Штучне вигодовування дитини

Єдиною прийнятною альтернативою грудного вигодовування дитини на першому році життя є вигодовування адаптованими сумішами; вода може викликати гіпонатріємію, а цільне коров’яче молоко не є повноцінним замінником грудного молока. До переваг штучного вигодовування дитини адаптованими сумішами відносяться можливість точно визначити обсяг живлення і можливість приймати участь в годуванні і іншим членам родини. Незважаючи на те, що інші фактори рівноцінні, ці переваги переважують безперечною користю грудного вигодовування для здоров’я дитини.

Комерційні адаптовані суміші для немовлят пропонуються у вигляді сухих, рідких концентрованих і рідких розведень (готових до вживання) сумішей; всі вони містять вітаміни, більшість з них збагачені залізом. Суміш слід розводити фторований водою; при годуванні дитини старше 6 місяців в регіонах, в яких фторована вода недоступна, або при використанні готових (розлучених) сумішей, приготованих на основі нефторированной води, слід додавати фтор у краплях (0,25 мг/добу всередину).

Вибір суміші залежить від потреб дитини. Суміші на основі коров’ячого молока є стандартним вибором у разі, якщо неспокій, зригування, підвищене газоутворення не свідчать про сенсибілізації до білка коров’ячого молока або непереносимості лактози (рідко в період новонароджене™), у цих ситуаціях можна рекомендувати соєві суміші. Всі соєві суміші в США не містять лактозу, однак у деяких дітей з алергією до білка коров’ячого молока може також відмічатися і алергія до соєвому білку. У такому випадку використовуються суміші на основі гідролізованого білка (елементарні формули), які виробляються на основі коров’ячого молока, але містять тригліцериди, білки і моносахариди в расщепленном до невеликих, неаллергенных компонентів вигляді. Також випускаються спеціальні безуглеводные суміші. Ці суміші мають різний зміст вітамінів і способи приготування.

Діти, що перебувають на штучному вигодовуванні дитини, також годуються на вимогу, однак у зв’язку з тим, що суміші перетравлюються повільніше, ніж грудне молоко, як правило, проміжки між годуваннями більш довгі, перший час близько 3-4 годин. Початковий обсяг від 15 до 60 мл (від 0,5 до 2 унцій) поступово протягом першого тижня життя доводять до 90 мл (3 унції) близько 6 разів у день, що забезпечує близько 120 ккал/кг до 1 -го тижня для трикілограмову немовляти.