Симптоми варикозу малого тазу: як вчасно розпізнати?

Варикоз вважається поширеним недугою кровоносної системи. Під ударом знаходяться не тільки нижні кінцівки. Деформація венозних стінок може виникнути в органах, розташованих в тазовому дні. Патологія частіше зустрічається у жінок дітородного віку. У початковій стадії симптоми варикозу малого таза не завжди проявляються чітко, що ускладнює своєчасне діагностування проблеми. Хронічна патологія потребує тривалому лікуванні і постійному лікарському контролі.

Зміст:

 • 1 Причини розвитку варикозу малого тазу
 • 2 Клінічні прояви та діагностика
 • 3 Сумісна патологія з вагітністю?
 • 4 Які наслідки варикозу малого тазу?
 • 5 Методи лікування варикозу малого тазу
  • 5.1 Консервативна терапія
  • 5.2 Хірургічне лікування

Причини розвитку варикозу малого тазу

Варикозне розширення вен, що вражає органи малого тазу, відноситься до хронічних патологій, характерним для жіночої половини населення. Захворювання має первинну і вторинну форму, пов’язану з клапанною недостатністю вен і порушеннями в області гінекології відповідно.

Симптоми варикозу малого тазу: як вчасно розпізнати?

Вени забезпечені спеціальними клапанами

Вени забезпечені унікальними клапанами, які дають крові рухатися в потрібному напрямку – вгору, і запобігають спроби опуститися вниз. Механізм приходить в непридатність з розвитком варикозу. Постійне надмірне кров’яний тиск впливає на форму судин і вен, зменшує їх еластичність. У малому тазі розвитку хвороби сприяє «поломка» клапана в яєчникової відні (варикоз першого ступеня).

Фахівці стверджують, що спусковим механізмом для розвитку недуги найчастіше є вагітність. Крім цього, сприяючими чинниками можна вважати:

 • Надмірні фізичні навантаження
 • Вимушене тривале сидіння або стояння
 • Неправильна форма матки (загин)
 • Патології придатків
 • Малорухливий спосіб життя
 • Спадкові проблеми з сполучною тканиною
 • Численні вагітності
 • Прийом гормональної контрацепції
 • Неправильне оберігання від небажаної вагітності (перерваний статевий акт)

Наявність варикозу нижніх кінцівок також відноситься до причин розвитку патологічного стану вен органів, розташованих в малому тазу. Жінці потрібно пройти додаткове обстеження для виключення та попередження ураження судин малого тазу.

Захворювання гінекологічного та урологічного характеру можуть дати ускладнення у вигляді зміни форм стінок судин і вен.

Недуга представляє серйозну небезпеку й не може залишитися без адекватного лікування. Своєчасне медичне втручання – гарантія успішного позбавлення від патологічного стану і відсутності важких ускладнень.

Судинне захворювання може розвинутися у будь-якої жінки дітородного віку.

Про варикозному розширенні вен у малому тазі дізнайтеся з запропонованого відео.

Клінічні прояви та діагностика

Варикоз малого тазу відноситься до патологій, які на початковій стадії діагностувати практично неможливо, тому що відсутні характерні ознаки. Хвороба ще мало вивчена і зустрічається рідко. Це ускладнює встановити загальну картину і особливості, завдяки яким стане можливим лікувати патологічний процес на ранньому терміні.

Симптоми варикозу малого тазу: як вчасно розпізнати?

Патологія характеризується болем внизу живота

Перше, на що необхідно звернути увагу, – больові відчуття, які локалізуються в нижній частині живота, що віддають в пах, крижі і поперек. Менструальний цикл стає нерегулярним, з вираженим больовим синдромом.

Помітити різницю можуть тільки ті дівчата, у яких початок місячних не супроводжується тягне болем і дискомфортом. Рясні або, навпаки, мізерні кров’яні виділення повинні насторожити.

Якщо ж недуга розвивається повним ходом, виникають більш виражені симптоми. Перш за все, на шкірі сідниць, зовнішніх статевих органах і внутрішньої поверхні стегон з’являються судинні зірочки, починають виступати вени.

Больовий синдром розвивається під час близькості, при фізичному навантаженні, після трудового дня. Поряд з болем, пацієнти часто скаржаться на появу надмірної чутливості.

Довгий час фахівці не могли своєчасно визначити наявність варикозу, приймаючи недуга за інші, схожі за симптоматикою, патології. Неправильна постановка діагнозу вела за собою неправильне лікування і затягування основної хвороби. В даний час лікарі призначають комплексне обстеження для того, щоб уникнути помилок і своєчасно виявити найменше відхилення.

В якості основного методу діагностики, що дозволяє виявити причину болю неясної природи, використовують ультразвукове дослідження.

В процесі обстеження фахівець може оцінити стан сечового міхура, яєчників, матки. Особливості кровообігу в цій зоні досліджують з допомогою допплерографії. Найбільш точну картину дозволяє отримати селективна оварикография. Методика передбачає введення контрастної речовини через вени, розташовані на стегнах і під ключицею.

Регулярні больові відчуття, що віддають в пах і поперек, є першою ознакою варикозу малого тазу.

Сумісна патологія з вагітністю?

Симптоми варикозу малого тазу: як вчасно розпізнати?

Варикоз небезпечний для вагітних жінок

Найбільшу небезпеку недуга представляє для жінок в положенні. Перші ознаки у вигляді дрібних судинних зірочок на ногах спостерігає більшість вагітних, і, приблизно, третя частина з них все ж стикається з варикозом малого тазу.

Зростаюча і давить на вени матка погіршує кровообіг, що тільки прискорює розвиток хвороби. Перші тривожні сигнали у вигляді набряків, судом в литкових м’язах, тягне біль в низу живота. Розширення вен становить загрозу для нормального виношування дитини і тому реагувати на симптоми необхідно негайно.

Підтвердити діагноз може тільки лікар, провівши ультразвукове обстеження (найчастіше внутрівагінальное). Уражені судини і вени негативно впливають на функціональні можливості матки.

Лікування вагітної жінки повинне проводитися під повним лікарським контролем. Терапевтичні методи підбираються найбільш щадні.

Можливість уникнути кесаревого розтину при варикозі існує і повністю залежить від рішення лікаря. Якщо недуга перебуває лише в початковій стадії, жінка цілком може народити малюка самостійно і без ускладнень.

Після пологів слід пройти обстеження у флеболога для запобігання розвитку варикозу.

Які наслідки варикозу малого тазу?

Симптоми варикозу малого тазу: як вчасно розпізнати?

Не можна ігнорувати симптоми варикозу органів малого тазу

Ігноруючи сигнали організму, що свідчать про розвиток варикозу, пацієнт ризикує погіршити стан і отримати ряд вкрай небажаних для здоров’я наслідків.

В запущеній стадії патологія загрожує розвитком таких ускладнень:

 • Розлади репродуктивної системи. Пацієнтки з таким діагнозом мають труднощі із зачаттям дитини. Аналогічні порушення спостерігаються і у чоловіків, що страждають варикозом.
 • Заборона на природне розродження. Якщо патологія вперше проявила себе під час виношування малюка, жінку практично завжди направляють на кесарів розтин. В деяких випадках можливі природні пологи.
 • Погіршення функціонування матки. Пацієнтки з варикозом, вражаючим область малого тазу часто стикаються з проблемою невиношування вагітності.
 • Розвиток супутніх недуг. При відсутності грамотного лікування часто розвивається варикозне розширення вен на ногах, геморой.
 • Проблеми в інтимному житті. Страх статевого контакту розвивається на тлі хворобливих відчуттів, що виникають в процесі.
 • Психічні порушення. Відсутність повноцінного сексуального життя негативно впливає на самооцінку жінки, роблячи її дратівливою, нервовою.

При виявленні найменших підозр на розвиток розширення вен і для запобігання негативних наслідків рекомендується звернутися до лікаря-флеболога.

Методи лікування варикозу малого тазу

Фахівці стверджують, що повністю позбутися варикозу неможливо. Комплексне лікування полягає у суміщенні медикаментозної терапії, носіння компресійної білизни, лікувальної гімнастики сприяє усуненню неприємних ознак хвороби і поліпшення загального стану.

Консервативна терапія

Симптоми варикозу малого тазу: як вчасно розпізнати?

При лікуванні важливо дотримувати рекомендації лікаря

Щадні методи досить часто дають позитивний результат, якщо пацієнт дотримується рекомендацій лікаря. Медикаментозне вплив полягає в прийомі венотоников – препаратів, що сприяють нормалізації венозного тонусу. Поліпшення можливі тільки в тому випадку, якщо лікування таблетками проводять на початковій стадії.

Найбільш популярні і дієві препарати цієї групи – Препарат, Венолек, Флебодіа 600, Троксевазин, Ескузан.

Не варто відкидати можливість поліпшення стану з допомогою носіння компресійної білизни. Цей варіант вважається найбільш безпечним і необхідним у період вагітності. Підібрати спеціальні панчохи, сприяють здавлення вен і поліпшують кровообіг, допоможе лікар. Білизна необхідно одягати вранці, ще до вставання з ліжка.

Хірургічне лікування

Радикальні заходи показані в запущених випадках, коли існує небезпека для життя хворого. Однак навіть оперативне втручання не може гарантувати того, що патологія не проявиться в майбутньому. Метод емболізації показав себе як малотравматичний і ефективний.

Процедура проводиться під ангіографічним контролем. Також можлива перев’язка і видалення уражених вен. Метод хірургічного втручання повинен визначати фахівець в індивідуальному порядку.

Варикоз малого тазу – серйозна недуга, пов’язаний з порушенням функціональності кровоносної системи. Жінки стикаються з цією патологією частіше чоловіків. В запущеній стадії хвороба загрожує розвитком важких відхилень. Запобігти небажані наслідки можна тільки при своєчасному зверненні до лікаря і комплексному впливі на проблему.