Сироп подорожника при вагітності і особливості його прийому

Подорожник – лікувальна рослина, що має безліч корисних для організму людини властивостей. Він використовується для виготовлення лікарських засобів і широко застосовується в традиційній і народній медицині. Одним з найбільш поширених видів ліків на основі подорожника є сироп. Такий засіб призначається для лікування кашлю в період вагітності, а тому слід знати про те, наскільки безпечним є дане ліки, і як правильно його вживати.

Зміст:

 • 1 Лікувальні властивості
 • 2 Сиропи на основі подорожника
 • 3 Лікування кашлю у вагітних
 • 4 Протипоказання
 • 5 Інші сиропи від кашлю для вагітних

Лікувальні властивості

Представлене рослина має унікальний хімічний склад, який включає в себе цілий ряд рідкісних і важко замінних речовин. Зокрема, листя подорожника містять велику кількість лимонної кислоти, а також вітаміни А, З, і К. Крім цього, до складу рослини входять фітонциди, дубильні речовини, ферменти.

Сироп подорожника при вагітності і особливості його прийому

Подорожник

Подорожник може використовуватися для приготування різних варіантів лікарських засобів. Одним з них є сироп від кашлю. Також лікувальна рослина часто використовують для виготовлення настоїв, відварів, компресів. У деяких випадках подорожник може вживатися в свіжому вигляді, наприклад у складі салатів і напоїв.

Ліки з подорожника особливо ефективно при кашлі, спричиненому бронхіт, коклюш, туберкульоз або астмою. Такі засоби мають яскраво виражену відхаркувальну ефектом, а також заспокійливим дією, що сприяє зниженню інтенсивності і частоти прояву кашльового рефлексу.

З-за своїх антибактеріальних властивостей листя подорожника нерідко застосовуються для місцевого нанесення. Компреси і примочки з використанням цієї рослини значно прискорюють процес загоєння ран, порізів, наривів, і інших шкірних ушкоджень.

Рідкий настій з подорожника часто використовується при наявності проблем з сечовим міхуром. Це пов’язано з вираженою сечогінною дією. Крім цього, подорожник часто застосовується в якості знеболювального та протизапального препарату.

Поза сумнівів, подорожник – дуже корисна рослина, що володіє великою кількістю лікувальних властивостей.

Сиропи на основі подорожника

Існує різні препарати від кашлю для вагітних. Більшість з них містить у своєму складі подорожник, що пов’язано з його відхаркувальною дією. Чимало інших рослин також надають позитивний ефект при лікуванні кашлю, однак їх категорично заборонено приймати вагітним із-за негативного впливу на плід. У свою чергу сироп подорожника при вагітності, у разі дотримання схеми прийому, не впливає на майбутню дитину і не шкодить організму матері.

Поширені ліки з подорожником:

Сироп подорожника при вагітності і особливості його прийому

Сироп від кашлю

 • Гербион. Крім подорожника, ліки містить апельсинове масло, витяжку з мальви, а також сахарозу та антибактеріальну харчову добавку. При вагітності дозволяється приймати лише після попереднього дозволу лікаря. Як правило, позитивний ефект ліки відчувається вже через 1-2 дні після початку прийому.
 • ВІФ. Відмінною особливістю даного сиропу є те, що його виготовляють з іншого різновиду подорожника, володіє більш вираженою дією при захворюваннях, що викликають кашель. У період вагітності може використовуватися тільки в самих крайніх випадках. Це пов’язано з тим, що препарат виготовлений на спиртовій основі, а тому протипоказаний вагітним.
 • Доктор Тайс. Є найбільш оптимальним варіантом для лікування кашлю у вагітних. Сироп містить виключно безпечні компоненти. Ліки можна приймати під час грудного вигодовування без будь-якого ризику для дитини. Лікування слід здійснювати до повного зникнення кашлю, однак не більше 7-10 днів.
 • Сироп подорожника і мати-й-мачухи. Препарат виготовлений на основі екстрактів зазначених рослин і дуже ефективний при інфекційних захворюваннях, у тому числі й органів дихання. В складі також міститься аскорбінова кислота, яка позитивно впливає на імунні властивості організму. Препарат дозволено приймати під час вагітності, а також дітям віком від 1 року.

В цілому, існує кілька варіантів ліків на основі подорожника, які можна використовувати для лікування кашлю.

Лікування кашлю у вагітних

Під час виношування дитини опірність організму до різного роду інфекцій значно знижується. З-за цього захворювання виникають значно частіше, а тому появи кашлю у вагітних зовсім не є рідкістю. Правильне лікування дозволяє швидко позбавити пацієнта від такої проблеми і значно полегшити перебіг вагітності, запобігши ускладнення хвороби.

Слід зазначити, що дію сиропу подорожника спрямоване не тільки на поліпшення процесу відділення мокротиння. Препарат також має протизапальний ефект, що також дуже важливо при лікуванні кашлю. Регулярний прийом сприяє зниженню концентрації патогенних бактерій, які викликають подразнення дихальних шляхів. Завдяки цьому розмноження інфекції зупиняється і одужання настає значно швидше.

Сироп подорожника призначається при таких хворобах:

Сироп подорожника при вагітності і особливості його прийому

Бронхіт

 • трахеїт
 • бронхіальна астма
 • пневмонія
 • бронхіт
 • фарингіт
 • ларингіт

Дозування лікарського засобу підбирається для кожного пацієнта індивідуально з урахуванням терміну вагітності, характеру симптомів, та інших факторів. У більшості випадків для лікування типових форм інфекційних захворювань призначена дозування не відрізняється від тієї, яка рекомендується інструкцією.

Прийом сиропу слід здійснювати за допомогою мірної ложки, яка йде в комплекті з ліками або ж за допомогою звичайної їдальні. Ліки треба пити не більше 4 раз на день, бажано з рівними часовими проміжками. Тривалість прийому, залежно від складу ліки, здійснюється від 7-8 до 10-14 днів.

Ефект від препарату в цілому не залежить від прийому їжі. Однак багато фахівців рекомендують пити сироп після їжі, таким чином, щоб протягом наступної години пацієнт нічого не вживав у їжу.

Лікування кашлю сиропом подорожника проводиться тільки за призначенням лікаря, у той час як самолікування є неприпустимим.

Протипоказання

Сироп на основі екстракту подорожника має натуральний склад, і тільки в рідкісних випадках може негативно впливати на організм. Як правило, це відбувається при наявності протипоказань. Незважаючи на безпечний склад, ліки слід використовувати тільки при відсутності яких-небудь обмежень для запобігання розвитку побічних ефектів.

Сироп подорожника при вагітності і особливості його прийому

Дослідження крові

Основним протипоказанням є індивідуальна непереносимість подорожника або інших компонентів ліки. Ліки не можна приймати при наявності алергії на рослинні речовини, в тому числі пилок. Порушення цього обмеження може спровокувати різку імунну реакцію, в тому числі і анафілактичного типу, що в свою чергу загрожує летальним результатом.

Із-за вмісту сахарози, яка є легко засвоюваним вуглеводом, приймати ліки не дозволяється пацієнтам, хворим на цукровий діабет або глюкозной непереносимістю. Приймати ліки, у разі потреби, можна лише після попереднього аналізу крові на вміст цукру, а також при точному розрахунку дозування, яку краще всього здійснювати за допомогою лікаря.

Приймати ліки не слід також під час вагітності у тому випадку, якщо у жінки відзначається підвищена кислотність шлункових соків, високий показник згортання крові або присутні виразкові захворювання шлунка або кишечника в гострій формі.

В цілому, існують протипоказання до прийому сиропу подорожника, при наявності яких ліки може завдати шкоди організму.

Інші сиропи від кашлю для вагітних

Крім ліків на основі подорожника, вагітним жінкам можна використовувати і інші види препаратів. Лікарські засоби з аналогічним дією також повинні застосовуватися тільки з дозволу лікаря для мінімізації ризику негативного впливу на плід.

Сиропи від кашлю, дозволені під час вагітності:

Сироп подорожника при вагітності і особливості його прийому

Сироп кореня алтеї

 • Сироп Алтея. Ліки має відхаркувальну дію, відрізняється приємними смаковими якостями. Використовується при інфекціях верхніх дихальних шляхів. Препарат практично не має протипоказань і може використовуватися під час вагітності та годування груддю.
 • Стодаль. Використовується для лікування будь-яких форм кашлю, викликаних інфекцією. Не заборонений до прийому при вагітності, а єдиним протипоказанням є гіперчутливість до складових компонентів. Прийом здійснюється 3 рази на добу за 2-3 мірного ковпачка.
 • Линкас. До складу ліків входять екстракти багатьох лікарських рослин, у тому числі солодки, фіалки, перцю. Прийом проводиться 4 рази на день по 1 чайній ложці. Препарат не заборонений до застосування під час вагітності, проте пити сироп можна тільки після консультації зі спеціалістом.
 • Геделикс. Препарат характеризується відхаркувальну і спазмолітичну дію. Призначається для лікування бронхів і верхніх дихальних шляхів при захворюваннях, що супроводжуються утрудненим відділенням мокротиння. Дозволений до застосування вагітним жінкам, однак лише за призначенням фахівця. Тривалість прийому становить від 1 тижня до 10-12 днів.

Крім сиропу подорожника при вагітності можуть використовуватися ліки на основі інших лікувальних рослин, які також ефективні і дозволяють усунути неприємні симптоми хвороби за короткий проміжок часу.

Сироп подорожника – поширене ліки від кашлю, яке зважаючи на особливості складу нерідко призначають вагітним. Прийом такого лікарського засобу слід проводити з максимальною обережністю, щоб не нашкодити майбутній дитині.