа є низькокалорійною. Організм дитини активно розвивається, а всім підліткам характерне статеве дозрівання, що знову-таки спричиняє за собою істотні зміни у всьому організмі. Саме тому, всі без винятку діти і підлітки відчувають гостру необхідність в правильному і повноцінному харчуванні, так як їх організм інтенсивно витрачає надходять разом з їжею речовини, отже, вони можуть завдати дієти можуть бути шкідливі для них, якщо не будуть дотримуватися елементарних правил безпеки.

Найбільш небезпечними в цьому випадку будуть обмеження передбачають мінімальне містять в споживаної їжі білків і жирів, які у такому віці вкрай важливі. Будь-які обмеження в період розвитку організму можуть посприяти порушення формування скелету. Більш того, деколи залишаються недорозвиненими і деякі внутрішні органи. Нестачу поживних речовин у дитячому організмі неодмінно вплине на його подальший розвиток і здоров’я, зрозуміло, не кращим чином.

Жоден фахівець не порадить обмежувати денний раціон дитини або підлітка жорсткою дієтою, так як це може призвести до порушення синтезу гормонів, тим більше, якщо мова йде про підлітків. Якщо поживними речовинами обділений організм дівчинки, то у неї можуть виникнути порушення в менструальному циклі, що в свою чергу може сприяти ще більш негативних наслідків, наприклад, викликати порушення репродуктивної функції. Нестача вітамінів і мінералів в організмі може призвести до регулярних збоїв. Найчастіше вони проявляються в проблемах зі шкірою або зубами. Також спостерігається надмірне випадання волосся стають ламкими нігті.

Багато підлітки досить часто комплексують з приводу надмірної ваги, у зв’язку з чим не звертають уваги ні на які протипоказання при схудненні, що в підсумку призводить до сумних наслідків. Якщо ви вважаєте, що ваша дитина дійсно має зайву вагу, від якого необхідно терміново позбутися, то попередньо в обов’язковому порядку потрібно звернутися до досвідченого дієтолога та отримати відповідну консультацію. Цей фахівець допоможе вам правильно підібрати найбільш оптимальний спосіб схуднення, без нанесення збитку здоров’ю. Ви можете отримає якісну консультацію від дієтолога і на нашому сайті, для цього просто відправте заявку і наш фахівець допоможе вам з вирішенням проблеми.

Шкода здоровю від дієт — хто може опинитися під загрозою і чому?

 

Протипоказання при схудненні для вагітних і годуючих жінок

 

Завдати шкоди здоров’ю від дієт також можуть вагітні і новоспечені матусі, яким слід відмовитися від обмеження раціону. Як стверджують фахівці, перебуваючи в такому положенні жінка і зовсім повинна забути про дієти, які передбачають недостатнє споживання їжі. Адже організм вагітної жінкою досить чутливо реагує на дефіцит вітамінів і мікроелементів. Подібна нестача поживних речовин може позначитися не тільки на здоров’я майбутньої матері, але і на її малюка.

Так, якщо вагітна жінка сидить на досить жорсткій дієті, з метою скинути зайву вагу, то існує висока ймовірність того, що із-за нестачі поживні речовини дитина може народитися занадто слабким, більше того, можливі навіть проблеми з нервовою системою малюка. Все це може призвести до того, що дитина в подальшому буде відставати в розвитку. Тому, не варто ризикувати здоров’ям свого малюка, адже краса хоч і вимагає жертв, але не таких, розумніше буде почекати деякий час, і вже потім приступити до роботи над собою, без нанесення шкоди здоров’ю.

Також слід сказати, що у жінок, які намагаються схуднути і обмежують у зв’язку з цим свій живильний раціон у стані вагітності, досить часто виникають тяжкі форми токсикозу. Крім цього, навіть незначні обмеження в харчуванні можуть вилитися для жінки запамороченням або тиском. Всі ці моменти також можна віднести і до новоспеченої матері, яка годує свою дитину грудьми. Будучи вагітною, жінка набирає вагу, так як це передбачає природа. Так, надмірна вага надалі повинен витрачатися на потреби малюка. Тільки що народила жінка взагалі не повинна переживати за зайві кілограми, як показує практика, вже через півроку після пологів, надмірна вага поступово йде сам собою. Так що не варто намагатися обдурити природні процеси. Не звертаючи уваги на протипоказання при дієтах, як вже говорилося раніше, жінка ризикує не тільки своїм здоров’ям, але і піддає ризику малюка, а воно того не варто.

 

Шкода здоров’ю від дієт для людей з хронічними захворюваннями

 

Ще одна категорія людей, якій не варто використовувати дієти — особи з хронічними захворювання. Фахівці стверджують, що всі негативні моменти, викликані неправильним і занадто обмеженим харчуванням, неодмінно в підсумку призведуть до розвитку хронічних патологій. Погодьтеся, будь-яка дієта, що передбачає тривале обмеження в їжі, неминуче веде до сильного стресу для організму. У зв’язку з цим це нерідко призводить до того, що у людини починають стрімко виявлятися хронічні захворювання, причому без дієти людина міг навіть і не згадати про таких проблемах.

Категорично протипоказані дієти тим, хто має проблеми з травною системою. Тим більше, якщо мова йде про гастриті або виразці шлунка. Також, протипоказання при дієті актуальні і для тих людей, які відчувають проблеми з нирками і жовчним міхуром. Крім цього, також не варто вдаватися до дієт, якщо є захворювання серця. Адже, як вже говорилося раніше, обмеження в нормальному харчуванні призводять до стресу, що може привести до збоїв в роботі серця. Це ще далеко не весь список людей, до яких можуть висуватися протипоказання при схудненні, в будь-якому випадку, перш ніж сісти на ту або іншу дієту, обов’язково отримайте консультацію у досвідченого дієтолога, щоб уникнути можливих проблем зі здоров’ям!